Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerek születése utan más...

A gyerek születése utan más is volt így?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislány. Imádom, de már azt érzem kiégtem. Türelmetlen vagyok, semmi segítségem. Hosszú hétvégére elmentunk, de mivel senkire nem tudtuk hagyni semmit nem pihentunk. Totál ki vagyok merülve. A párommal ma este is osszevesztunk. Úgy érzem nem akarja meglatni én is mennyire ki vagyok. Nincsenek nagyszülők sajnos. Tudom ő is fáradt, de teljesen eltavolodtunk egymásról

. Most azt mondta nekem menjek el innen, neki ilyen élet nem kell mert szerinte mindig akkor kiabalok vele amikor ő pihenni akar. Én őt is megértem, de én egész nap a gyerekkel vagyok itthon. Ma este az volt a legnagyobb baja, hogy hazajott az irodából és a baba hangoskodott, nem tudott tőle pihenni. Sajnos a babával is türelmetlen vagyok. Sokszor jeleztem már a páromnak, hogy túlzerheltnek érzem magam, azt mondta én csak panaszkodni tudok. Mennek vissza dolgozni is, de sajnos a létszámstop miatt határozott szerződéssel nincs hova visszamennem dolgozni. Olyanokat mondott rám, hogy bena vagyok, életképtelen. Ezek nagyon rosszul estek, mert 18 éves koromtól a magam eltartoja vagyok, így lett több diplomám. Sajnos a létszámstop betette a kaput. Nem tudnék mozdulni sehova sem a babával. Néztem az albérlet árakat, de a csillagos ég. Meg sem tudnánk élni. Amikor négy éve itt maradtam, sajnos rossz döntést hoztam. Ebben én vagyok a hibás. A gyerekem nem bántam meg, de inkább másnak szültem volna. Nekem nem kell egy ilyen élet, ahol este nem lehet hozzaszolni a másikhoz , mert ő halálosan fáradt. Én is, és borzasztóan szégyellem magam amikor a babával is türelmetlen vagyok. Nagyon el vagyok keseredve. Ő is akarta a babát, de úgy érzem nem tudok rá számítani semmiben sem. Ha elmegyek boltba is úgy megyek el, hogy előtte tisztába kell tennem a babát. ( bocsánat a helyesírási hibák miatt telorol írtam)


2018. okt. 25. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de a párod egy önző tahó! Szokott neked egyáltalán segiteni, vagy a babával foglalkozni? És mi az hogy ö pihenni akar?! Elnézést, nem csak megcsinálni kell tudni egy gyereket, aztán a többi meg az asszony dolga!? Na ne már. De ahogy irod eleve rossz a kapcsolatotok, igy elég nehéz bármilyen kompromisszumot is kötni vagy közös megoldást találni. Barátok nem tudnak segiteni? Pár órára rábizni valakire a babát amig szusszanhatsz egyet vagy a pároddal leülhetsz egy komolyat beszélgetni.
2018. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom senkire bízni :( Ezért is szeretnék dolgozni, hogy felretegyek. :( baba menne bölcsődébe.

Hát most teljesen kiakasztott. Nagyon kimerült vagyok már. Ma is többször sírtam. A hosszú hétvégén teljesen lemerültem. Folyamatosan készenlétben voltam a baba miatt. Le vagyok fogyva nagyon, mindenem fáj.

2018. okt. 25. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Ki vagytok merülve. Mi is sokat veszekedtünk amikor a kistesó megszületett, nagyon rosszul aludtunk - főleg én mert én keltem hozzájuk hogyba párom pihenhessen - de ő is keveset aludt akkoriban és ugyanilyen dolgokat vágott a fejemhez...hogy maradjak csemdbe mert nekem nem kell dolgoznom....hogy csinaljak valamit a babaval neveljem meg hogy ne bomboljon (2 honapos se volt akkor....) hogy ő nem birja ezt faeadt kimerult stb.

Hát turtem nyeltem mert olyan vagyok.

1-1.5 évesen aztan vegre elkezdte ataludni az ejszakakat a hugi meg egyre kevesbe volt siros es akkor az atlag 3-4 ora helyett a parkmmelekzdett 6-8 oralat aludni es jobb lett itthon a hangulat. Most 2 eves még vannak hullamvolgyek, de alapvetoen normalis itthon a legkor. A regi eletunk még mindig sehol, magyszulokre kb 2 havonta egyszer tudjuk ugy rahagyni a gyerekeket hogy eltudjunk menni vahova egy estere....mi nagyon eros labakon allunk es a ferjem sokszor bocsanatot is ker ha taho.

Neked kell tudnod hogy mennyire a faradtsag beszel belole. Tenyleg kitudja hozni az allatot az emberbol ha faradt...


A parod mennyit alszik egy nap? Oraban szamolva?

En nem irnam le a dolgot, nehez az eleje, a kisteso eszetekbe se jusson, en dolgozni csak akkor mennék vissza ha tenyleg valast erzel a levegkben...ugyanis szerintem rontani fog a helyzezen mert még kevesebb idotok lesz egymasra meg mindenre. Helyette a helyi kismamakban keresnek vigaszt, babaklub, jatszohazak stb jarni kimozdulni a kisgyerekkel.

2018. okt. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Te nem vagy rossz anya. Ilyen egy megfáradt anyuka. De ez nem a te hibád.

A babával programokat kellene csinálnod, hidd el, ha együtt is, de sokat ér a kikapcsolódás.

Na, meg havi két alkalomra egy bébiszitter nem nagy kiadás, azt meg kéne engedned magadnak.


A pároddal viszont baj van. De nagyon.

Sürgősen változtatni kell. Nem biztos, hogy én megbeszélnék vele bármit, ha ilyet mond. Baj az is, hogy nem tudja, te mit teszel meg. Legalább heti egyszer játszd el, hogy mikor belép az ajtón, a kezébe adod a babát, és mész is. Kell a kikapcsolódás, nem?

És még annyit, hogy az én párom 5-7 órát alszik, és minden szabadidejét a gyerekkel tölti, plusz ha kelünk éjjel, ő is kel.

Legyenek nagyobb elvárásaid felé.

2018. okt. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat. A baba átalussza az éjjelt kb 2 hós korától ezzel nincsen baj . Ügyes, szépen fejlődik. Már arra is gondoltam, velem van a baj. Viszont tegnap elmondom mitől lett ilyen a párom: valamit mondott nekem, de az emeleten voltam, éppen csináltam valamit és hangosan szóltam le, hogy tessék, nem értem. Erre volt a sértődés, mert én kiabálok vele. Nem elég nekem a mostani baj? Nincs is hova visszamennem dolgozni és tudja, a szüleimhez sem mehetek.

Nem rossz ember a párom, én azt is látom támogat. Támogat abban, hogy tanultam ( pl eljött velem kocsival) . Meg lettünk csúszva amióta megvan a baba, ez a baj. Pedig a baba, nagyon okos, ügyes. Nem hisztis, bár szerintem szepa szorong, de nincs nagy baj vele. A kirándulás sem azért volt kimerítő, mert vele volt a baj, hanem ott is a szokásos monoton dolgok voltak, mint itthon.

2018. okt. 26. 08:39
 6/10 A kérdező kommentje:

Most is itt van velem a gyerek, reggeltől estig. Nagy szó, ha de tudok jutni a géphez. Akkor is állást keresek többnyire és akkor idenézek a gyakorira. Most is itt nayafog a baba. Nem jó, ha felveszem, ordít ha leteszem. Semmi sem jó. A bébiszittert is próbáltuk már: óránkánt 1000 ft. Így tudtunk elmenni 4 órát egyszer a babától, ketten , de rohantunk haza. Hát no comment.

A szüleimről: 18 éves voltam, amikor azt mondták, őket nem érdekli mit csinálok, mit tanulok , de ne az ők pénzükből. Mondjuk sosem volt pénz otthon, cigire persze volt. Úgy néz ki a ház, mint egy cigánytelep náluk. Szó szerint: kosz van, hideg. Múltkor mentünk, tele volt a kezem szatyorral ki nem vették volna a kezemből, de látták ahogy kínlódok. Ha apámat meglátja a gyerek sír, akkor a fejemhez vágja a maga stílusában, hogy mert nincs a gyerek hozzájuk szokva. Most komolyan: eleve velem is durván beszélnek, mit várnak? Más a kapcsolatot sem tartaná velük. Iszonyúak . Ezért nincs hova mennem. Sosem mennék haza. Egyszerűen olyan állapotok vannak ott, hogy a legnagyobb ellenségemnek sem kívnom. Mellesleg, én mindig számontartottam kinek van névnap, szülinap , de az enyém az nincsen persze.

Apu nagyon agresszív típus sajnos. Alapból érzékeny vagyok, talán pont ezért. Most is csinál olyanokat, hogy úgy meg tudja az embert lelkileg sérteni, hogy inkább hazajövünk. Anyu sem különb sajnos, nekem ezzel kell együtt élnem, nincs kire számítani. 2 hete voltunk náluk, apám ki sem jött. Leült utána 5 méterre cigizni, de durva volt velünk. Ezt legalább a párom is látja.

2018. okt. 26. 09:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsit jobban kellene támogatnotok egymást bár eleg rosszul hangzik hogy nem tud a gyerektol pihenni. Az en paromat sosem zavarta ha a gyerek hangoskodott abban persze nem ejszaka es forditott esetben engem sem zavarna annyira hogy szova tegyem a dolgot. Nagyon kimerito egy babaval egesz nap es ellatni a teendoket ez annyival egyenlo hogy azt hiszik az apukak hogy az anyukak lebecolnak otthon es jo dolguk van mert nem kell dolgozniuk. Ki kellene probalni hogy milyen egy babaval egesz nap vinni a haztartast is. Javitani a dolgon csak ketten tudtuk egyedul nem fog menni. Lehet lekellene ulnotok egy nyugodtan atbeszelni ezt a dolgot megkeresni a hibat es a nyakanak elcsipni. Egy kis turelem megertes csodakra kepes. Nekem is vannak turelmetlen felindulasaim a kisfiammal szembe a kicsi az 2 honapos a nagy 2.5 szedek magneziumot egy picit jobban kezelem az ilyen feszkos helyzeteket. Persze nem ez a megoldas de valamennyivel jobb.
2018. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte a testvér dolgot. Nem lesz.Határozottan nem lesz. Azon sajnos nincs mit átbeszélni, hogyha nagy nehezen ki is tudunk mozdulni ott alvósra, akkor sem tudjuk a gyereket kinél hagyni. Ha megyünk kirándulni 2 napra, jön velünk. Semmi szerelmi életünk nincs, feszültek vagyunk mind a ketten. Sokszor érzem úgy hiba volt így gyereket vállalni. Ha tudom, hogy ilyen szinten nincs segítségem, nem vállalok gyereket, legalábbis így nem. Tudom, másnak sincs segítsége, külföldön élnek. De mi közel 10 hónapja nem mentünk el gyerek nélkül sehova. Lehetek ettől rossz anya, de nekem igenis hiányzik, hogy ketten, csak mi elmenjünk valahova és nem kelljen hazarohanni. Bébiszitter is volt már, óránként 1000 ft . Szerintem nagyon drága, úgy hogy ebből 1,5 órát alszik a gyerek. Hát nem tudom, de már vagy 3 poharat vágtam földhöz az elmúlt 10 hónapban.

Kávémat már régen nem tudom normálisan meginni. Reggelizni mindenki reggelizik, csak én nem. Apuka szépen megterít magának , míg én reggel is pizsamában öltöztetem a gyereket. Látja, hogy enni sem tudok, de nem segítene. 3 hete az arcomon kijöttek ilyen pattanásszerű dolgok. Nem tudom mi az, de nem akar elmúlni sehogy sem. Szerintem az idegesség miatt van. Azzal is megyek orvoshoz.

Csomószor kapom magam azon, hogy beleüvöltök a párnába, mert nem bírom idegekkel.

2018. okt. 31. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:

"De mi közel 10 hónapja nem mentünk el gyerek nélkül sehova. Lehetek ettől rossz anya, de nekem igenis hiányzik, hogy ketten, csak mi elmenjünk valahova és nem kelljen hazarohanni."


Nem ez a ti legnagyobb bajotok, hogy nem tudtok kimozdulni kettesben.

Ha a gyerek apja kivenné a részét, tizedennyire nem éreznéd magad lestrapálva.

Majdnem 3 éves volt a lányunk, amikor először tudtunk kimozdulni kettesben a dérjemmel, akkor se ott alvósra, csak egy közös ebédre. Egészen addig mindig mindent hármasban csináltunk.

Mégse bolondultunk bele, mert ő rendes apa, az elejétől fogva teljes értékű szülő. Etetett, altatott, pelenkázott és a mai napig rohan haza, hogy velünk legyen.

Így a hármasban eltöltöltött kiruccanások is abszolút pihentetők.


Erre a részre kellene koncentrálnod!

Ha elhagyod ezt a sutyerákot, pont ugyanennyire leszel CSAK fáradt, kicsit se lesz rosszabb, viszont nem kell hallgatnod a jogtalan nyafogását (mert az ő gyereke is, kutya kötelessége lenne részt venni a gondozásában, hogy ne csússz szét), veszekedését.

2018. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó válaszoló. Nem tudod hova menni a gyerekkel. Allaskereso is vagyok ;(

Nos igazad van, talán az a bajom hogy nem veszi ki a részét a gyerekből. Nem etet, mindenem fáj. Én furdetem a kislányt. Max a vizet önti ki a kiskadbol.

Nagyon feszült amikor hszsjon. Eszik , váltunk pár szót és megy online filmet nézni. Akkor se hagyjam ott a gyereket, mert ő pihenni akar.

Tudja ő is , hogy nincs hova menni a gyerekkel. Ha másik városban találnék munkát, nem tudnánk megelni mert olyan árak vannak. Ha ezeket elmondom neki, szerinte panaszkodok.

Azt mondja ő dolgozik, én nem. Szerinte csapnivaló vagyok, mert nincs rendes reggeli itthon. Ezt úgy érti, hogy nem sütök rsntottat reggelire.

Érdekes amit írsz, hogy hárman mentetek és pihentető volt. Amikor mi gyerekkel megyünk jobban kimerulok mindig.

Nem tudom mi van velem, de azt tudom, ha ez nem fog változni nem fogok így megoregedni. Úgy érzem teljesen egyedül vagyok ebben az egészben.

Volt olyan is elmentunk ebédelni persze a babával. Miest kihoztak az ételt, a gyerek rakezdett. De úgy, hogy sehogy sem lehetett megnyugtstni. Nah akkor álltam fel és jöttem haza busszal, párom pedig kocsival babával.

2018. okt. 31. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!