Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is úgy érezte, hogy...

Más is úgy érezte, hogy szinte depressziós lesz a gyereke 1 éves szülinapján? Vagy velem van valami nagy baj?

Figyelt kérdés

Ahogy közeledik a szülinapja (még 1,5 hónap), egyre jobban nyomaszt az egész. Úgy érzem, hogy "semmi" nem történt az elmúlt egy évben. Szeretnék visszamenni az időben és újra átélni az első évet, mert úgy érzem, alig kaptam belőle valamit, alig vannak emlékeim vagy nem is tudom hoy fogalmazzak.

Más is volt így? Vagy tényleg depressziós leszek szülés után egy évvel?


2018. okt. 26. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnik normálisnak.

Nem éreztem így. Rengeteg minden történt, jó is rossz is. Annyi tény, hogy egy szempillantásnak tűnik visszagondolva, pedig átélve lassúnak tűnt.

2018. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem éreztem ilyet. Mi az, hogy semmi nem történt?! Magatehetetlen kisbabából egy önálló akarattal rendelkező kúszó, mászó, járó ügyes emberke lett! Nekem ez inkább csoda volt, hogy 1 év alatt ilyesmi történik.
2018. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, inkabb megijeszt, hogy a babával mennyi minden történt, miközben még olyan, mintha most lennék 34 hetes terhes. Egy évvel ezelőtt azon izgultunk, hogy ne legyen koraszülött, olyan, mintha nem is telt volna el egy év. Nem tudom "megfogni" az elmúlt egy évet.

Jajj, ez egyre zagyvább.

2018. okt. 26. 12:03
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
56%

Én értelek.Nekem olyan mintha most jöttem volna el táppénzre terhesen,és az én gyerekem most már 2 éves lesz,már bölcsis,én meg hétfőtől élesben dolgozom.

Még azon gondolkoztam ,mit fogok csinálni itthon 2 évig,mennyire lesz nehéz, vagy könnyű,és huss el is telt.

De amit az egyik válaszoló írt,a gyerek fejlődése egy csoda szerintem is.És én sem emlékeszem dolgokra,múltkor kérdezett egy anyuka valamit a bölcsibe,és nem tudtam rá válaszolni, mert nem emlékeztem.

2018. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
2-es vagyok, igen, így már értem és nekem is így volt, nézem a telefonomban a fotókat és már alig emlékszem, hogy milyen volt csecsemő formátumban, mert kész kis hölgy most már. Ez nem tudom miért van, de valóban érdekes. Nem foglalkozom ezzel amúgy, nem leszek tőle depressziós.
2018. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, erre szokták mondani, "Hogy rohan az idő..." Nem véletlen akkor hallja vagy kezdi mondogatni az ember, mikor gyereke születik. De azért ettől nem leszek depressziós, sőt. Életem legértelmesebben eltöltött időszaka volt az otthoni.
2018. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg úgy érted hogy olyan mintha az elmúlt 1 évben veled nem történt volna semmi sem?
2018. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen erre mondják 2-t pislogsz aztán érettségizik.

Gyerek mellett tényleg borzasztóan repül az idő.

Én csak azért szomorkodok kicsit mert utolsó évünk együtt kettesben, és ez soha de soha nem jön vissza az életben, szeptembertől óvoda,munka, borzasztó hamar elrepül 3 év is , nem hogy egy.

Szóval gondolj erre neked még dupla annyi időd van a picurral mint nekem :)

Nem letttem befásult anyuka, én nagyon élveztem a GYES-t, sajnálom hogy lasaan vége, mindig mikor felkelek és bevillan hogy jajj megint játszótér, mindig észbekapok hogy ezek hogy fognak hiányozni, és máris jól indul a napom.

Raktározd inkább el az emlékeket,élj meg minden napot eseménydúsan vele, csavarogjatok,kiránduljatok, kitörtök a mókuskerékből és máris tele leszel emlékekkel.

2018. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
En ereztem olyat a 2. szulinapjan is, hogy ennyit szenvedtem, ejszakaztam, torodtem vele, es megis, nem erzem ugy hogy barmi eredmenye lenne. Ugy ertem, nem erzem, hogy milyen baromi szuper anyanak lenni, milyen hihetetlenul jo emlekeink lennenek...ami mondjuk nyilvan nem csoda, hiszen egy 2 eves gyerekkel meg nem lehet olyan sok mindent csinalni, nem is beszel meg.
2018. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Igen, én értem mit érzel, én is így voltam.De depressziós nem lettem.

Ezt az érzést meg kell szoknod, mert ez még az első lesz, de sok fogja követni.

Úgy érzed, mintha nem tudtad volna teljesen átélni, megélni az 1 évet.

Nekem 3 felnőtt gyermekem van.Százezer fénykép, video róluk.De nem veszem elő, nem szeretem nézegetni, mert rettentően elszomorítanak.Mert végérvényesen elmúlt az az időszak, amikor olyan tündér kicsik voltak.Már soha nem jön vissza.

És igen, dolgok kapcsán bevillannak emlékek, de összeségében alig emlékszik az ember valamire,amik történtek, míg felnőttek."Eliramlik az élet".De valahogy természetesnek is vesszük.Mert végetérnek életszakaszok, de mindig hoznak egy újabbat.

Én most a pici unokáimmal élem át újra, igaz másképp.

2018. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!