Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot és véleményt szeretné...

Tanácsot és véleményt szeretnék: menjek dolgozni vagy ne menjek?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos, nagyon jó kedvű, kiegyensúlyozott baba. Van egy olyan lehetőségem, hogy visszamehetnék a munkahelyemre dolgozni, heti egy délelőttöt kellene bent lennem, amivel nem végzek ennyi idő alatt azt csinálhatom itthonról. Addig a babára a nagyszülők vigyáznának (nem adnám bölcsibe ilyen picin). A dilemma ott kezdődik, hogy szeretem a munkám, szívesen csinálnám, de első a gyerek. Rosszat nem szeretnék neki semmiképpen sem és nem akarok szívtelen anya lenni, aki 10 hónaposan magára hagyja a gyerekét. Nem azt mondom, hogy élet-halál kérdése ez a pénz, de jól jönne...és azt sem szeretném, ha csupán emiatt sérülne lelkileg a gyerek, vagy ez azért túlzás?
2010. jún. 25. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem heti egy délelőttöt simá bevállalhatsz. Neked is jól jön majd a kikapcsolódás. A babád meg nem sérül lelkileg, ha egy nap a mami vigyáz rá. Serintem a maminak is jól esik, hogy szüség van rá.

Vágj bele!

2010. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Mielőtt döntessz, aludj rá egyet.
2010. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan.
2010. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Nekem kéne egy ilyen munkahely, hogy 1 de kell bent lenne, a többit meg itthon csinálhatom.


A gyerek felnő és önálló lesz egyszer és sohasem fogja megköszönni, hogy te áldozatot hoztál érte.


Jobb lenne, ha gondoskodnál magadról, a férjed is halandó.


Saját tapasztalatom, hogy ha a pénz sem kell annyira, akkor is jobb az önállóság, meg aztán ha túl sokat vagy otthon előbb vagy utóbb a személyiségedben is torzulást okoz. Egyre jobban érzed magad otthon, és egyre rosszabbul egy közösségben.

2010. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Heti 1 délelőtt nem gond. Főleg, hogy a kicsi mamázni fog. Menj nyugodtan, ne legyen miatta lelkiismeret furdalásod.
2010. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én biztos mennék a helyedben, egy délelőtt nem a világ. Ha belegondolok, annyi időre én is simán a mamánál hagyom, ha elmegyek nagybevásárolni vagy kimozdulunk apával.

Szerintem vállald el, bár azzal azért vigyázz, ha hivatalosan megy minden, akkor bukhatsz rajta, mert így nem kaphatsz gyes-t, mert nincs még egy éves a baba, így viszont csak a fizud kapnád. Megéri így is anyagilag?

Engem is hívtak vissza, én itthonról dolgozhattam volna napi 4 órát, viszont elúszott volna a gyed-em, gyes-re még ugye nem vagyok jogosult, csak a fele fizum lett volna, így aztán már nem is érte meg. Ennek azért még járj utána!

2010. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Heti egy délelőtt, szerintem nem kérdés.Addig a nagyszülők is kibabázzák magukat,neked kikapcsolódás lesz a munka.A babádnak is jót fog tenni,új ingerek fogják érni.Én mennék gondolkozás nélkül.A lóvé meg csak hab a tortán
2010. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy ilyenkor le kell mondani a gyedet? Gyest kell igényelned. Ha igyis megéri, akkor vágj bele.
2010. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is mennék, pontosítok én vállalatam munkát, heti 2-3 délelőtt vagy éjszaka tudom elvégezni. ha mama tud jönni napközben, akkor délelőtt, ha nem akkor éjszaka. nagyon jót tett. nekem is és a kisfiamnak is. kétségtelen, hogy a mamás nap után féltékeny leszel, mert akkor mindent úgy kell csinálni, ahogy a mamával. legalábbis nálunk ez a helyzet. szerintem megéri, nem nő ráa zöldhályog az agyadra, és a kisbabád is szokja egy kicsit, hogy mással is jó. annyit javaslok, hogy csak a legelemibb tilalamakat egyeztesd anyukáddal. semmiképp nem célszerű pontos kioktatás. úgyis másképp fogják csinálni és nem azért mert más az elképzelésük, hanem mert a nagyszülőknél néha már csak úgy alakulnak a dolgok. :-) szerintem menjél.
2010. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én visszamegyek dolgozni 1 éves korában 4 órában. A nagyik és az apja fog rá vigyázni, mert valójában 1 egész napról lenne szó, a többi vagy délelőtt vagy délután. Most, hogy eldöntöttem, sokkal nyugodtabb vagyok, mert a napi 24 órás szolgálat, bár valóban szép feladat, de igen fárasztó. Nekem nem is kikapcsolódás hiányzik, hanem az, hogy újra használjam az agyamat, és ne csak akörül forogjon, hogy mit csinálok jól, és mit nem. Egyébként kár volt lepontozni azt a válaszolót, aki azt írta, hogy a hosszú otthonlét személyiségtorzuláshoz vezethet. Valljuk meg, hogy nem vagyunk egyformák, és sokunknak hiányzik a régi, gyerek előtti életük. Persze ezt nem kapjuk vissza teljesen, és nem is akarjuk, hiszen gyerekeink vannak, de azért önmagunkat nem kell az anyaság szent oltárán feláldozni. Szereted a munkád? Hát csináld! A nagyi is fog örülni, és a gyerek sem lesz lelkisérült, ugyanúgy fog szeretni, mint eddig, viszont nem fog egész nap a nyakadban lógni, hanem élvezni fogja, hogy egy család veszi körül.
2010. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!