Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha végig sírtam a terhességem...

Ha végig sírtam a terhességem első 20 hetét elképzelhető, hogy hiperaktív, figyelemhiányos, introvertált sírós kisfiam lesz?

Figyelt kérdés

Amióta kismama vagyok, volt itt minden...

Haláleset, munkahelyi megalázás pont a terhesség miatt, kidobtak az albétletünkből mert kismama vagyok, belekezdtünk a lakáshitel projectbe ami 3 hónapig elég extrém stressz forrás volt és nem is tudtam a terhességre koncentrálni, ráadásul az anyám bipoláris és annyira előjött a betegsége, hogy mindezek mellett én is majdnem megőrültem. A sógornőmnek is ilyenkor támadt kedve baszogatni éjjel nappal, szóval az egész terhességi lelkiállapotom katasztrófa volt. Valaki elmondaná nekem őszintén hogy extrém kiborulások miatt észre vett e valamit a babóján? :( velem anyám végig bolond volt, és én is introvertált vagyok, de azért próbálkozok nem foglalkozni azzal, hogy anyám világgyülöletben nevelt. Csak egy mosolygós kisbabát szeretnék mint az apja :D



2018. nov. 10. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Személyszerint nincs ebben tapasztalatom. Viszont egyszer azt olvastam hogy nincs olyan ami igazolná azt hogy tényleg kihat ez később a babára. ( Csak azt mondom amit olvastam)

Másrészt sajnálom hogy így telt a terhességed első fele, Viszont koncentrálj a kisbabádra és probálj minden nem fontos dolgot kizárni. Hiszen most ő a legfontosabb.

Hogyha összeszeded magad és boldogan várod az elkövetkezendő időszakba biztosan egy boldog mosolygós kisbabád lesz. 😊

2018. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen abban bízom, hogy most kezd igazán érezni. Úgyis az összes terhességi sztereotípiát megcáfoltam már, hátha ezt is :D
2018. nov. 10. 11:10
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az egész terhességemet végig kellett rettegnem problémák miatt. Rengeteget sírtam, mert hol úgy nézett ki, hogy elvetélek, aztán meg ott lebegett folyamatosan a koraszülés... Mindig csak egy hajszálnyin múlott, 1 évvel előtte pedig elveszítettük a gyermekeinket extrém koraszülés miatt...

Végül egy végtelenül nyugodt, kiegyensúlyozott, jól alvó, mosolygós babát kaptunk kárpótlásul.

2018. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Én csak a saját (anyukám) esetét tudom leírni.

Anyu terhes volt, akkor kezdtek el építkezni, az édesanyja hirtelen meghalt, kitört a háború, apukámat 3 hónapra kivitték a frontra, anyunak meg feküdni kellett, mert állandóan vérzett (az se volt biztos, hogy meg maradok). Nem hinném, hogy könnyű lehetett neki az az év. Én mégis, elmondásuk alapján, ritka nyugodt és jó alvó baba voltam + köszönöm szépen, soha semmi mentális gondom nem volt az életben. Kiegyensúlyozott, boldog ember lett belőlem, szóval ne aggódj! Lehet, hogy a babád egy kisangyal lesz, az is lehet, hogy hsírós, ezt nem lehet előre tudni. Mindenesetre szerencsére nem a te jelenlegi lelkiállapotodon múlik a baba jelleme. Mostmár próbálj megnyugodni és a fiadra koncentrálni! Rendben lesz minden.

2018. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Én az utolsó időszakot idegeskedtem, sírtam végig a volt férjem miatt.. Nyugodt,kiegyensúlyozott,mosolygós jó alvó babám van.

Pedig a védőnő az elején utasított- amikor az orvos azt mondta,ne éljem bele magam, hogy megmarad a baba- hogy tessék a föld fölött járni a boldogságtól,mert sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a baba...


Szóval szerintem elképzelhető, de nem törvényszerű.

2018. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Extrém sztresszes, sirdogalos terhességem volt...bár mindig megbeszeltem a babával a pocak van, hogy nem miatta öt nagyon várom....jó alvos, kiegyensúlyozott baba lett belőle....most már kamasz, de abból is a jobbik fajta:) szóval ezen ne aggodj...csak rendezd magad, hogyha kint lesz, nyugodt anyuka legyél:)
2018. nov. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tesóm hozzáment egy szörnyű, agresszív balf..szhoz, akiről a terhesség alatt nagyjából minden undormány kiderült, ami kiderülhet egy féregről. Szóval abban a terhességben volt félelem, csalódottság, válás, bőgés, kilátástalanság - minden, az egész pakk. A kicsi meg teljesen nyugodt, kicsit anyásabb talán az átlagnál, de ennyi. Illetve az apja hangjára sokáig összerezzent, pedig vele sosem kiabált (eddig).


A hiperaktivitást kémiai egyensúlyzavar okozza, az agy frontális lebenye nem egészen úgy továbbítja az információt, ahogy kéne; figyelemzavar esetében pedig az az agyi szűrőrendszer (formatio reticularis), aminek a felesleges információt ki kéne szűrni, nem működik. Nem bizonyított, hogy bármelyik kialakulása összefüggésben lenne az anya terhesség alatti kedvével. Általában sokkal komolyabb kiváltó okai vannak: oxigénhiány, terhesség alatt átélt trauma (komoly betegség, vagy fizikai behatás), drogfogyasztás stb.

Hogy egy baba mennyire sírós, az totál lutri, egy ikerpárból is lehet az egyik full nyugis, a másik meg egy igazi anyaragacs. A nagyobbik gyerekem hasfájós volt, alig aludtunk, amíg végre sikerült kinőnie. A kistesó meg még nem volt 6 hetes az első átaludt éjszakán, és azóta sem keltett.

2018. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!