Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a baba születése után...

Akinek a baba születése után tönkrement a kapcsolata?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek , akinek ha elmondjátok a szorongásaitokat, azt hogy úgy érzitek a párkapcsolatot tönkre tette a gyerek és csak azt halljátok vissza, hogy együtt kell maradni, mert ez a gyerek érdeke?
2018. nov. 12. 11:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk tönkremenni látszik. Soha nem gondoltam volna, és nagyon rossz érzés. Főleg amikor boldog családokat látok sétálni.
2018. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Ez baromság. A gyerek érdeke 2 kiegyensúlyozott szülő. Ha együtt vagytok, és állandóan veszekedtek, és csak a feszültséget érzi otthon a gyerek, az sokkal rosszabb neki, mintha lenne egy normalis lelki állapotú anyukája és apukája. Gyerek miatt nem KELL együtt maradni, ez a gyereknek sem jó. Aki ezt mondja, az még nem volt ilyen helyzetben. Új élethelyzetbe kerültetek, eddig egymás számára férfi és nő voltatok, mostmár új élethelyzetben vagytok, mostmár anya és apa vagytok. Van aki ezt tudja kezelni, van aki nem, ezen nincs mit szégyellni. Ilyenkor ha már tényleg menthetetlenül elromlott a kapcsolat, jobb különválni. Ez a gyerek érdeke.
2018. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Abban nincs igazad, hogy a gyerek tette tönkre. Sok esetben azt látom, hogy mindenki elmondja előre, hogy ne vállaljanak gyereket, mert ebbe a kapcsolatba nem érdemes, de csak azért is.


Az ő érdeke valóban az, hogy egy szerető anya és apa nevelje, biztonságban, békességben. Ezt nem mindenki tudja megadni. Ilyenkor a válás is lehet jobb, vagy legalább kevésbé rossz.

2018. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Igen. Mi nagyon szerettük volna a babát, viszont a születése körül nagyon sok dolog befigyelt. Nem csecsemő már a baba, lassan 11 hónapos. Éppen ma reggel fakadtam sírva és kérdeztem magamtól hangosan , mit keresek én itt? Befigyelt közben a munkanélküség is, a páromtól állandóan azt hallom, hogy ő mennyit dolgozik, de én nekem könnyű. Ő szerinte ő fáradtabb, mint én. Most van értelme versenyezni ki a fáradtabb?

Akinek beszéltem erről a dologról ő mondta, azt hogy a végsőkig tartsak ki, a gyerek érdeke az első és a többi szokásos demagóg tanács.

Most is munkát keresek, én haragszom a páromra, de nem azért mert miatta lettem munkanélküli, nehogy félre értsen valaki. Hanem azért, mert előttem állt megy doktori képzés, tanársegédi státusz és most itt vagyok egy gyerekkel és egy ilyen párral, akitől egy minimális empátitára sem számíthatok, amikor a 100. helyről jövök el sikertelenül, mert vagy benyomtak oda valakit, vagy benyomtak valakit. Ilyenkor csak azt mondja, hogy egyszer majd szerencsém lesz. Igen? Akkor jó.

A gyerekem egyáltalán nem bántam meg, okos szép kislány, bár sajnos most beteg , megfázott.

Nem régen egy olyan interjúról jöttem ki sírva, ahol már előre megírták, vigyem a diplomáim másolatát az összes papírom. Mikor meghallottam, hogy most nem tudnak semmit ígérni és elköszöntem a vezetőtől, sírva mentem vissza a kocsihoz, mert azt hittem mozdul végre valami. A párom erre is azt mondja: próbálkozz tovább...

Akinek meséltem erről a dologról, ő ilyen Jézus szíve közösségbe jár, gondolom azért is mond ilyeneket. Akkor azt is mondta, hogy nem kényszerített senki, hogy belemenjek a kapcsolatba. Igen ez így van, de mi nők ha szerelmesek vagyunk... erre most mit mondjak... Ez annyira tipikus sallang.

Lehet én vagyok túl érzékeny és nyom a munkanélküség is, de nektek nem esne rosszul ha így reagálna a párotok?

2018. nov. 12. 11:55
 5/26 A kérdező kommentje:
*egy
2018. nov. 12. 11:56
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

Milyen állásinterjúkra jársz 11 hónapos gyerek mellett? Nincs gyeded ?

Azt írod tanársegédi állásod volt, onnan maximum gyedet kellene kapnod, kicsit kamu szagúnak tűnik.

2018. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%

Nem nagyon értem mi a baj. Az, hogy azt mondja próbálkozz tovább, nekem nem tűnik sértőnek. Meg azt sem értem miért akarsz ennyire dolgozni egy 11hónapos mellett.

Ha meg más is van, úgy érzitek nem menthető a dolog, akkor csak a gyerek miatt nem érdemes együtt maradni. Jobb neki két boldog szülő külön, mint együtt, de állandó feszültségben és veszekedésben. A gyerek érzi a feszültséget.

2018. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Nàlunk is volt a terhesség alatt is minden, és azóta is. Férjem kirúgták, nehezen tálalt újat, anyukája elhunyt, őt baleset érte és hónapokig gyógytornára hordtam, pici baba mellett. Az én családom megbolondult, ingatlan eladás, hitel felvétel, tanfolyamra mentem, vizsgák, stb. Férjem ez alatt szerzett jogsit, az se ment könnyen.

Nekem ilyen xar két évem még nem volt.

De erről nem a gyerek tehet!! Ahogy arról sem, hogy mi hogy vesszük az akadályokat.

Nekem nagyon ellenszenves, hogy te a gyereket okolod, már ne is haragudj. Szerinted most minden jó lenne köztetek, ha ő nem születik meg? Dehogy lenne, csak könnyebben kiléptek.

Mindegy, hogy együtt maradtok, vagy elváltok, mindig lesz, aki megszól érte. Ne másoknak akarj megfelelni. Azt gondold végig, hogy mennyire bànnád meg, ha most elhagyod a gyerekkel a párod.

2018. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
10%
A párok 99%-ának tönkremegy. 30% jó pofát vág ahhoz, hogy elhidegültek. 10% kétségbeesik és dolgozni kezd a megoldáson. A többiek szétmennek. Nézz csak körbe.
2018. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem, nem voltam tanársegéd. Volt aki kérdezte. Ezért kapok sajnos csak gyest.
2018. nov. 12. 13:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!