Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amig szopik a baba nem lehet...

Amig szopik a baba nem lehet baranyhimlos, ha én már atestem kiskorban a himlon?

Figyelt kérdés
2018. nov. 16. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem.
2018. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy tudom, hogy addig nem lehet, mert az anyatejben van ellenanyag.
2018. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az anyatej védi, de nem százszázalékosan. Attól is függ mennyi idős.
2018. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a fiam akkor volt bárányhimlős, mikor a lányommal voltam terhes. A védőnő azt mondta, hogy ha meglenne a kicsi, kb. 3 hónapos koráig nem kaphatná el, ha csak anyatejes.
2018. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Amíg kizárolag anyatejes, de ritkán kapják el
2018. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Az egy dolog, hogy elméletben van ellenanyag, de vagy elég, vagy sem. Vagy védi vagy sem. De ilyet sose hallottam, hogy "nem lehet az", csak annyit, hogy kisebb eséllyel kapja el illetve gyengébb lefolyással jár ha elkapja.

Barátnőmnél elkapta a szoptatott kicsi is, de nála volt a legenyhébb.

2018. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem tudom, nekem bőrgyógyász nem ajánlotta övsömörrel a szoptatást. Túl közel is volt a mellemhez, érintéssel fertőzhetnek a kiütések, nála bárányhimlőt okozhatott volna.
2018. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

72% - os, nem elmeletben van ellenanyag ...

De a tapszerezok szeretik ezt hinni.


Kerdezo, minel kisebb, annal jobban vedi az anyatej.

2018. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
8-as drága, még akkor se biztos hogy ellenanyag van a saját szervezetedben, ha bizonyítottan átestél a fertőzésen. Így pedig az anyatejben sem biztos. Erre létezik teszt. Ki tudják mutatni, hogy valóban védett valaki vagy sem.
2018. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kerdezo, minel kisebb, annal jobban vedi az anyatej."


A magzati életben az ellenanyagok közvetlenül átjutnak az anya véréből a méhlepényen át a magzatba, és az újszülött gyermeket védik. Ezek a méhlepényen átjutott ellenanyagok kb. fél év alatt ürülnek ki a kisbaba szervezetéből, ezért ritkán lesznek betegek az első fél évben (nem azért, mert a kisebbet jobban védi az anyatej), A fél év letelte után valóban jelent valamennyi védelmet a szoptatás, de az már koránt sem olyan magas fokú.

2018. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!