Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba nem ül, nem...

9 hónapos baba nem ül, nem mászik. Van ok aggódni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9. hónapot töltötte be tegnap, nem kúszik, mászik csak kutyázik, ülésbe feltolja magát de csak úgy tud ülni ha támaszkodik a kezén. Azt is csak egy hete csinálja. Gyerekorvos azt mondta ad neki még pár hét "haláladékot", ha akkor se csinálja jobban akkor elküldi neurológushoz meg tornáztatni kell.

Valaki volt/van hasonló helyzetben? Nagy gond az ha ennyi idősen csak ennyit csinál?


2018. nov. 16. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem extrém eset, előfordul lustább gyerek.
2018. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ezek közül egyedül a kúszás az "elvárt". Hátra vagy körbe sem megy neki?

Ülés: dehát ül :) az, hogy ülésbe tolja magát elég, persze eleinte kézzel támaszkodik, később már nem fog.

A kutyázást fogja mászás követni, jó eséllyel pár héten belül.

2018. nov. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hátrafelé halad meg körbe forog csak előre nem megy. hiába teszem elé a kedvenc játékait. Nyúl érte, ha rájön hogy nem éri el inkább nézelődik másfele, annyiban hagyja
2018. nov. 16. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Kuszas sem el árt. Nem minden baba kúszik.

Fiam 6hosan mászott lányom 10 hónaposan kezdte. Elotte csak ülni tudott ha úgy raktam le. De nem kúszott egyikük sem. És lányom 7honapos kezdett forogni is. Devenyes nem talált gondot, így nem vittem hozzá. Hagytam a saját ütemében fejlődni.

2018. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hátra és körbe is kúszásnak számít. Neurológus mondta nekünk.

Ha kutyázik az jó jel, a mászás legvégső határa a mi orvosunk (neuro) szerint 13 hónap. Ez szerepel a gyermekgyógyászati tankönyvben. Támaszkodás nélkül ülnie is addig kell. Félig ülni 10 hónapig, ez nálatok már pipa.

Tornáztatni persze lehet.

2018. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vigyétek el gyógytornászhoz, megnézi az izmait. Ha nincs vele gond, akkor nem kell aggódnod, láttam olyat aki 1 évesen kezdett mászni, de másfél éves korára már járt, szóval hamar be is hozta a lemaradást. Egyébként meg az enyém 9 hónaposan még ülni sem ült, bár mászott, az igaz.
2018. nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én konduktorhoz vinném, nagyon sokat tud segíteni.
2018. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!