Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak sokan ellene...

Miért vannak sokan ellene annak, hogy 4 hósan megkezdjék a hozzátáplálást? Ha nem lenne jó, akkor biztosan nem gyártanának 4 hós kortól bébiételeket. Vagy rosszul gondolom? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

azt hiszem csak az első babások vannak ellene .

nekem már van egy lányom és nem fogom 6 hónapnál tovább szoptatni mert őt is 18 hónaposan sikerült leszoktatni a ciciről - bár már csak este szopizott-

szóval első gyerekkel én sem tudtam volna elképzelni hogy négy hónapossal mást etessek a 6. hónap az más

gyümölcsöt már kapott de főzeléket nem szóval csak félig tápláltam hozzá - szükség volt rá mert nem volt elég a tej hogy csak azzal lakjon jól egyébként nem vitt volna rá a lélek - a tápszert nem szerette -

2010. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mármint a nemsokára születendő 2.-at nem fogom 6 hónapnál tovább szoptatni .. igy értelmes.
2010. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Nekem most jön majd az első babám, és 6 hónapos koráig nem szeretnék neki adni egyebet, mint tejet, méghozzá remélhetőleg anyatejet. Szerintem 6 hónapos koráig minden benne van a tejben, amire szüksége van.

Úgy gondolom, a kis gyomra 4 hónaposan még nem elég fejlett ahhoz, hogy más is kerüljön bele. De egyébként ki-hogy.

Nekem ez a véleményem.

2010. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Ha kicsit olvasol szakirodalmat, láthatod, hogy sehol nem ajánlják a fél év alatti hozzátáplálást és ennek nemesen egyszerű oka van, hogy a baba emésztőrendszere még nem elég fejlett ahhoz, hogy befogadjon mást is az anyatejen/tápszeren kívül .

Én magam nem is értem, talán azért vannak 4 hós kaják, mert van egy két extrém eset, amire én is azt mondom,hogy adjon neki mást (pl aki kihányja, vagy nem eszi meg a tápot), de minden egyéb esetben csak fél év után javallt mást is adni.

És gondolj abba is bele, hogy mit teszel a babád jövőjével-mert te vagy felelős érte. Nekem 18 évesen lett olyan emésztési gondom, amibe majdnem belehaltam-a helytelen táplálkozás miatt. Akarsz ilyet? ...

2010. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok és két babás. Első lányom szopott 1 évig, fél évesen kezdtem hozzátáplálni. Második babámra sajna nincs tejem, tápos, de őt sem fogom fél éve előtt mással etetni...

Ez nem hányadik babafüggő szerintem ...

2010. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem. Nem kötekedés céljából írtam a kérdést, csak kíváncsi voltam a gyakorló anyukák válaszára, mert a szakkönyvek valóban ezt írják, csak sok esetben más az elmélet és más a gyakorlat...
2010. jún. 26. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást orvosi javaslatra. Mivel tápszeres volt és nagy baba.

Azt azért tudni kell, hogy az első hónap még csak úgy telt, hogy egy héten 2-3 alkalommal kepott almalevet vagy egy kis almapürét, őszibarackot. aztán mikor betöltötte az 5. hónapot akkor már 5-6 alkalommal egy héten adtam neki egy kis sütőtököt, sárgarépát, almát, őszibarackot. Sokáig ennyi volt, amit evett. Most 8 hónapos múlt és azt kapja, amit egy 8 hónaposnak kell, nem azt, amit egy 10 hónaposnak.

Mivel nem szerettem volna elkezdeni 4 hónaposan, de az orvosnak sem akartam ellent mondani, így kerestem egy középutat. Remélem nem tettem semmi rosszat.

2010. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vannak esetek amikor lehetséges ételallergia veszélye is fennállhat. Azzal, hogy elöbb kezd el enni a picurka másféle kajákat csak megerősítheti az allergia kifejlődését.

Miért gyártanak 4 hónaposoknak is bébiételt? Nem azért mert hasznos, hanem mert rohadt nagy biznisz. A gyártók sokszor tudják különösen a nagyok hadd ne nevezzem némelyiket nevén hogy nem jó amit gyárt...de el tudja adni mert van rá vevő és pénz van belőle nem is kevés.

23 hetes kismama aki 11 éve mások kisbabáira vigyáz hivatalból.

2010. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont, nagy üzlet a bébiétel,azért van már négy hónapos kortól.Én 5,5 hónaposan kezdtem,lassan tíz hónapos a fiam.Háromszor eszik szilárdat egy nap,kétszer meg anyatejet.Csak azt eszi, amit egy 9-10 hónapos ehet,én főzök neki.De ez csak két hónapja van így,mert addig olyan keveset evett,hogy nem érte meg pepecselni, két napig evett egy bébiételt.Én nem vagyok bébiétel ellenes,mindenki azt a gyerekének, amit akar.Én viszont nem kezdenék el egy 3-4 hónapos gyereket almával meg krumplival tömni, még orvosi javaslatra sem.Az orvos nem mindenható,meghallgatom amit mond, aztán én döntök.Nem sietek sehova a második gyerekkel sem, nála még azt a két hetet is ki fogom várni.Nem lett rossz evő a fiam, amiért nem tömtem már három hónaposan szilárd kajával,mindent megeszik.
2010. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most kicsit megnyugodtam, már szinte mindenki hülyének nézett, hogy az 5 hónapos babámat még nem kezdtem el hozzátáplálni. (Bocs az off-ért.)
2010. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!