Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek beszóltak a családtagok...

Nektek beszóltak a családtagok a névválasztásra vagy normálisan reagáltak?

Figyelt kérdés
2018. nov. 21. 13:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem voltam kíváncsi senki tanácsára. Megmondtuk, hogy ez lesz a neve, és kész.

Szerencsére "normális" nevet választottunk, így nem is nagyon volt senki megrökönyödve. Anyósom reménykedett titokban, hogy a férjem/apósom nevét kapja a fiunk, De beletörődött, hogy nem.

2018. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Miért, nálatok ki akar beleszólni?
2018. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Amikor elmondtuk milyen nevet választottunk, anyósom javaslatként felsorolta az összes létező nevet kb... szép türelmesen mindegyikre nemet mondtam majd ráhagyta.

Közben viszont meggondoltuk magunkat, másik nevet választottunk a kisfiúnknak. A férjem nem akarja elmondani nekik, nem akarja megint végighallgatni, neki nincs ehhez türelme. Én szívesen elmondanám, nem érdekel ha nem tetszik neki.

2018. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az idősebb családtagok ki vannak akadva a neven, egyáltalán nem ritka vagy hülye név, benne van az első 50ben. De ugye nem Mária vagy Erzsébet..Nem kértünk véleményt, csak közöltük, hogy ez lesz a neve és kész. Csak rosszul esik a szájhuzogatás és a beszólogatás.
2018. nov. 21. 13:33
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Szülés után mondtuk meg addig kizárólag ketten tudtuk a következő gyereknél is így lesz.
2018. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk anyós hitte azt, hogy neki van bármi szava/beleszólása a fiúnk nevébe. Nem tetszett neki, mikor közöltük, hogy nincs. Jött a szöveg, hogy de miért nem a férje (apósom) és fia (férjem) nevét kapja, aztán hogy de miért nem így, úgy, jók a hagyományos nevek stb stb. Mert a fiúnk egy ritka nevet kapott. De ezenkívül más nem akart beleszólni és miután anyósnak se hagytuk, leállt egy idő után.
2018. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a nagymamám (isten nyugosztalja) volt elszörnyülködve a fiam nevén. De hát, 73 évesen mi mást várjunk.:) Mondogatta ő is a "jobbnál jobb" neveket, de mondtam hogy nem kéne hülyéskedni drága Mama! :D Beletörődött, nem volt más választása. :DnAztán még apósom is mondta hogy miért nem a férjem nevét kapta. Ő meg kérdezte hogy:"Miért, engem se Jancsinak hívnak, nem kaptam a te neved. Akkor meg?"

Ennyibe is hagytuk. Nem kell ezen idegeskedni, ne érdekeljen ki mit mond. Majd ha ők vállalnak gyereket, ők döntik el.

2018. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem, tök normálisan reagáltak, anyósom külön hangsúlyozta, hogy ne hagyjuk senkinek, hogy befolyásoljanak minket a névvel kapcsolatban, vagy elbizonytalanítsanak, azt adjuk, ami nekünk tetszik, amit mi akarunk. Mikor elmondtuk, hogy mit választottunk, azt mondta szép név, és azóta kizárólag így szólítja az unokáját (aki még nem született meg), nem pedig "a baba, picur", stb. A szüleim először meglepődtek, de csak azért, mert több név is szóba került korábban, és nem erre számítottak, de nekik is tetszik, csak még furcsa nekik, mert senkit nem ismernek, akinek ez lenne a keresztneve, úgyhogy szokják, de nem parádéznak, meg ilyesmi. :)
2018. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Anyósom és az anyja szóltak volna bele, de engem hidegen hagyott a dolog.

Alapjáraton szülésig el se akartam mondani senkinek, de férjem kikotyogta, így volt mibe belekötni.

Anyósom először azt szerette volna, ha az ő anyja nevét adjuk. Mondtuk neki, hogy szó sem lehet róla, aztán próbált engem puhítani, hogy ha nem a mama nevét kapja, akkor a halott kislánya nevét adjuk a mi gyerekünknek (az 5. hónapban kellett megszülnie a babát)...na hát ez kiverte a biztosítékot.

A mama meg felsorolt vagy 20 nevet, hogy azok rondák és ne adjuk a gyereknek, mert ő biztos nem fogja úgy szólítani és szerinte meg anyósom nevét kellene adni a kicsinek.

Most újabban az a gond, hogy túl közel lesz a szülinapja és a névnapja egymáshoz, szóval a két öreglány mindenben talál hibát.

A család többi része illetve a barátok szerint meg nagyon szép nevet választottunk.

2018. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem szóltak be, de mi normális neveket választottunk. Még amiken egyáltalán hezitáltunk, azok között sem voltak olyan idiótaságok, amik özönével jönnek a gyakorin.
2018. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!