Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktak a csáládtagok foglalko...

Szoktak a csáládtagok foglalkozni a kicsivel? Elviszik a játszótérre? Hogy oldod meg hogy ha elintézni valód van? Szoktatok kikapcsolódni kettesben a pároddal? Ha igen akkor hol van a pici?

Figyelt kérdés
Gondolok itt,testvérre,barátra,nagyszülöre...
2014. júl. 30. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
2 éves a lányunk, senki nem viszi el soha. Mióta megszületett nem voltunk kettesben a férjemmel (csak itthon, amikor alszik a gyerek). Ha dolgom van, akkor vagy viszem magammal, vagy a férjem vigyáz rá.
2014. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen szoktak. Vagy jönnek hozzánk, vagy mi visszük a gyerkőcöt.
2014. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Anyuék sokat fogják magukhoz, hétköznap általában elviszik egy délutánra és hétvégén ha bármi dolgunk, munkánk van itthon akkor ők vigyáznak rá ha szükséges akár egész napra is.

Bármi intézni valóm van akkor vagy a férjem, de inkább anyukám vigyáz a kisfiúnkra, ő jobban eltud jönni a melóhelyéről mint a férjem.

Kettesben nem sokat vagyunk, vagyis de, de általában akkor is csinálunk valamit itthon, lazítani nincs nagyon időnk kettesben. Múlt hétvégén anyuék elvitték a kisfiúnkat Balatonra péntektől vasárnapig, na akkor végre kicsit kitudtunk kapcsolódni de 16 hónap alatt ez volt a második ilyen eset.

2014. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Igen a nagyszülők mindkét részről bármikor vigyáznak rá,illetve a férjem testvére,meg az én bátyámék is szivesen viszik el játszóházba vagy játszótérre.

Ilyenkor moziba megyünk a férjemmel vagy vacsizni,vagy bevásárolni vagy koncertre.

Szerencsére nagyon jól elvan a lányunk nélkülünk,bár leginkább a nagyszülőkkel imád lenni.Akár egész napra ott marad.Szerencsések vagyunk ilyen téren! :)

20 hónapos

2014. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, szoktak. Anyukám, keresztanyám, apukám és a felesége. Elviszik sétálni, játszótérre, ha dolgunk van vigyáznak rá vagy náluk van. Ha el akarunk menni vacsorázni vagy szórakozni barátokkal (ritkán, de előfordul), akkor eljönnek vigyáznak rá illetve most már anyukámnál fog aludni augusztus közepén, mert buliba megyünk. 2 éves múlt egyébként a fiunk.
2014. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Sajnos nagyon rosszul esik nekem a családomban pár dolog.Szerintem a fejem is ettől fáj.Úgy érzem én ki lettem rekesztve,mertminden családi dolgot utólag tudok csak meg.Ha megyek hozzájuk a picivel,általában nem tudok figyelni a beszélgetésekre,mert a kisfiamra figyelek.19hós. Így nekem már el sem mondanak dolgokat.A másik az,hogy a bátyámnak pl.nincs gyereke,de még soha nem jött el hozzánk,hogy mondjuk levigye egyet játszani,vagy feljöjjön egyet játszani vele.Mindig nekem kell elvinnem hozzá.Elvileg keresztszülő lett volna,de csak húződik a dolog,mert volt egy vitánk egy éve,és azóta nem vagyok biztos benne,hogy ki legyen az..meg igaziból nem is hív fel soha,nem ugrik be,hogy megnézze a manót pedig naponta elmegy a ház előtt.Soha nincs ideje.Anyukám 10percre lakik,de egyszer nem vitte el a picit egy órára sem.Mindig azt akarja én vigyem oda.(Holott náunk itt a játszótér,ott egyből főút van...) Hozzá kell tennem,egészségügyi okok miatt sokkal kevesebbet is bírok.Tegnap ismét sikerült veszekednem vele emiatt.Még nem voltunk el a párommal kettesben sehova.Most volt az évfordulónk.AZ bosszant még,hogy ha elviszem oda a törpit,más előtt mondogatja,hogy szombaton ott alszik a pici stb.Persze ha eljön a szombat mintha nem is lett volna róla szó.Dokihoz kéne mennem,bankba kéne mennünk a párommal,jó volna egy picit kizökkenni,vagy itthon is egy csomó teendő lenne...!Hozzáteszem mostanában vásárolgat,folyton sétálgat a barátnőjével...Tesóm fogadott lánya 12éves ott lakik hétköznaponként,amikor a tesómék külföldön vannak.Most egy hete már itthon vannak. Teganp már bőgtem emiatt.Az én picimre miért nem tudnak foglalkozni? Azt mondta anyu,a gyerek az ilyen!Vigyem magammal mindenhova.Most elhatároztam,hogy nem viszem sehova a picit,ha valaki szeretné látni,jöjjön el.
2014. júl. 30. 14:54
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Miért lettek lepontozva, akiknél érdekli a családot a gyerek? Ez akkora bűn lenne? Szerintem meg normális családoknál ez a természetes.
2014. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem pontozatam senkit!Sajnos a telefonom nem enged pontozni,pozitivat sem.
2014. júl. 30. 15:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos voltam benne, hogy nem te voltál, nem neked szántam a kérdést, Kérdező.
2014. júl. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

26 hónapos kiscsajunk van, így vesz részt a család a gyerekszórakoztatásban: :)


-férjem: míg bölcsis nem lett a lányunk (ez 3 hónapja történt meg) az ügyelet utáni délelőttökön (orvos, ügyelet után szabadnapja van) elmentek valahová kettesben a lányunkkal, míg pici volt, sétálni, mikor nagyobb, játszótérre, vásárolni, akármi. Amúgy is nagyon aktívan részt vett a babázásban a legelejétől, mindenben benne volt, mindenben nagy segítség - ha kellett 10 perc, hogy bambuljak előre, akkor is azonnal ott volt, imádom... Persze fordítva is: amikor akar, bátran mehet edzeni, barátokkal találkozni, bármi. Átlagosan mindkettőnknek volt heti egy-két órája csak magára.


- Nagyik: míg egész pici volt, addig átjöttek néha vigyázni rá, de rövid időkre - max. 1 óra -, leginkább este vigyáztak rá, amikor már lefeküdt (hála az Istennek ő mindig jól aludt éjjel, születésétől, azaz ki tudtunk surrani mellőle, anyuék meg tv-ztek, beszélgettek, míg mi vacsiztunk egyet, ilyen havonta kb. kétszer volt/van). Most már, hogy nagyobb, simán lemennek a játszótérre vele, gyakran jönnek át játszani, akkor ugyan együtt vagyunk, de mégis más úgy gyurmázni meg rajzolni, plusz legozni, hogy van felnőtt társaság is. :) Ill. egy éves korától rendszeresen akad egy-egy szombat délelőtt, amikor valamelyik nagyihoz átmegy a kisasszony, és mi délre megyünk utána - ilyenkor ott is ebédelünk, azzal sem kell foglalkoznom, és délelőtt meg a férjemmel csinálunk valamit: sportolunk, kávézunk, reggelizünk valahol, bármi. Most ezek már ritkultak, hiszen mióta bölcsis (bár még csak délelőttönként) mindannyian alig várjuk a hétvégét, hogy együtt legyünk mindhárman, tehát ez már csak havi egyszer fordul elő kb., inkább este megyünk el valahová kettesben, ha akarunk - nagynénik, nagybácsik is jönnek bébiszittelni ilyenkor.


Soknak hangzik, de összességében úgy fest tehát, hogy kb. havi egy délelőtt elviszi valamelyik nagyszülő páros, ha kell, esténként átugranak (vagy ők, vagy tesóink közül valaki), hogy elmenjünk moziba, koncertre, színházba (ez havonta kb. 2-3 alkalom), ill. a férjem néha elviszi egy-egy órára játszótérre, piacra, ide-oda.

2014. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!