Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki úgy, hogy már...

Volt valaki úgy, hogy már nagyon régóta megvoltak a kedvenc nevei, amiket úgy gondolt majd a babájának ad, de végül mikor ténylegesen névválasztásra került sor, más mellett döntött?

Figyelt kérdés
Mi volt az ok? És mi volt a kedvenc név?
2013. máj. 22. 11:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem megvolt a kedvenc lánynevem de aztán mikor valóban babavállalásra került a sor, kiderült a leendő apuka volt barátnőjének is ez volt a neve így természetesen lemondtam róla.

Amúgy meg fiunk lett:)

Később még 2 gyerekünk született, mindkettőnél megvoltak a nevek előre és mindig változtattunk rajta mert valahogy amikor ténylegesen beköltözött a baba a pocakba már nem tűntek olyan jó ötletnek.

2013. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A lányomnál teljesen fix volt, de a fiamnál cseréltünk. Azt viszont nem mondanám, hogy előtte kedvenc név volt, alapvetően nem nagyon találtunk fiúnevet.
2013. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Két kedvenc nevem volt: Levente és Ádám. A Leventét nem adhattuk, mert a férjem kisfiát így hívták:) Az Ádámot pedig nem éreztem megfelelőnek terhesség alatt. És semmilyen más nevet.. Marcell lett, a férjem választotta, hogy ne maradjon név nélkül a gyerek:) Most már imádom a nevét. Is. :)
2013. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Lánygyermekben/névben soha nem gondolkodtam:)
2013. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Fiú névben megvolt egy név, amit adtunk volna, viszont kis településen élünk, a fiam előtt pár hónappal született egy olyan nevű kisfiú, így azt már nem akartuk és egy másik nevet kapott a fiúnk. De nem bántuk meg.:)
2013. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen lánynévnél.Már 11 éve kitaláltuk a Hannát, de most tavaly mikor a lányom született már minden 2.Hanna volt, így cseréltünk másra, s 2.-nak meghagytuk, hiszen már régóta így hívtuk magunkban, szobáját is csináltuk akkor isígy hívtuk, mikor megszületett valahogy az első nevén szólítottuk, s azóta is, s most utólag talán már felesleges is volt a második név, de mostmár így marad.
2013. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én is választottam anno neveket:Péter,Erik, Nadin,Luca,

de mikor arra került a sor, hogy jön a baba akkor mások voltak a körülmények (külföldön élünk).

Tehát itt is elkelett, hogy fogadják a nevet, és kimondható legyen.Mert pl itt a Luca név , fiu név és úgy mondják, hogy Luká.:)

Tehát itt már az Andreas és a Léna nevek jöttek szóba:

lÉNA lett a kislányom:)

2013. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Utolsó és i lett végül az első neve? :)
2013. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Megvan a kedvenc lánynevem és fiúnevem is. Fiunk lesz, de nem adhatom neki azt a nevet, mert nem csak én döntök ebben a kérdésben. Páromnak egyáltalán nem tetszik az a név, így olyat kellett találnunk, ami mindkettőnknek tetszik. A választott név is nagyon szép :-)
2013. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, esetleg írhattok konkrétumokat is, mik voltak a kedvencek és mi lett végül a kicsi. :) Nekem nagyon tetszett régen a Nádja, jó nem biztos, hogy komolyan adtam volna a lányomnak, de a párommal mikor még csak beszélgettünk a nevekről, már akkor kijelentette, hogy hogy gondolom, milyen rémes. Azóta is hangoztatja, hogy hogy juthatott eszembe ez a név. Volt még kedvenc a Fanni, de az exbarátnőjét így hívják, plusz nagyon gyakori lett felénk. Már kb. 2 éve megvan a szerelem-nevem lányba, de nem mertem eddig elmondani nekem, mert félek azt is leszólná, majd ráérek ha tényleg lesz kislányunk. :) Fiúnevekkel sosem volt gond, az én kedvenc fiúnevem neki is a kedvence. :))
2013. máj. 22. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!