Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell értelmezni itt a...

Hogy kell értelmezni itt a hónapokat? (mozgásfejlődés)

Figyelt kérdés

[link]


A rovatokban úgy van, hogy az egy hónapos, két hónapos, három hónapos stb. Szóval pl. "a két hónapos baba" és a leírás, az a két hónapostól három hónapos korig tartó időszak, vagy mire betölti a két hónapos kort addigra kell ezeket tudni? Tehát pl. "a három hónapos baba" rész végén ott van, hogy amennyiben a baba ennek a hónapnak a végére, akkor úgy értik, hogy mire a három hónapot betölti vagy mire a négyet?


2018. nov. 22. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire betölti.

De használd inkább ezt a táblázatot. Ezt használják a neurológusok is:

[link]

2018. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, de a fentiben alig van benne valami, pl. tárgyakért nyúl, megfog, fejét emeli, fejét tartja stb. ilyenről semmi nincs benne.
2018. nov. 22. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Az csak az első 3 hónap témája. Ha a 3. hónap végére nem támaszkodik alkaron és tartja a fejét stabilan, orvos.
2018. nov. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát mire betölti a három hónapot. Ismerős gyerekéről van szó, nekem minden gyerekem hamarabb csinálta a dolgokat, de nekem az övék gyanús volt már mielőtt a két hónapot betöltötte. Most már a három hónapot is betöltötte, hason alig forgatja a fejét nem hogy emelje, nem nyúl semmi felé és akkor valami egy hónapot kell várni szakorvosi időpontra, aki esetleg küldi őket majd gyógytornára, és meg vannak nyugodva, hogy akkor majd megnézi az orvos. Nincs összehasonlítási alapjuk, mert nincs másik gyerek körülöttük, aztán nem hitték el, hogy meg kéne nézetni a gyereket, bár nem akartam bunkó lenni, de már akkor szóltam, hogy jelentkezzenek be, mert hát hosszú a várólista, ne akkor kelljen heteket várni, mikor már annyira egyértelmű, hogy nagyon le van már maradva, mert úgy tűnik... de még most is nyugodtan kivárják az egy hónapnyi várólistát, pedig vihetnék magánba. Ezek szerint nem én gondolom azt, hogy már nagyon-nagyon le van maradva és minél sürgősebben látni kéne szakembernek. :(
2018. nov. 23. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nem kell ennyire túltolni. 4 hónaposan se lesznek elkésve a vizsgálattal. Még elég hamar is kaptak időpontot.
2018. nov. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó hát, ha nem tartja a fejét meg nem támaszkodik alkaron, akkor orvos, ezt írod, most meg ne túlozzak, holott hasra téve át se fordítja a fejét nemhogy megemelje, vagy feltámaszkodjon. Azt hittem, hogy akkor olyan nagy baj van, mert ez ugye sokkal kevesebb, mint amire azt írtad, hogy orvos.
2018. nov. 23. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, orvos (neurológus) kell, hogy megállapítsa, valóban probléma van, milyen jellegű, milyen mértékű és hogy milyen terápia javasolt rá.

DE ez biztos nem olyan dolog, hogy ha 1 hónappal hamarabb mennek, már meg is oldódik, ezért "mindegy". Egy ilyen (ki tudja, hogy mi okból fellépett, valószínűleg) izomtónuszavar hosszú hónapok fájdalmas kezelése alatt fog enyhülni.

Mi anno 6 hónapra kaptunk időpontot államiba. Az valóban abszurd. Ezt sikerült lefaragni 1,5 hónapra magán úton. De ez a 1,5 hónap ugyan nem osztott, szorzott azon, hogy mennyi munka volt még azután vele.

2018. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!