Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól használom? Van más tippete...

Jól használom? Van más tippetek is?

Figyelt kérdés

Babámnak koszmós a fejecskéje. Vettünk ra Babe koszmo elleni sampont, úgy tudom naponta kell hasznalni amig el nem múlik, de eddig nem igazan akar, pedig már vagy 2 hete hasznaljuk.

Olajjal is próbalkoztam mar 2szer, akkor szépen leszedte de masnap ujra előjött. Elvagyok keseredve mert azt olvastam a Babe mindenkinek használ. Mit nem csinalok jol? Tuti hogy koszmó az a fején, a vedőnő is mondta. Már nagyon zavar, mikor fog elmulni es mitől, hajasbaba és ez nagyon csúnya neki alatta :(


2018. nov. 30. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A babe koszmó elleni, tehát nem megszünteti, hanem megelőzi a koszmót elsősorban. Olajjal szedjétek le rendesen (olaj a buksira, rá kis pamutsapka 1-2 órára, aztán le lehet kapargatni, áztatni) , akár több nap is egymás után, amíg teljesen el nem tűnik és emelett használjátok a sampont. Drága cucc, de nekünk pl majdnem 2 évig elég volt az a kis flakon, mert tényleg csak a buksira használtunk minimális adagot.

Viszont mivel hajlamos volt rá a gyerek, miután nem használtuk, még 3-4 évesen is elő-előjött a koszmó :/

2018. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olajjal áztasd fel, és puha kefével dörzsöld le. Jól fog esni neki, mert viszket.

Utána a sampon, kicsit megvakargatod, és pár alkalom után eltűnik.

2018. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor brutális koszmóval szenvedtünk a lányommal, a dokink döbbenten hallgatta, hogy naponta mosom Babéval. Heti 1-2 alkalmat javasolt, és rendszeres olajozást, de 2-3 hónap után se akart változni. Dörzsölni se lehetett túlságosan, mert hófehér, érzékeny bőrű a lányom, és pillanatok alatt vörös lett tőle. Védőnő szerint további gyulladást okoztam volna az erősebb dörzsöléssel, kaparászással. Javasolták a hajszárítást is, nem csak törölközős törlést mosás után, mert elvileg a vizes-párás fejbőr a koszmó melegágya. Szóval nem javult, már a szemöldöke is koszmós volt, amikor tejfehérje érzékenységre kezdett gyanakodni a doki. Váltottunk Pepti tápszerre, továbbra is olajoztam és Babéval mostam, így kb 2 hónap alatt teljesen letisztult a kis buksija. A fiamnak elég volt kb 6-7 olajozás, szépen elmúlt. Délután lekentem, este dörzsöltem, lemostam.
2018. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!