Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan dolgok amiket...

Vannak olyan dolgok amiket babáitoknak nagyon drágán (megbánva) ill. árát nem sajnálva megvettetek? Csak őszintén!

Figyelt kérdés
Mi Fp-os bébitaxit 16ezer az olcsóbb is tökéletes lett volna,szoptatópárna 13ezer soha nem használtuk,mellszivó 16ezer(a védőnő szerint kell,mondta a szülés elött),amit viszont nem bánok az egy szülőkormányos tricikli 28ezerért ,az nagyon jó és kihazsnálható még ha drága is volt.
2010. jún. 26. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Soha nem vettem ilyen drága,és divatos dolgokat egyik gyerekemnek sem. Sőt,még drága un.fejlesztő játékokat sem.

Nem is bántam meg soha.

2010. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem semmit, tájékozódtunk szülés előtt egy fiatal párnál, akiknek nem sokkal előttünk született babájuk. Felírtunk mindent és mindent ki is húztunk a listáról (úgymint: orrszívó, fülhőmérő, csecsemőmérleg, kiskádba való bizbasz, légzésfigyelő, szoptatóspárna, sterilizáló, cumisüveg, steril aventes cuccok)Mellszívót én is vettem egy tízes volt, nem használtam csak egyszer, mondjuk akkor jó szolgálatot tett.

De játékokkkal sokszor túllőttünk a célon, de végül is mind kihasználásra került, ha nem is rögtön. Mondjuk azokból az egyetlen ami semmire nem jó, pont a szülőkormányos tricikli, de ezt legalább kaptuk.

2010. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hat en a bababutort megbantam majdnem 100ezer volt (szekreny, pelenkazo, kisagy es egy doboz a jatekoknak). Helyette inkabb csak egy kisagyat kellet volna vennem meg egy szekrenyt es taltam volna egy pelenkazo lapot amit a kisagyra teszek. :( Na de mindegy. Medela elektromos melszivot is vettem azt sem hasznaltam csak par napig mert nem volt annyi tejem, hogy fejni tudjak. :( Amit nem bantam meg az a legzesfigyelo. Nekunk a digitalis homeru fulbe is nagyon hasznos volt amikor az oltasokat kapta mert mindig belazasodott igy ejszaka csak odatettem a fulehez es 3 masodperc alatt megmertem a lazat fel sem ebredt. Nagyon jo befektetes volt nallunk az a kiskad aminek a kozepen van egy valaszto muanyag mert igy mar 8 hetesen nekitamasztottam a babat es nem kellett fognom pancsolhatott ossze-vissza igy szabad volt mindket kezem. Sajnos az arakra pontosan nem emlekszem.
2010. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egy két jàtékot megbántam mint fisher price aranyhal, fisher price elefánt, nem játszott vele lányom és 5-7 ezér volt.

35 ezerért vettem fisher price hintát nagyon szerettük igaz csak 6 hónapos koráig használtuk, és most vettem egy játék sátort konyhával 35.000ért. Szuper játék, bemàszunk lányommal főzünk babázunk.

2010. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Végülis ha úgy veszem nem "bántam meg" semmit hiszen kezdő anyukaként nem tudhattam sokmindent, ezért úgy veszem hogy ezek a "tanulóköltségek" is a babavállalással járnak :) De ha végignézem akkor valóban vettünk sok olyan dolgot ami nem hiányzott volna ha nincs:


Fülhőmérő - mert nem megbízható

sok sok ruha - nem kis pénzért abból sok olyan van ami talán 1x ha rajta volt és sok olyan amiről menet közben derült ki hogy nem praktikus ezért nem nagyon adtam rá

Játékok - kevesebbel is simán el lett volna, van amivel nem is nagyon babrált soha csak én gondoltam hogy na majd ez biztos nagyon tetszenu fog neki de le sem tojta. Rá kellett jönnöm hogy nem a játék köti le a babát hanem én vagy apa :)

Légzésfigyelő - velem alszik úgyhogy nem tudtuk használni

Járóka - alig volt benne párszor, azt is csak azért hogy használjuk ha mr megvettük

talpas biztonági fürdető - 1x raktuk bele de sír úgyhogy ment a suffniba


ennyi jutott most eszembe

2010. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Pesztonka elektromos orrszívót 8500 Ft-ért. Semmit sem szív. A porszívóst használjuk inkább.

Ezenkívül más drága holmit is megvettünk, de még egyiket sem bántam meg, mert jó hasznát veszem.


Viszont szülésre készüléskor beleugrottam pár hülye kiadásba. Brendonban vettem két nagyon drága hálóinget, pedig összevérezni(bocsánat!) jó lett volna olcsóbb is. Vettem egy csomó eldobható bugyit is, egy volt csak rajtam belőlük.

ELőRE megvettem jó ég tudja hány doboz melltartóbetétet meg szoptatós melltartót meg More Milk tablettát(6ezer) meg ki tudja hány doboz szoptatós teát, szoptatós párnát szoptatós kismama felsőt, bimbóvédőket, mellápoló krémeket...és nem tudtam szoptatni rendesen. :(

2010. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én a légzésfigyelőt és a bébiőrt bántam meg, egyiket sem használjuk, ill. a bébiőrt használnánk, de semmit nem ér, mióta ki kellett vennem a babás részét a kiságyból, mert nem érzékel 30 centi távolságon túl semmit, pedig 12 000 volt, philips avent. Panelban egyébként felesleges. A légzésfigyelőt én parakütyünek tartom, csak azért vettünk, mert kis súllyal született a babánk, és szólt a doki, hogy kellene, de utáltam, mindig elfelejtettem kikapcsolni, mielőtt kivettem volna a babát a kiságyból, és úgy kellett visszaszaladni a csipogás miatt, szopit zavart meg, stb. Aztán egyszer kimerült benne az elem, azóta nem cseréltük ki, most már lassan 8 hós a kislányom, szerintem már nem is fogjuk.


Ezen kívül egy 54-es méretű téli anorák 10 000 Ft, a babánk utálta, alig bírtuk, ráadni, így végül bundazsákot használtunk.

2010. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi a 60 ezres babakocsit bántuk meg, jó lett volna egy használt, sokkal kevesebbért. Alig tudtuk használni, mert 4.-en lakunk, és nincs közös tároló, vagyishogy azt hagyjuk... Így hiába alakítható ülőssé, úgy sem tudjuk használni, mert hatalmas helyet foglal, és nem bírom a gyerek mellett hurcolászni. Most veszünk egy 3 kilós esernyőkocsit...

Ja, és megvettük a pelenkázót is, de sosem használtam, mindig a nagyágyon pelenkáztam. Már jóval olcsóbban (használatlanul) túladtunk rajta :(

Ami még drágább volt, de jól tettük, hogy megvettük:

- homloklázmérő

- babzsák

- mellszívó

2010. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja, és még a légzésfigyelő, mert párszor beriasztott az első hónapokban !
2010. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Amit nem bántam meg: Fisher Price bölcsőhinta 40 ezerért. Drága volt, de napközben csak abban volt el a fiam, különben még a kezemben is ordított a hasfájástól. Emlékeztette őt az anyaméhre. Szintén nem bántam meg az elektromos avent mellszívót. Sok tejem volt, meg az elején fejés nélkül mellygulladásom. Kézivel becsavarodtam volna. Nem bánom, hogy használt babakocsit vettem, nem méreg drága újat, és örülök, hogy vettem légzésfigyelőt. Bébiőrt nem vettünk, hallom ha csak a másik oldalára fordul, nem hogy sír. Amit bánok: pihenőszék. Tipikus lehúzása a kezdő anyukáknak. Engem is befűztek vele. :) De mindenkinek van egy két tanuló vásárlása... :)
2010. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!