Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gázos a babával...

Mennyire gázos a babával aludni, ilyen lakásba hazahozni a picit? Mit választanátok, költöznétek terhesen az ismeretlenbe, vagy maradnátok, de közös szobában?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:

Van egy lakásom, 77 nm. Hálószoba+gardrób, nappali, konyha-étkező, wc és fürdőszoba. Tehát alvásra csak egy szoba alkalmas. Nekem és a páromnak tökéletes. Nagyon jó környéken is van, belvárosi rész, minden közel és az autónak van fedett parkoló, nem a szabad ég alatt vannak. Babával is ideális környék. Nem itt akarjuk leélni az életünket, építkezni fogunk, de az a ház a baba születésére nem fog elkészülni, örülünk, ha 2020-ra beköltözhetünk. A párom szerint addig menjünk albérletbe... Na mármost, nekem ehhez baromira nincsen kedvem. Amik kiadó lakások vannak, azok közül mind panel, és messzebb is a belvárostól. Lift, garázs egyiknél sincsen, és látszik mindegyiken, hogy régiek, nem mostanában lettek felújítva, kifestve, lelakottak nagyon. Rizikósnak tartom az albérletezést is, főleg kisbabával. Az én lakásomat is kiadnánk akkor, tehát ha pl. közli a tulaj, hogy jövő hónaptól nem lakhatunk ott, vagy keresünk új albérletet, vagy kitesszük a bérlőket az én lakásomból és cuccolunk vissza, tehát ugyanott vagyunk, ahol elindultunk. Ráadásul nekem ez a lakás a mindenem, nagyon szép és igényes, nem szeretném, hogy bárki lelakja, tönkretegye. De a párom szerint egy idő után zavaró lesz ez a lakás, hogy nincs meg a saját tere a babának.


Kísérletezgetni nem akarom, hogy összepakolunk, elköltözünk csak azért, hogy megmutathassam, nekem van igazam. Néztünk házakat is, mint albérleteket, de azokból kevés van, és nem éppen biztatóak. Nyilván Budapesten könnyebb lenne ez a keresősdni...



2018. dec. 1. 21:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk 120 nm a házunk, van 4 szoba és az ikrek mégis velünk alszanak egy szobában. Mindenképp egy szobában akartam velük aludni egy jó ideig. Minimum 1 evés korig.
2018. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
43nm-es lakásban lakunk, másfél szoba,2 éves a gyerekünk.Eleinte a kicsi szobában aludtunk(sőt velünk egy ágyban aludt 3 hónapig),aztán kiságyba,5hónapos korában átköltöztünk a nagy szobába.Ne költözzetek máshova, felesleges,úgyis mindig a nyomodban lesz vagy a nyomában leszel te, hogy ne csináljon bajt.A kis szobában nekünk most ott a gyerekágy az altatófotel, meg a szekrények,csak alvásra használja a gyerekem a szobát.Ha nagyobb lesz(4-5 éves) és igényli játékra is, akkor átrendezzük.
2018. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!