Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsony csecsemővel- hogyan?

Karácsony csecsemővel- hogyan?

Figyelt kérdés
December 23-án 3. hónapját betöltő babámmal utazzam el 100 km feletti útra úgy, hogy ott alszunk családnál? Ha még soha nem aludtunk másutt, csak otthon? Szerintem rizikós. Véleményeket kérek szépen, nem rosszmájú kioktatást! Köszi! :)

2018. dec. 7. 13:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
3 honapos volt a fiam,mikor Erdrlybe utaztunk.
2018. dec. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

En lemondanam.

En sem mentem 4 hossal a rokonokhoz, pedig elotte mindig mentunk. Megertettek. Amugy is xarul voltam, fajt mindenem, kialvatlan voltam.

2018. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Lemondtuk. Senki nem érti meg párom családjában. Szülők megsértődtek és nem jönnek, pedig hívtuk őket karácsonyozni, hogy ne a babával kelljen menni,fél házat cipelni. :(
2018. dec. 11. 12:20
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi 6 honaposan utaztunk vele először több száz kilométert és aludtunk ott szuleimnel, bár nem azért mert nem tudtunk volna hamarabb, egyszerűen csak akkor volt olyan alkalom. 4 hós volt előző karácsonykor, mi megbeszéltük rokonokkal hogy első karácsonyt szeretnénk hármasban tölteni, hisz férjemnek is akkor van egy évben hosszabb szabadsága amit velünk tud tölteni, és azt nem utazgatassal akarjuk tölteni, meg másik 10 emberhez alkalmazkodva, hanem nyugisan hármasban. Nálunk megertettek, karácsony elott hívtuk szüleimet látogatóba, el jöttek, akkor ünnepeltünk, ajandekoztunk, majd karácsonyt meg a két ünnep közötti részt, és szilvesztert hármasban töltöttük. Most karácsonykor szintén így lesz, karácsony előtti hétvégén jönnek szüleim hozzánk látogatóba, majd karácsonyra mennek haza, mi pedig a saját otthonunkban töltjük a karácsonyt szintén hármasban :) mi evkozben nagyon sokat találkozunk a nagyszülőkkel amúgy, szóval nálunk teljesen megertik hogy karácsonykor hármasban szeretnénk lenni.
2018. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük, ha ők nem értik meg akkor jobb is ha nem mentek!

Mi is csak 1 napra megyünk szintén 100 kmre szintén 3 hós babával. Ők még nem tudják, hogy nem fogunk ott aludni, de majd közlöm addig még. Ha ezen berágnának nem is mennék többet. Hadd én döntsem már el hol akarok aludni és hol nem felnőtt létemre. Nagyon könnyen beszélnek a nagyszülők...

Hat nem olyan könnyű egy 3 hós babával. Es az én fiam nem szeret idegen helyen lenni szóval neki az 1 teljes nap is sok lesz. Én meg nem fogok cipelni mindent amúgy se.

Ők is eltudnak menni ha akarnak...

2018. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekünk okt.1-jén született, tehát még 3 hónapos sem volt karácsonykor. A 95 km-re (másfél óra autózásra) lakó anyósomékhoz elmentünk és ott aludtunk. A babának az a fontos, hogy az anyja vele legyen, nem a szoba vagy az ágy a lényeg.

Ezzel együtt, a nagyszülők sértődése nem érthető meg. Majd mentek jövőre, ne akarjanak belehalni abba, ha egy karácsonyt nélkületek ünnepelnek. Ha pedig ti hívtátok őket, akkor végképp korrektül jártatok el.

2018. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!