Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha négy óránként eszik egy...

Ha négy óránként eszik egy baba, akkor hogyan jön ki a napi 5 étkezés?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

reggel 6-tól, este 10-ig. pl így. éjszaka alszik.


de szerintem baba válogatja, hogy mennyit és hányszor eszik egy nap. nekem pl a kisebbik fiam többször evett, de kevesebbet, éjszaka semmit 3 hónapos korától.

2010. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha pont 4 óránként eszik, akkor abba még belecsúszik egy késő esti vagy hajnali is etetés is. Kislányom 6 hónapos, és kb. 3 hónapos kora óta napi 5x eszik, az éjjeleket addigra már átaludta. Az első étkezés fél 8 körül, ebéd 2-kor, vacsi fél 9-kor. Tízórai és uzsonna a legrugalmasabb. Így nincs meg a 4 óra egy étkezés között, csak kb. 3 és fél.
2010. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam 3 hós korától este 10től reggel 9ig alszik. A 4 óránkénti evés nálunk nem igazán működik.

Reggel 9kor kap tápszert, majd 11kor gyümölcsöt. 1 órakor főzelék, 5 órakor tápszer, lefekvéskor tápszer. Tehát a gyümölcs az be van zsúfolva 2 evés közé félidőben. De van, hogy kimarad, mert alszik.

Amíg éjjel is felébredt, addig megvolt a napi 5 evés, de amióta végigalszik 11-12 órát egyhuzamban, azóta inkább napi 4 evés van. Ami 4 óránként van...

2010. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nekem is 8-kor kel, 9-kor fekszik le a babám, és csak 4x eszik egy nap...8-kor, 12-kor, 16-kor, 20-kor.
2010. jún. 27. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában vagy 4 óránként eszik egy baba, vagy napi 5ször:)

Mert ha már átalussza az éjszakát akkor nincs fent 20 órát hogy kijöjjön:)

Szerintem inkább legyen napi 5, ahogy azt kell. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsora. Ha tízóraira gyümölcsöt adsz, azt berakhatod két evés közé nyugodtan.

Mi igy eszünk

fél 9 reggeli tápszer

fél 11 tízórai gyümölcs

1 ebéd főzelék

fél5 uzsi tápszer (nemsokára tejpép)

fél 9 vacsi tápszer


6,5 hónapos kisfiu anyukája

2010. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 4 órát ha már hozzátáplálsz nem is biztos, hogy be tudod tartani, mert a gyümi pl nem annyira laktató, mint a déli husis főzelék. De mi felnőttek sem esszünk ugyanannyit tízóraira, mint ebédre. :)

8 hós kislányom kajái:

fél 7 tápszer

10 tízórai gyümi+gabonapehely

13 husis főzelék

17 uzsi (általában natúr joghurt+gyümi, túró+gyümi vagy valamilyen pép)

21.30 tápszer

2010. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom 16 hetes és kb 3 hete így eszik:

hajnal 4-kor ébred, akkor eszik (cici+tápszer)

7:30-kor kel, 8-ig játszunk, felöltöztetem, akkor megint eszik

12-kor; 16-kor és este 8-kor. 9-re már alszik és huzza az alvást másnap hajnalig. Van úgy, hogy nyöszörög éjszaka, de az csak a cumiért van. Így kijön az 5 étkezés. De szerintem baba válogatja. Ja! A délelőtti és a délutáni étkezések között pedig gyümölcs. Mármint még nem teljesen, mert 1 hete kezdtük meg a kóstoltatást.

További jó babázást kívánok!

2010. jún. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!