Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért va az, hogy mostanában...

Miért va az, hogy mostanában annyi tápszeres baba van? Miért nem tudnak szoptani az anyukák? Környzeeti ártalmak miat vagy helytelen étkezés?

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 21:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
nekem az idegességtől ment el a tejem. az anyósom kicsinált amíg ott laktunk.
2009. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Az első babámmal(10éve)nekem is az volt,hogy a volt anyós állandóan idegesített,nem hagyott élni,7hetes volt a kisfiam és elapadt egyik napról a másikra.Most más a helyzet,a kislányom 3,5hónapos és szépen szopizik a mai napig :)

De van abban valami,hogy az étkezés és ivás nem megfelelő...

2009. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
31%
talán úgy vannak vele az anyukák, hogy a mai tápszerek már nem olyanok, mint 20 éve, nem nagy baj, ha nem szoptatnak. Sokan könnyen lemondanak róla, nem küzdenek érte (tisztelet a kivételnek).
2009. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
szia! nekem fekélyes vastagbélgyulladásom van... 2 hónapig szoptattam a fiam, mert nem szedtem a gyógyszereimet (ami tünetmentessé teszi a betegséget), hogy tudjak szoptatni, de már a 2. hónap végén csak a vér jött belőlem, és felállni is gyenge voltam...kórházba akartak fektetni, annyira gáz lett a helyzet...szóval vagy elválasztom a gyerekem, vagy csúnya vége lesz..muszáj volt...gondolj bele ömlött a tejem, és önthettem ki..a szívem szakadt meg. de muszáj gyógyszert szednem hogy egészséges legyek, és maximálisan el tudjam látni a gyerekem...
2009. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%

Nekem meg nem akart szopni a babám, fejni, meg csak 6 hétig tudtam, utána elapadt a tejem :( - pedig ettem mindenféle tejcsináló bogyót, ittam a teákat, stb.


ÚGyhogy nehogy vk idemerje írni a kedvenc szlogenemet, hgoy 'mindenki tud szoptatni, csak van aki nem akar!'

MErt én igenis nagyon akartam, de nem sikerült, elég nehéz volt elfogadnom, de muszáj volt. Tápszeren is fel lehet nőni, most meg már kóstolgatjuk a gyümiket, főziket. A babám pedig egy boldog, kiegyensúlyozott tündérke.

2009. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. persze, h boldog... a szeretettől lesz az, és nem az anytejtől. én is akartam szoptatni, nem tudtam. ez van, kaptam érte sokat a családomtól, de nem tudtam rajta változtatni, a manóm az éhségtől sikított, és én adtam neki tápszert. ennyi történt. aki azt mondja, h aki akar az tud szoptatni, az téved.

a legjobb tápszert adom neki ami kapható, heti 3500 Ft.

nem az én nemtörődömségemtől ment el a tejem én úgy érzem...

2009. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
44%

Ezen már én is gondolkodtam.

A helytelen étkezés biztosan nem játszik benne szerepet. A szervezet akkor is elveszi, ami kell, és biztosítja a tejet.

Én arra gondolok, hogy rengeteg téves információt hallanak az anyukák. Pl., hogy nem jó minőségű a tejem, meg ilyesmi. Hát, ilyen nincs.

Vagy azt hiszik, hogy kevés a tejük. Ilyen már lehet, de 100%-ban lehet tenni ellene. Mert ha elkezdenek fejni, gyakrabban szoptatni, akkor bizony nőni fog a mennyiség. Ha továbbra sem nő, akkor sajnos azt kell mondanom, hogy valamit elront az anyuka. Néha rengeteg kitartás kell hozzá, és ez néhány anyukában nincs meg. És ahelyett, hogy beismernék, hogy nincs kitartásuk, azt mondják, hogy akármit csinálnak, nincs tej. És ezt még ők is elhiszik. Ezt nem bántásnak szántam, ez puszta pszichológiai reakció a sikertelenségre. Amikor nem az énképüket próbálják igazítani a valósághoz, hanem fordítva.

Sokszor meg csak azt hiszik, hogy nincs elég tejük, holott van, csak mondjuk senki nem világosítja fel őket, hogy a baba születése után néhány héttel már nem feszül annyira a mell. És akkor jöhet a tápszer. Ott kezdődik a szoptatás vége.

Én ezeket a dolgokat nagyrészt az 50-es korosztály számlájára írom. Nálunk is, amikor 1 hónapos volt a kicsi, jött az anyósom, hozta az almareszelőt, és próbált ilyen tök jó tanácsokkal ellátni, hogy most már adhatom az almát stb... Az a baj, és igenis BAJ, hogy sok fiatal anyuka inkább az anyjának, anyósának hisz, mint a védőnőnek.

Ja igen, és még valami: szintén anyáink számlájára írható, hogy sokan nem szoptatnak igény szerint. Pedig ez alapvető dolog kellene legyen. Ha nem igény szerint szoptat valaki, az ne csodálkozzon, ha elapad a teje. Az első 3 év nem a nyugodt éjszakákról szól.

Esetleg még az is lehet, hogy tudat alatt nem is akarnak szoptatni. Manapság olyan időket élünk, amikor nagyon fontos egy nő kinézete. És a szoptatás köztudottan jóformán tönkreteszi a melleket.

2009. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
78%
1. vagyok. nem szépek a melleim nekem sem, hidd el. jajj!!! de bánom már, hogy válaszoltam erre a kérdésre, úgy megbántam....
2009. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak 3 hónapig tudtam szoptatni sajnos. Meg is viselt lelkileg nagyon, minden tőlem telhetőt megtettem, ettem-ittam, fejtem, szoptattam, de nem szívta erősen és lassan elapadt. De rosszul vagyok, mindenki azt kérdezni és szoptatod, mondom hát nem már. És lesajnálóan néznek rám, úgy érzem, hogy csak az igazi jó anya aki tud szoptatni, és valami felsőbbrendűséggel beszélnek, hogy ők igenis sokáig szoptatnak, meg csak az a jó blablabal. Tény hogy az a legjobb, de akasszuk fel magunkat mert tápszerrel vagyunk kénytelenek etetni? Régen is pont ennyi volt a tápszeres gyerek, csak nem volt internet és a média tele vele.
2009. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%

így van...

régen is rengeteg gyerek evett tápszert, aki nem tápszert evett, az itta a tehéntejet...

2009. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!