Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós babával hogyan telik...

10 hós babával hogyan telik egy napotok? Homokozóba és játszótérre mikor lehet vinni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én homokozóba nme viszem addig amíg mindent a szájába vesz és sajnos játszótér sincs olyan ahol baba hinta is van! :(


Mi egy nap egyszer sétálunk, a többi időt itthon töltjük, az építő játékot nagyon szereti, pakol, rakod stb...


Már én is várom, hogy mást is lehessen vele csinálni...

2010. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a tied? Kb. meddig tart ez a szájba pakolási időszak? Pedig már most nyáron terveztem...:(
2010. jún. 27. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Holnap lesz 10 hónapos és mindent a szájába vesz! Nem tudom meddig fog tartani, de egy jó darabig még biztosan...
2010. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hát, az én gyerekem 9,5 hónapos, én bizony elvittem a játszótérre. mondjuk ő nem annyira pakol a szájába, ill, van, hogy szeretne, de nem hagyom neki. még csak ismerkedünk a játszótérrel. vittem egy pokrócot, és amikor még szép idő volt, kimentünk a jáccira, leterítettük a pokrócot, és néztük, hogy a nagyok hogy mennek a kismotorokkal, meg hogy hintáznak. meg szedtünk füvet is, mindegyiket egyesével megnézegettük. nagyon élvezet, haza sem akart menni... :-)

homokozó még odébb van.... szerintem próbáld ki, meglátod, mind a ketten élvezni fogjátok. ne félj, hogy koszos lesz a keze, vagy ilyesmi, majd megtörlöd egy popsitörlővel. olyan édes, ahogy rácsodálkozik egy nagy marék fűre :-)

2010. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az enyém 11 hónapos, de már voltunk/játszunk játszótéren régebben is, homokozóba 10 hónaposan volt először (mert akkor volt jó idő egyébként előbb is be tettem volna) bekerült egy kis homok a szájába, na és? Más gyerek is evett már homokot, semmi baja nem lesz tőle. Nem egy kg-t evett meg. Meg ez egy tiszta, rendezett helyen volt, nem járnak kutyák a homokba pisilni. Rászólsz ha eszi a homokot és ennyi, de egyébként is csak 1-2x fogja megkóstolni, utána rájön, hogy nem ehető.

Én mindenhová viszem magammal a kisfiam, vásárolni, Tescozni, buszozni, fagyizni, ha kint kertészkedek akkor oda is jön velem, előtte befújom kullancs riasztóval, leteszem a fűbe és nagyon jól eljátszik magának. Szereti a füvet tépkedni. Pénteken egy jó 3x3m-es területen letépkedte a füvet, mondta is a párom, hogy legalább ott nem kell lenyírni :) Nézegeti a kismadarakat, beszélget nekik, szokta nézni a pillangókat is. Nagyon szeret kint lenni. Utána jól elfárad és alszik egy jót az árkényban. Ha rossz idő van mi csak akkor vagyunk bent. Gyakorlatilag 2 hetes kora óta kint van a gyerekem a szabadban, mióta tud kúszni-mászni-járkálni a fűben és homokban szórakozik. Meg is látszik rajta egyáltalán nem beteges. Tavasszal március-április körül 8-9 hónapos volt és vittük a kispárnát magunkkal a játszira a feneke alá tettem és úgy hintázott. Egyenlőre babakocsival járunk mindenhová, de csak útközben van abban, ha odaértünk akkor kiveszem had mászkáljon, állandóan tiszta piszok, az összes nadrágja már ki van kopva a térdén, de egy gyerek azért gyerek, hogy piszkos legyen:) Jövőhónapban lesz az első szülinapja és a nagypapától egy bébitaxit kap majd, remélem felválthatjuk vele a babakocsit :)

2010. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Homokozóba én még nem mertem betenni, de hintázni már sokszor voltunk, és kavicsokat tapogatni felügyelet mellett is engedtem már. Ha cumi van nála, akkor nem vesz mást a szájába, nekünk ez a trükkünk :) Viszont utána rendesen megsikálom a kezét.
2010. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz 10 hónapos.Mindenhova magammal viszem.Megtanulja legalább, hogy mit lehet és mit nem.Elég sok energiát vesz el, hogy magyarázzam neki mit nem szabad a szájába venni, de nem bánom.
2010. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tegnap volt 10 hónapos,játszótérre szoktunk járni,van babahinta és nagyon szeret gyerekek közt lenni,de homokozóba még nem teszem,majd jövőre.Triciklivel szoktam kitolni,imád benne utazni,jobban,mint a babakocsiban.Az alagutas sátor és a kismedencéje is jól lefoglalja,valamint a labdával sokáig eljátszik.
2010. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kint mi is szoktunk lenni, szinte mindig, ha meleg van. Imád pl. a kismedencéjében pancsolni, vagy az autójával sétálunk, az én babám már jó ideje ül a bébitaxijában, így nem mindig babakocsival sétálunk. (chicco 4in1). A kérdésem inkább a homokozóra és a játszótérre irányult. Még nem mentünk be, csak kerülgettük.:) Szép, zárt, tiszta játszótér, szerintem a héten mi is kipróbáljuk, kíváncsi vagyok, mit fog csinálni.
2010. jún. 27. 23:09
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Minden jót és szép nyarat!
2010. jún. 27. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!