Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki viszi a gyerekét...

Mindenki viszi a gyerekét játszótérre?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, majd leírom, ha érdekel titeket, hogy miért kérdezem, csak most egyelőre kíváncsi lennék, hogy tényleg mindenki viszi játszótérre a babáját, kisgyerekét?

S hányszor? Minden nap?


(Nagyjából 1-1,5 éves gyerekek anyukájától kérdezném, de persze bárki írhat, csak kérlek írjátok le hány éves a gyermeketek!)


2011. szept. 22. 11:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Másfél éves múlt a lányom, én nagyon ritkán viszem játszóra. kertes házban lakunk. Általában az udvaron játszik délutánonként. Miért kérdezted? engem érdekel...
2011. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 és fél éves, mi minden nap megyünk, ha csak nincs tomboló hurrikán. :) Nem feltétlenül játszótérre, néha csak biciklizni, találkozni a barátokkal, beszélgetni a többi kisgyerekes szülővel.


Amíg kicsi volt, vagyis amikor még ő is csak 1-1,5 éves volt, mi sem mentünk minden nap. Gyakran mentünk, az igaz, de olyan is volt, hogy inkább kint a kertben játszottunk, itthon "levegőztünk". Akkor még nem igényelte annyira a napi gyerektársaságot, az is elég volt neki, ha a Nagyi meg én (Anya) "szórakoztattuk". :) Viszont amióta csak megtanult járni, gyakran megyünk játszóházba, mert a mozgásának, egyensúlyérzékének nagyon jót tesz a sok kúszás-mászás.


Télen már kevésbé vagyunk aktívak, többet lustálkodunk a meleg szobában, se a fiam, se én nem szeretünk fázni. :)

2011. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Mi 19hósak vagyunk,és nem minden nap megyünk játszótérre.Inkább ritkán...Én úgy gondolom nem csak a játszón kell hogy jól érezze magát a csöppség.És a másik dolog ami fura nekem hogy némely anyuka hogy tudja a napjait egyfolytában ott tölteni?
2011. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

szia

szinte minden nap megyünk játszóra. Kivétel a hétvége, vagy ha más programot csinálunk.

A fiam 4 éves, kb. 10 hónapos kora óta járunk játszóra. Nagyon szereti. A lányom 16 hónapos, az ő levegőztetése, a játszótéren történt. Amint elérte azt a kort, h stabilan ült, fogott hintázott, homokozott. Még egyedül nem járt, de a csúszdára fel tudott mászni.

Nyáron naponta 2 szer mentünk játszóra, most oviidőben csak délután megyünk, másfél-két órát.

Jól érzik itt magukat a gyerekeim. Ha egy nap pl. eső miatt kimarad, a kislányom meg van zakkanva, kezelhetetlen. Csak húz az ajtó fele, h "deje ki".

2011. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Lányom most lesz 1 éves és nem nagyon járunk játszótérre. Ennek több oka van:

1. messze van tőlünk a játszótér, és lányom nem szeret babakocsizni, így elég nehéz eljutni oda

2. szerencsések vagyunk, mert 3 barátnőm is nagyjából egy időben szült velem, plusz a 2 sógornőm is, így inkább velük szoktunk kirándulni, eljárni valahová, vagy csak a kertben játszani a babákkal. Nekünk nincs kertünk, de a barátnőimnek van, és inkább hozzájuk járunk

3. lányom még nem is olyan nagy, így a játszótéren max. még csak a homokozó érdekeli, hintázni sem szeret még


Na, de múltkor megkaptam egy kismamától, hogy minden nap vinni kell játszótérre a gyereket, mert ha nem teszem elzárom a külvilágtól.

Hiába mondtam, hogy nem zárom el, mert nem ülünk 4 fal között, vannak babák szerencsére a környezetünkben és amúgy is eljárunk ide-oda a babával.

Ő csak hajtogatta, hogy nem igazi anya az, aki nem viszi a gyerekét játszótérre.

Tudom ne foglalkozzak vele, és nagyon nem is érdekel, csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg mindenki jár-e játszóterezni és tényleg ettől függ-e az, hogy milyen anya vagy...(persze tudom nem, csak már kezdem unni a beszólogatásokat egyesektől).

2011. szept. 22. 11:59
 6/25 anonim ***** válasza:
Na,puff,akkor én nem vagyok jó anya?!:D:D Ne foglalkozz mással!A babádnak te vagy a legjobb!
2011. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Négy gyerekem van. Sokat mondok ha összesen voltak életükben 10-szer a játszótéren.

Mi a fenének kéne játszótérre járni?

Otthon is van hinta, csúzda stb.

A legnagyobb 19 éves, a legkisebb 2,5 éves. Mindegyik jól elvan, ill. elvolt játszótér nélkül.

2011. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ha

- adott a lehetőség a babának, hogy minden nap levegőzzön, és

- gyakran találkozik más babákkal, és felnőttekkel, ráadásul

- van rá mód, hogy a többiekkel játsszon, ha akar, akkor

nem értem, miben lenne más ez a helyzet, mintha játszótéren lennétek? Ugyanúgy adott minden, mint a játszón, éppen csak ti a "házi játszótokra" jártok ki. Ekkora gyerekeknél szerintem még bőven elegendő ez így is, sőt, egészségesebb, hiszen egy magánháznál kisebb az esély különböző fertőzéseket elkapni.


Ismételten beleakadtál, kedves kérdező egy "Mintaanyába", aki mindent jobban tud, mint a többiek. Felesleges foglalkoznod vele. Az ilyen általában tele van szorongással, és kételyekkel, és csak azért szapulja a többi anyát, hogy saját magát ne érezze annyira csapnivalónak...

2011. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Mi egy lakoparkaban lakunk, ahol van homokozo, hinta, csuzda, igy legtobbszor csak kimegyunk oda. Mivel a tobbi gyerek mar ovis vagy sulis, szinte minden nap d.e egyedul vagyok ott vele, d.u. persze nem, mert akkor hazajon a tobbi gyerek.

Attol, hogy nem kozos jatszoterre viszed, hanem "csak" a baratnoid gyerekeivel jaszik, egyaltalan nem zarod el a kulvilagtol. Micsoda ostobasag! Akkor zarnad el, ha ki sem mennel vele a lakasbol. Ne foglalkozz masok okoskodasaval!

2011. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ja, 1,5 eves a kisfiam, es van egy nagyteoja.
2011. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!