Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Herpesz esetén azon kívül,...

Herpesz esetén azon kívül, hogy nem puszilgatom és rendszeresen kezet mosok milyen óvintézkedést tudok még tenni, hogy el ne kapja a babám?

Figyelt kérdés
8 hetes
2018. dec. 18. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a kritikus időszakon már túl van, hat hetes kor alatt halálos lehet ha elkapja.

Az első hat hónapban még védett valamennyire amennyiben volt már életedben herpeszed, tehát a terhesség alatt megkapta az antigént, ha szoptatsz akkor még erősebben védi. Mást nem tudsz tenni. ( diplomás ápolóként írom ). Egyébként nekem is ez volt a legnagyobb félelmem ugyanis kettő újszülött halt meg a kórházban, herpesz fertőzéstől eddigi pályafutásom alatt.

Arra nagyon figyelj hogy akaratlanul is az ember megérinti a száját és máris ott van rajta a vírus, tehát öt percenként moss kezet, mielőtt a babához érsz mindig moss kezet , valamint a törölközőket amit használsz 90 °-on mosd ki, és nagyon figyelj a büfiztetésnél is , mert ha felveszed a ruhát reggel akkor már azon is ott van.

2018. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mikor az első babámat meg szültem másnap jött ki egy csúnya herpesz a számon.. Csak a ruhájat pusziltam meg.. Fertőtlenítettem a kezem.. Mikor terhes voltam akkor is volt herpeszem. Azt mondták a kórházban hogy mivel várandósan volt herpesz vírusom kisebb a kockázat de mondták hogy semmi képp ne adjak a bőrére puszit. Nyílván ezt tudtam. Hála égnek nem volt gond nem kapta el a baba
2018. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg neked egyes! Sok olyat mondtál amire nem is gondoltam, mindent betartottam, úgy néz ki megúsztuk hála istennek, pedig most beteg is a babám, szóval le van gyengülve az immunrendszere. Mégegyszer köszi 😘😘
2018. dec. 22. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Orulok, es jobbulast ! 🤗
2018. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!