Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell e a második keresztnév?

Kell e a második keresztnév?

Figyelt kérdés
Indok is jöhet.

#keresztnév #Második kereszetnév
2019. jan. 2. 19:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
En kettot fogok adni, mert szeretem a hosszu, dallamos neveket. Nekem is ketto van, es en pl. evekig a masodikat hasznaltam, 6 eve meg az elsot. Tobb valtast nem szeretnek, de gyerekkent az tetszett jobban, most meg ez. Van olyan ismerosom, aki mindig mindket neven bemutatkozik, es mindenki valaszthat hogyan szolitja, mert hallgat mindkettore. Ettol meg nem lesz tudathasadasos, becenevkent is ritka, hogy valakit minden ismerose ugyanugy becez. Megszokas kerdese az egesz. Nem hiszem, hogy a szuletendo gyermekeknek ez lesz eletuk problemaja (bar jo lenne), es tok jo, hogy mindenki szabadon donthet ebben. Ez kb. olyan, mint a tokfozelek izvilagarol vitatkozni. Izles dolga, es olyan jo, mikor sikerul ezt tiszteletben tartani. :)
2019. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

Nem. Részletekbe nem bocsátkozom, de a keresztnév a keresztény hithez köthető. A családnév az ember családját azonosítja, a keresztnév az egyént.

Ha nem vagy gyakorló hívő, akkor te csak utónevet/neveket adsz, így teljesen felesleges halmozni. Egy elegendő.

2019. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
21%
Ha valaki Tóth, Kis, Nagy stb, akkor teljesen indokolt a kettő.
2019. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
19%

Az én fiamnak azért van kettő, mert szerintem szép ha a gyerek tovább viszi az apja nevét, viszont az a név többeknek nem tetszett.

Így kapott második nevet.

A család 80%-a a második nevén szólítja, ismerősök viszont többen az elsőn.

Valószínűleg hallgatni fog mindkettőre, ha nagyobb lesz majd eldönti melyiket használja.

Szóval én személy szerint kikérem magamnak a divatmajomkodást, amit az egyik hozzászóló írt.

2019. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem kötelező, nálunk az egyik gyereknek van, másiknak nincs. A lányomnak lett kettő, mert 2 név volt ami nagyon közel állt hozzánk. A fiunknak meg örültünk hogy egy nevet sikerült találni ami tetszett.
2019. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A férjem szerette volna, ha a kisfiunk az ő nevét kapja, mert már az apukája, nagypapája is ezt a nevet viselte. Végül megállapodtunk egy másik névben, de második keresztnévként megkapta a férjem nevét.
2019. jan. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

14-es akinek nem inge...

Latod pont a 15-os meg divatmajom.

Valaki mondja meg miert nem harom nevet kap? 😝

2019. jan. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, miért van itt minden válasz lepontozva. Pl. az enyém, mely szerint vallási eredetű a több keresztnév, s aki nem hívő, annak kedvére van bízva, mennyit ad, egy vagy két utónevet.

De a többit sem vágom, mi a baj vele.

2019. jan. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is és a gyerekemnek is hosszú vezetéknevünk és hosszú keresztnevünk van, utóbbiból egy darab. A vezetéknév ritka, a keresztneveink átlagos magyar nevek de nem különösebben divatosak. A kettő együtt pont jól cseng, nálunk megtörné a dallamot egy második keresztnév. Emellett én feleslegesnek is tartom a második keresztnevet, illetve sok olyat látok, amikor a szülők egy extravagánsabb név mellé adnak egy hétköznapit, hogyha az egyik nem válik be vagy csúfolják a gyereket, akkor majd használhatja a másikat (pl: Kovács Szederke Katalin), hát én úgy voltam vele, hogy vagy bevállalom, vagy nem.

A párom és a családja mondjuk kardoskodott egy második keresztnév mellett, valami ősrégi rokon után kapta volna a gyerekünk, de végül maradt az egyetlen név.

2019. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
34%

Fölöslegesnek tartom, mert 1. csak bonyolítja az életét (nálunk itt a hivatalban mindig van elég gond a két keresztnevűekből - sokan nem jelölik, pedig a személyiben ott van), 2. úgyis csak az egyik nevet fogja használni.

Kivétel, ha mondjuk valami rokon iránti tiszteletből adná valaki, mert azt megértem. Vagy ha Kovács István, vagy ilyen gyakori neve van, mert akkor simán az iskolában, munkahelyen lehet más is ugyanezzel a névvel.

2019. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!