Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hölgyek! Akik nem akartatok...

Hölgyek! Akik nem akartatok gyereket és mégis teherbe estetek/szültetek, megbántátok? Milyen anyának lenni?

Figyelt kérdés
Nem akartak soha gyereket, idegenkedtek tőle és mégis belevágtak vagy csak egyszerűen becsúszott és megtartották.
2010. jún. 28. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

21 évesen lettem terhes véletlenül, de állandó partnertől.

Az volt a baj, hogy még tanultam és barimra nem értettem a gyerekekhez. Egyszerűen egy mosolynál többet nem tudtam feléjük produkálni és megfogni pláne nem mertem.

Ezért is féltem egész terhesség alatt, hogy mi lesz, ha megszületik, hogyan fogom meg, mit fogok vele kezdeni.


És hihetetlen, de az anyai érzések az első percben előjöttek. Amint megszületett és a kezembe adták, rögtön tudtam mit kell csinálnom.

Életem legjobb döntése volt, hogy akkor nem estem pánikba és a szüleimmel megbeszélve a babát megtartottam. Azóta a fiam 13 éves. Iszonyatos nagy spanok vagyunk. anyámmal nem volt ilyen a kapcsolatom, mint nekem vele.

2010. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%

Én 20 évesen nem akartam gyereket,SŐT eszem ágában sem volt...Mindig úgy képzeltem el az éltemet,hogy csak magam élek,férj és gyerek nélkül...Valahogy nem tudtam elképzelni azt,hogy kisgyerekem van,és nem beszélve arról,hogy iszonyatosan félek a fájdalomtól,így a szülés nálam szóba sem jöhetett..

De 20 évesen terhes lettem.(gyógyszer szedése mellett)

Nem örültem neki,mert a gyermekem apját kedveltem,de nem voltam szerelmes belé..(csak menekülés volt a rossz szülői háztól)Mivel az abortusztól még jobban rettegtem(soha nem voltam,így fogalmam sincs milyen fájdalommal jár,de a képzeletemben elviselhetetlennek gondoltam)ezért úgy gondoltam,hogy lesz ami lesz..

nem voltam aggódó kismama..Nem dohányoztam,nem ittam,semmi káros dolgot nem tettem(mondjuk terhesség előtt sem),de nem csináltam akkora ügyet a terhességből mint ma sok kismama..Jól éreztem magam,élveztem a jó időt,és nőtt a hasam...

Nagy örömömre alig 10 perc alatt könnyedén világra hoztam a fiamat..nem voltak fájdalmaim,ami kevés volt az is inkább kellemetlen érzés,de nem fájdalom..

Hogy megbántam-e??

Nos azt,hogy 20 évesen egy olyan férfinak szültem akit nem szerettem igen...(már régen barátként elváltunk)

De azt,hogy most van egy 18 éves jó képű fiam aki ráadásul tök jó fej,jókat hülyéskedünk,szórakozunk..Akkor nem bántam meg...Bírom nagyon,és tudom,hogy mindig számíthatok rá....Az életem során többször gondoltam rá,hogy mi lenne ha lenne egy lányom is..De inkább nem...valamiért nem vagyok egy anyatípus(nem bírom a gyereksírást,hisztit)így azt sem bánom,hogy csak 1 gyerekem van...(és örülök,hogy már nagy és nem kell etetnem,itatnom.,mert tud magáról gondoskodni)

38/N

2010. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Én beleesek a MÉG nem akartam gyereket kategóriába...Nem gondolkodtam benne, és félig-meddig becsúszott. Tudtam, hogy a párom rendes ember, ő is sejtette, hogy "baj lehet" a "nem tuti" védekezésből,...amikor kiderült: baba lesz, ő örült a legjobban.

Én meg ott álltam leforrázva, hogy basszus, ez most komoly, én anya leszek?? (Elvetetni nem akartam ) Aztán az uh-ok, (amikor is láttam) a szüléskor odaadott pici pötty, az első szoptatás...Na, mindenért kárpótoltak. Imádom, szeretem , semmiért nem adnám oda:))

2010. jún. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Én soha nem akartam gyereket szülni, igazából a gyerekeket sem szerettem soha. El sem tudtam képzelni, hogy egy kisbaba kedvéért lemondjak a kényelmas életemről, tönkretegyem az alakomat és "osztozkodjak" a férjemen...

Amikor először gyanakodtam hogy babát várok és megvettem életem első terhességi tesztjét sírva fakadtam amiért negatív lett. Akkor valami megváltozott, néhány nap múlva a második teszt már pozitív lett; 28 évesen szültem a lányomat. Egy igazi anyatigris lett belőllem. Minden átértékelödött, a kisbabám a világ közepe és én boldogan szolgálom, hihetetlen öröm látni az apját is hogy, mennyire szereti.

Korábban csak legyintettem amikor valaki ilyeneket mondott, arra gondoltam ha már megvan megpróbálja elfogadni a megváltoztathatatlant. Pedig tényleg egy kisbaba az élet legnagyobb ajándéka.

2010. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
22 voltam albérletbe laktunk, egyetemre jártunk mindketten. Akartam gyereket csak nem akkor és nem voltam biztos benne, hogy attól a férfitöl. (fél éve voltunk együtt kb.) Mint valami hideg zuhany , amikor megtudtam, hogy útban van...Mellette döntöttünk, pocakosan diplomáztam és rá pár napra megszületett a fiam. Imádom és a világ legnagyobb "bulija" volt az elsö terhességem vele meg a jegyzetekkel meg a vizsgákkal meg a hányingerekkel:) Rá két evre összeházasodtunk, az utána következö héten kiderült, megint babát várok, öt sem terveztük, de igyekeztünk belepasszintani az életünkbe és lassan tudatosult, hogy kétgyerekes szülök leszünk.Megszületett a lányunk, rá 3 évre építkezni kezdtünk, mondanom sem kell nem sokkal az alap kiásását követöen még egy pozitív teszt... 2éves a legkisebb, jövöre a férjem szeretne vállalkozást indítani. Kíváncsi vagyok, mert, mert amikor a mi életünk elérkezik egy újabb mérföldköhöz, mindig csatlakozik hozzánk valaki...:)
2010. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
A barátnőmmel mi világ életünkben ellentétesek voltunk. Én mindig akartam gyerkőcöt, legalább 4-et, ő közölte, hogy neki egy sem kell. Aztán véletlenül teherbe esett 18 évesen. Elpárolgott minden ellenérzése és állíthatom, az egyik legjobb anya a környezetemben. Pedig ő sem akart babát.
2010. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Én sem akartam... 20 évesen fogmzásgátló mellett terhes maradtam. Szerettem a párom (ő akarta volna a babát, ha így alakult, én sírógörcsöt kaptam...), még 5 évet lehúztunk együtt, de nem tartottam meg a babát... Nem volt semmi kilátásunk, akkor kezdtem dolgozni, szüleimnél laktunk, és éretlen voltam... Azóta férjhez mentem. Terveztük a babát, újra terhes lettem. Már egy éves a fiam, imádom, és rengetegszer eszembe jut mióta anya vagyok, hogy mi lenne, ha akkor az a pici élet megszületett volna. Most 8 éves nagyfiam vagy nagylányom is lehetne... Ilyenkor, mikor eszembe jut, elfog a keserűség, és rettenetesen gyűlölöm magam az önzőségemért...Szóval bánom... És egy igazi anyatigris lett belőlem, pedig ezt 20 évesen, de még 25 évesen sem gondoltam volna magamról...
2010. jún. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Én akartam gyereket, mert tudtam, hogy később üres lenne az élet nélküle, de a szívem mélyén jól elvoltam a párommal gyerek nélkül, kényelmes életünk volt. féltem a szüléstől, féltem az első 6 hónaptól, az éjszakázástól, a gyereksírástól...stb. 37 évesen szültem, viszonylag optimális helyzetben. Nem bántam meg, sőt! El sem tudjuk képzelni nélküle az életet, de bevallom, hogy depis lettem amikor hazahoztuk, mert úgy felborította a bioritmusomat, hogy egyszerűen sem fizikailag sem lelkileg nem bírtam a 24 órás szolgálatot. Az anyám és anyósom segített sokat, és segítenek most is, nélkülük elvesztem volna. De mára már elmúlt, 5 és fél hónapos a lányom, és élvezem az egészet, imádjuk a kis "dudlinúdlit". Nekem nagyon fura érzés, hogy anya lettem. Érdekes, hogy az anyai ösztönök azonnal működni keztek, ahogy megszületett, csak a tudatom volt kicsit lemaradva, mert sokszor csak néztem, néztem az alvó babámat és nem hittem el, hogy az enyém. Ma már nem gondolkodom ezen, örülök, ha jól érzi magát, aggódom, ha valami nem a megszokott formában megy, vagy ha több órára elviszik sétálni a nagyik. De azt is érzem, hogy tőlem ennyi telik, nem szeretnék több babát, úgy érzem, hogy több gyerekkel teljesen szétforgácsolódnék. azért időnként írigylem azokat, akik több gyerekkel is "boldogulnak", de ez van, én ilyen vagyok.
2010. jún. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
ELMÉLETILEG mindig is akartam gyereket(min.3-4-et), de valahogy nem volt sürgős:), a házasságkötés sem, nem találtam az igazit... Talán most sem lenne babám, ha nem sürget az anyám. A férjem is ELMÉLETILEG akart gyereket, de folyton halogatta. Az érvei részben ésszerüek voltak. Amikor először lettem terhes, már 41 múltam. 43 évesen szültem a kislányomat. Nekem csak néhány nap volt kicsit nehéz. Azn első két nap a korházban és a hazajövetel utáni 2-3 nap. A férjem, a 12. heti ultrahangon "beleszeretett" a lányunkba, és akkor eldöntötte: kell testvérke, azóta is azon sopánkodik, hogy miért nem vállaltunk hamarabb(ha rajta múlt volna, még mindig a megfelelő alkalomra várnánk!). A szülés utáni napon azt mondta: "ilyenből kellene még legalább kettő". Reméljük összejön legalább egy testvérke.
2010. jún. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Én mindig is akartam gyerkőcöt,de nem 22 évesen...Párom előbb akart.Mikor megtudtam örültem.Párom repesett az örömtől.Nem bántam meg.Bár érvágás volt a napi 10 óra alvás után,hogy alig alszok pár órát,de ma már megint tudok egyhúzamban 8-t aludni.pedig még csak 6 hónapos a lányom.
2010. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!