Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy "kell" nevet választani...

Hogy "kell" nevet választani egy születendő gyermeknek? Ti hogy tettétek ezt? Milyen szempontok alapján döntöttetek? Hány nevet adtatok neki? Mi lett a neve? Megbántátok vagy sem, hogy ezt adtátok Neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 20:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

9 év után fogant a lányunk,azt mondták,hogy soha nem lehet egyikőnknek sem gyereke.Tehát mindketten meddők vagyunk.De CSODA történt,vagy csak a dokik tévedtek :)!


MIRA lett a neve,ami CSODÁT jelent:)


Annyiban bántam meg ,hogy tucatnév lett.Bár felénk nagyon kevés van!

2011. jún. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az Anna mindig nagyon tetszett. Mivel vezetékneve is nagyon gyakori, így kerestem hozzá egy különlegesebbet az utónévkönyvben. Mivel mind a név, mind a jelentése nagyon tetszett, így a gyerekem neve Anna Míra lett. Nem bántam meg. Nem egy extra név, nem is mindennapi, nekem nagyon különleges és ő is szereti.
2011. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%

Mi a Boglárka mellett döntöttünk, mint kompromisszum név.Aztán mikor kiderült, hogy tényleg lány, 3 napig csak azt hallottuk mindenkitől:Bogi, Bogi, Bogi és megutáltuk.

Erre a párom kijelentette, hogy kizárólag Fruzsina lehet, mert neki csak az tetszik és ebből nem hajlandó engedni, de én nem voltam oda az ötletért, mert nem tetszett különösebben.

De mivel nem jutottunk dűlőre, így én közöltem, hogy akkor második névnek megkapja az Izabellát, mert nekem meg az volt a szerelmem, viszont ő utálta, de kénytelen volt belemenni:D

Így a lányunk Fruzsina Izabella lett és hogy fog minket utálni, mikor majd alá kell írnia valamit:D

Elsején 6 hónapos lesz a drágánk és már nem bánom, hogy Fruzsi, a párom meg nem bánja, hogy Izabella :)

Nekünk fontos volt, hogy ha nem is magyar de legalább magyaros hangzású legyen és menjen a vezetéknévhez is :)

2011. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Nekem első szempont volt, hogy a családba és baráti körünkbe ne legyen ilyen név. Nagyon sokáig gondolkoztunk. Volt ami nekem tetszett, páromnak viszont nem. Vagy fordítva. :) Szinte az egész terhességem alatt ezen gondolkoztam. Minden héten másik neve volt :)) Aztán szülés előtt 1 hónappal eldöntöttük. Én néztem ki, tetszett páromnak is. Noémi lett kislányunk. Jelentése pedig "gyönyörűségem". És tényleg olyan gyönyörű :))
2011. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%

Apa Emesének akart hívni - a vezetéknevem miatt, inkább jó, h nem az lettem :).

Anya Rebekát gondolt, de aztán mégsem az lettem, hanem Éva.


Mit ne mondjak, néha nem szeretem, mert nagyon komoly, de ha Évizik, úgy okés.

2011. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
"Nekem első szempont volt, hogy a családba és baráti körünkbe ne legyen ilyen név." Nekem is! Én mindig személyeket kötök a névhez és volt, hogy tetszett, de nem akartam, hogy arra az ismerősre emlékeztessen. Én Dominikot szerettem volna, de egy ismerős velem egy idős terhes volt és így elvetettem az ötletet, hogy a gyerekeinket egyformán hívják. Így lett Dorián a kisfiunk, nekem nagyon megtetszett a hangzása a névnek és nem utolsó sorban akár külföldön is könnyen használható, ha úgy hozná a sorsa. Talán jó lett volna egy második név, de ezt is elég nehéz volt megtalálni, mert a párom vezetékneve elég fura és ritka.
2011. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
A mi vezetéknevünk elég gyakori, úgyhogy különlegesebb nevet kerestünk. Valamint azt is néztük, hogy magánhangzóra végződő nevünkhöz mássalhangzóval kezdődő keresztnevet adjunk. És hogy ne csak egyforma magánhangzókból álljon az egész neve. Mert az elég fura tud lenni. Így lett a kislányunk Gvendolin. Jelentése: fehér. Nem bántuk meg. :)
2011. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Mi addig lapoztuk a naptárat, míg mindkettőnknek "első látásra szerelem" nevet nem találtunk. :)

Sokaknak mondtam már, mielőtt ilyen Hubertusz meg ilyen neveket adnak a gyereknek képzeljék el a nevét egy Dr.-el :)

2011. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%
Egyszerű szép nevet szerettem volna.Sokáig gondolkoztam.Egyszer egy ujság cikkben találtam rá a kislányom nevére.Jó választás volt,örülök,hogy így hívják.
2011. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
32%
Én nem igazán néztem semmit. Kristófnak akartam, az apja nem engedte. Ment a harc h legalább második neve hagy legyen ez. Nem. Na végül Kevin Dorián lett. Kevint használja, azóta felfedeztem h tucatnév is. Imádom a kisfiam, de néha úgy elcsodálkozok rajta, hogy ő a Kevin. Nem nagyon szoktam még meg.
2011. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!