Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátoknak mikor volt a...

A ti babátoknak mikor volt a keresztelője?

Figyelt kérdés
3,5hós a kislányunk.anyósom állandóan azzal traktál hogy mikor lesz már megkeresztelve.de engem ez annyira nem érdekel.nem gondolnám olyan sűrgős dolognak.pláne nem télen szeretném a hideg templomban ezt az egész dolgot.mimden nap ezzel nyaggat.persze a fiának nem meri felhozni a témát mert ő már leteremtette volna.
2019. jan. 6. 19:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha egyáltalán nem tartod fontosnak, akkor minek? Maga a gyerek is dönthet később. Ha családi nyomásra mégis belemész, akkor meg olyankor, amikor nektek kényelmes és megfelel. Nem dönthet erről senki, csak a szülők. Nem a nagyik és az elvárás.

Személyes érintettségem okán annyi, hogy már én sem vagyok megkeresztelve, ergo anyai ágról (felőlem) nyomás sem érkezett ez ügyben, de alapon magam döntöttem volna (férjemmel persze) arról is, mikor és hol, hogyan. Nyilván minden ilyesmit már előre tisztáztunk az "urammal", nem hagytam volna semmiféle befolyást ez ügyben. Aki szeretné és elkötelezett, tegye. Önálló döntés, értékrend miatt, ne külső nyomásra. Mi "pogány" család vagyunk, egyik gyerekem sincs megkeresztelve, nem vagyok vallásos, egy dekányit nem hiszek, templomba építészeti érdekességként teszem be a lábam, ha egyáltalán. Így olyan mesterkéltnek és álszentnek éreztem volna. Sokan csinálják, mint a templomi esküvőt, minden nemű meggyőződés, életvitel, vallásos meggyőződés nélkül, nekem ezt nem vette be a gyomrom. Esküdjön templomban és keresztelje a gyerekét az, aki ebben ténylegesen hisz, a többi csak humbug, meg látszat és nem fogom sosem megérteni mi értelme. Ti döntötök, senki más.

2019. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Kérdésedre válaszolva:

Első gyerekünk 10 hónapos korában, de ott családi okok miatt húzódott ilyen soká.

Második gyerekünk 3,5 hónaposan, node ő május közepén született, tehát szept. elején tökéletes volt az idő a keresztelőre.

A te gyereked kb. szept. végén születhetett. Világos, hogy ha október közepéig-végéig nem kereszteltettétek meg, akkor most kivárjátok a tavaszt. Azt gondolom április végéig, május elejéig célszerű várni az időjárás miatt.


Szerintem mondd el a férjednek, hogy anyósod ezzel nyaggat. Akkor majd leteremti, és neked sem fogja mondani.

2019. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szia. Kisfiam 2 éves volt.
2019. jan. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk három hónapos a baba, anyósék már a földhöz verik magukat lassan :D én megmondtam, hogy legkorábban tavasszal (ha meleg van), szegény baba így is most jön kifelé egy náthából. Itt azzal érvelnek, hogyha közben bármi történik a babával akkor mi lesz, ha még meg sincs keresztelve - na ilyet meg nem is akarok meghallani, hogy bármi történne vele... Ha meg velünk történik valami, akkor mi lenne? Nem a keresztszülő dolga lenne felnevelni helyettünk a babát, manapság már nem így megy ez.
2019. jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem volt és nem is lesz megkeresztelve. Majd választ vallást ha felnő (és ha akar)...
2019. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk keresztény a család, de tudják, hogy nekem mi a véleményem erről és egyszer se hozták szóba. Szerintem ez a normális nagyszülői hozzáállás.
2019. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Még nincs gyerekem, de mielőbb meg szeretném kereszteltetni, nem várnánk hónapokat. Nekem és a páromnak is ez fontos, nem szeretnénk elhúzni.

Keresztfiamat 2 éve 4 hónaposan keresztelték.

2019. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15%
Hogy érti ezt, hogy mi van ha valami történik veletek? Hogy mondhat már ilyet... Én biztos nem fogom megkeresztelni a gyerekeket.
2019. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!