Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jönnek ahhoz anyukák,...

Hogy jönnek ahhoz anyukák, hogy másokat minősítsenek oly módon, hogy megkérdik, minek az ilyennek gyerek, csak azért, mert nem egyezik bizonyos dolgokban a felfogásuk?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen világot élünk.Mindenki okosabb akar lenni a másiknál,nincs ideje az embereknek egymásra és teljesen eltorzulnak az emberi kapcsolatok, sztem.

Baba ügyben pedig az is a baj, hogy nagyon nyomulnak mindenféle új irányelvekkel a szakemberek,aztán meg visszavonják, pl. glutén bevezetése.Sokan szentírásnak veszik amit azok mondanak és el is hiszik hogy hülye és beteg lesz a baba ha nem tartod be az útmutatásaikat.

2010. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom felsőbbrendűnek érzik magukat, legalábbis én most azokra gondolok akik teljesen hétköznapi összekülönbözések után jelentenek ki ilyen elvetemült dolgokat:)

De pl. volt olyan kérdés itt,hogy egy ismerős olyan dolgot tett amely tényleg felháborító volt (mondjuk egy szélsőséges példa,hogy nem törődött a babával,6 hónaposan csak csettlett-bottlott, még a fejét sem tudta tartani, vagy nem etette ilyenek), akkor én is azt mondtam,hogy ettől még az is jobb, ha a kórházi inkubátorban tartja.


De amire te gondolsz annál csak azt tudom mondani,hogy tényleg vannak olyan nők akik azthiszik övék a világ és csak nekik lehet igazuk:)

2010. jún. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez az internet nagy átka.

Bárki,bármit, bármikor, bárhonann...

Most az más kérdés, hogy ez erkölcsileg is gázos...de szerintem a legszomorúbb ebben az,hogy ha oda kellene állnia az illetőnek az adott anyuka elé (akivel nem ért egyet),akkor bőszen hallgatna...

Én pl mindig elmondom (kultúráltan) ha valamivel nem értek egyet, és meg is indoklom, hátha az illető erre vagy arra nem is gondolt volna,de sosem ítélem el senkienk a nézeteit...

2010. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig kiakadok ezen. Az emberek annyira merevek, hogy elképzelni sem tudják, hogy nem csak az lehet a jó, vagy a helyes, amit ők csinálnak vagy gondolnak. Nem nyitottak másra. Az, hogy ilyen szélsőségesek, szerintem önmaguknak igazolja, hogy ők mennyire jó anyák, ők tökéletesek, stb. Önigazolás szerintem. És vannak témák, amiben nagyon kétfelé vált az elmélet, és a két tábor nem tudja elfogadni a másik véleményét. Bár meg kell jegyeznem, vannak olyan kérdések néha, miről nekem is ez jut eszembe.
2010. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert vannak a tökéletes anyuka típusok és elítélik azt aki kicsit gondolkozik és mással próbálkozik, mint ahogy az orvosi szakkönyvek írják a nevelést!

Múltkor olvastam, hogy valaki teljesen leüvöltötte szegény anyukát, mert a 6 hósát hozzá merte táplálni (banánnal) hihetetlen emberek. Nekem a sógornőm a tipikus tökéletes anyatípus! :)

2010. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egészen egyszerűen szűk látókörűek, korlátoltak. Azt hiszik, csak az létezik, amit ők tudnak, ők tapasztaltak. Közben ez csupán nagyon apró töredéke az egésznek... Sajnálom az ilyen embereket. Az egy dolog, hogy itt cseszegetnek le másokat, (én soha nem veszem fel, max. szörnyülködöm egy kicsit.. :)de hogy ilyen bután leélni egy életet... Tényleg szánom az ilyeneket.
2010. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más,és mindenki másképp csinálja...A te gyereked úgy szereti az enyém így az övé amúgy...Sztem tanácsot lehet kérni az egy jó útmutató,de nem a megoldás...a megoldást te hozod meg és a gyereknek úgy lesz jó ahogyan te csinálod...

Én ha nem tudok valamit körbehívom az összes gyerekes barátnőmet mindenkit megkérdezek hogy hogy csinálja és eldöntöm hogy mit használok fel a tanácsokból..tedd ezt te is!

Jó babázást!

2010. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!