Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz velünk a nyáron?

Mi lesz velünk a nyáron?

Figyelt kérdés

A lakásunk nyaranta 32-36 fokra felmelegszik(hajnalra nyitott ablakkal lehül 30 fokra)

Klíma nincs, csak ventilátor, de semmit nem ér. Rengetegszer vagyok rosszul, van,amikor inkább kimegyek az udvarra a fa alá, mert sokkal kellemesebb kint az idő.

A kérdés pedig, hogyha tavasz végén, vagy nyár elején megszületik a babánk, mivel tudok segíteni neki, hogy a nagy meleget kibírja? Költözzünk el..?!


2019. jan. 8. 23:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. A költözés azért merült fel, mert volna hova. Sajnos pár hónapja elhunyt édesanyám öccse,aki a szülői házban élt. Így anyukámra szállt,ő pedig nekünk adná, ha szükséges. Nagyobb, mint a jelenlegi lakásunk, és nem kell osztozni az udvaron.

Valószínűleg április végén, május elején beszereltetünk egy klímát, aztán majd alakul. Köszönöm még egyszer mindenkinek! Szép napot nektek.

2019. jan. 9. 11:18
 12/16 anonim ***** válasza:
Csecsemő mellett is nyugodtan lehet használni egy modern, karbantartott klímát. Annyi a trükk, hogy úgy kell elhelyezni a berendezést, hogy a közvetlen hideg ne érje. Ez csak a klíma közvetlen közelében, alatta és az előtte lévő max 1-2 méteres "levegőoszlopban" érezhető, nyilván úgy szerelteti az ember fel, hogy ez a felnőttet se érje, nemhogy a gyereket. Ezek már modern berendezések, nem okádják a hideget, mint ahogy a ventillátor keringteti, hanem lehűtik folyamatos légcserével. Nem érezni belőle semmit, ha nem állsz közvetlen alá, csak a már kondicionált hőmérsékletet. Mi eleve sosem állítjuk úgy be, hogy nagy legyen a hőmérséklet-diferencia, mert az a felnőttnek sem jó, kimenni a túl lehűtött levegőről a 41 fokra az nem buli. A lakás nem élelmiszerbolt, simán elég, ha 26 fokig hűti egy kisgyerekes pár, vagy akár 27-28-ig, ha nekik az a jó és éjjelre lehet lejjebb venni,vagy kikapcsolni, nagy melegben én például olyan 2 és reggel 7 között szüneteltetem, ilyenkor szellőztetek is folyamatosan. Mindenki hőtűrése egyéni,de a kisbabák sincsenek 36-7 fokra kalibrálva, ha csak nem születtek a trópusokon, mert akkor genetikailag máshogy vannak kódolva. Ez itt Európa, lassan afrikai hőmérsékletekkel, attól még mert 9 hónapig az anyaméhben volt egy baba, marhára nem tűri jól az aszfaltolvasztó meleget. A hőleadása és szabályozása meg gyakorlatilag a nullához konvergál. Mondjuk én felnőttként is eret vágnék magamon, ha aszalódnom kéne hónapokig a hőségben. Mégis minek? Mikor én voltam kisgyerek 30 fokos maximumoknál megállt az átlag. Ma kábé már evvel indul a május is.
2019. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Meggondolnám a költözést, ha ennyire jó lehetőségetek adódott.


Amúgy meg tényleg klíma. Vagy redőny le/függöny be, és korán/későn szellőztetés. Bár sokat nem fog segíteni. Nálunk is iszonyat ami volt (már nem vagyunk ott), de a néhány hetes forróságban mi meg is egyeztünk a férjemmel, hogy "elköltöztetjük" a babát arra az időre anyukámékhoz (persze nem egyedül).

2019. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az első nyáron nem fogja zavarni, a másodiktól kell megoldást találni.
2019. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Olyan mértékben melegedik fel a lakásotok, hogy ezen már szerintem nem segít más, csak a klíma. Nagyon durva, nem is hallottam még olyat, hogy olyan meleg van bent, mint kint.

Mi szigetelt téglában lakunk, tudjuk melyik napszakban honnan süt a nap, ennek megfelelően vannak lejjebb húzva a redőnyök. Persze az sem megoldás, hogy az ember vak sötétben üljön otthon egésznap. Az idei évben kb. egy hét volt, amikor majdnem megpusztultunk, de akkor is csak 28 fok volt bent tartósan. Éjszaka az összes ablakot ki szoktam tárni, a fürdő elszívó ventilátorát, a konyha szagelszívóját elindítom, a ventilátort pedig a terasz ajtó elé teszem, hogy befelé fújja a friss levegőt, így viszonylag gyorsan kicserélődik a levegő. Csak akkor volt baj, amikor jelentősen éjszakára sem hűlt a levegő.

Azóta már vettünk klímát, megszűnt a gondunk. Csak helyesen kell használni, főleg baba mellett. Nem szabad jégvermet csinálni a lakásból.

Ha ez sem válik be, akkor én elkezdenék gondolkozni a költözésen.

2019. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Mi sem értjük, hogy miért van ez. Pedig laktunk panelban, társasházban, családiban.. Sehol sem volt melegebb bent, mint kint. Komolyan, megváltás kimenni a bejárati ajtón.
2019. jan. 10. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!