Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyáron Norvégiába megyünk...

Nyáron Norvégiába megyünk túrázni sátorral;megosztanád a hasznos tapasztalataidat velünk?

Figyelt kérdés
Stavangerből kiindulva autóval vagy busszal,Preikestolen és Kjeragbolten a Lysefjordban,meg északabbra a Trolltunga a terv.Időjárást illetően mire lehet számítani fent a sziklákon éjszakázásnál;mennyire körülményes és mennyi időbe telik eljutni Trolltungához a Fjordtól,stb.:)
2015. ápr. 19. 23:37
 1/3 barancs válasza:
100%

Mi sátoroztunk pont ezen a vonalon - faház lett a vége. Nyáron is éjszaka éles a levegő, de ez kibírható. A sátor viszont csurig ázott. Mivel minden nap továbbáltunk, vizes sátrat összecsomagoltuk, és ez használhatatlanná tette a sátrat; a vizes sátrat ki kellett szárítani, így faházban (kabin) szálltunk meg végül. 3-4 nap, mire a hűvösön kiszáradt a sátor, addig használhatatlan volt, de nem bohóckodtunk vele többet. A kabin sem drága. Ha egy helyen tanyáztatod a sátrat, akkor ez nem gond. Nyáron volt, augusztusban. Háromszor is voltunk arra, gyönyörű hely.


A nyár változó. Volt 28 fok is, de másik éven 16. A myugati parton számíthatsz sokszor esőre, de néha csak rövid ideig tart. A fjordon a kompon én speciel majd megfagytam. Kell szél álló cucc. De máskor meg fürdeni is tudsz... Na, jó, nem egy Riviéra, de egyik nyáron bele lehetett menni a vízbe, de inkább kívülről élveztük...


Én az augusztust javasolnám, az a legmelegebb hónap. Ha nyár elején mentek, akkor rengeteg vízesést fogtok látni, mert még jön le a hegyekből a hó/víz. Nappal tud rövidgatyás-pólós idő lenni. Este hűvös az itthonihoz képest. Volt olyan köd a hegyekben, hogy sötétedés után az orrunkig nem láttunk. Kocsival alig tudtunk menni, szinte az utat nem láttuk magunk előtt. Kb 10-zel mentünk a szerpentinen. Ekkor hideg is volt. Meleg rucival készüljetek, meg bakancs (bár gondolom, ezt tervezitek). De amikor szép az idő, az mem sok dologhoz fogható.


Mi kocsival voltunk, a buszozást nem ismerem. De szerintem a kocsiút hosszát/idejét megadja a google maps.


Mindenki beszél angolul.


Ha már arra jártok, ne hagyjátok ki a Trollstigen-t.


Amúgy nagyon lenyűgöző hely!

2015. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a részletes választ!Tudtam,hogy az időjárás szeszélyes,de azért nem gondoltam,hogy ennyire...Föl fogok készülni,akármennyire is utálok túl sok ruhát vinni.

Sajnos a Trollstigen nagyon kiesik,nem hiszem,hogy bevállaljuk most.Amúgy teljes hosszában végigutaznám az országot,ha tehetném.Gleccserek,sarki fény,kutyaszánozás,mindent kipróbálnék.

A sátorral nekem nem lesz gondom,mert nem is viszek.:) Valamit még kitalálok esőnapokra,de lehet akkor maradnak a kabinok.Találhatunk belőlük szabadot foglalás nélkül is,vagy bölcsebb volna elintézni előre?

Ételt-italt tudunk szerezni a környéken?Lysefjordban csak van valami menedékház,vagy ilyesmi.Tüzifa,tűzrakás?:)Nem sok fát szoktam látni a képken,pedig az elengedhetetlen a jó hangulathoz...

Rovarok vannak számottevő mennyiségben?Szúnyogokra gondolok elsősorban.

Most hirtelen egyéb kérdés nem jut eszembe,de hátha még visszanézel ide.:) Kösz mégegyszer!

2015. ápr. 20. 15:42
 3/3 barancs válasza:

A sátrat a címből gondoltam, mivel írtad, hogy sátraztok...

Mi teljesen tervezetlenül mentünk, és rögtönöztünk. Kempingekben mindig találtunk faházat. Bár mi Osloban laktunk és dolgoztunk 3 évig, tehát nagy gondba nem kerülhettünk, "otthon" voltunk, és nem utolsó sorban norvég fizuból utaztunk, ami ugye nem hátrány Európa legdrágább országában.


Az autóutakkal számolni kell, hogy nem az lesz a sebesség, mint itthon, néha nagyon sok időbe telik eljutni két pont között, mert nagyok a hegyek meg kerülgeted a fjordot. Sokszor a 60-as átlag játszott...


Nem minden kempingben van faház, és ahol mi jártunk, ott is csak pár kabin volt kempingenként, ezért érdemes előre utánajárni, hogy ahová mentek, ott mi a helyzet, esetleg foglalni. Általában 4 fős kabinok vannak, mi egy másik magyar párral osztoztunk, ha nem kétszobás volt.


Emlékeim szerint a menedékház drága volt. Ott nem aludtunk. De azért nézz utána.


Bogarak nem voltak.


Mi a kajat a környező falvak boltjaiban szereztuk be. A kempingekben van főzési lehetőség, ott a "göndörtésztás leves"-t könnyen megfőztük, meg a sok por szmöttyöt. Virsli meg tojás szintén volt sok, meg porkrumplipüré. Még mindig megvan az a fazék, amit ott egy falvacskában (náluk város) vettünk :-)


Tüzifa meg tűzrakás nem volt nálunk. A hangulat anélkül is meglesz, ha esetleg nem találtok farakó helyet :-) Nem olyan a hangulat, mint a Bükkben, hogy erdő meg domb, és hiányzik a tábortűz. Eszméletlen méretek vannak, hatalmas tér, hatalmas hegyek, a fű hihetetlen élénk zöld, a levegő nagyon friss és sokszor éles. Ha pedig ezt nem tudjátok élvezni, az esőt jelent, akkor meg tűz rakás sem játszik. Nem láttunk tűzrakást sehol, és nekünk nem is hiányzott. Majd meglátod, a hangulat nem fog csorbát szenvedni!


Mi egyik évben teljesen ki kellett, hogy hagyjuk a Preikestolent, mert olyan esőzések voltak (és emiatt egy baleset is a felfelé vezető úton), hogy várnunk kellett volna egy napot, mert aznap már nem engedtek fel embert. Következő évben meg csodálatos idő volt. Én javaslom, h kocsival menjetek, ha tudtok, mert akkor jobban tudtok tervezni hasonló helyzetekre, nagyobb a rugalmasság a napok átszervezésére.

2015. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!