Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mondta a háümm, hümme-t?

Nektek mondta a háümm, hümme-t?

Figyelt kérdés
7hónapos kislanyom, 1 honapja "mondja" ezt a kettőt. Mikor kezdett el egy egy szot a picitek mondani? 2napja mintha hamm ot mondott volna evesnel , es tatikazott kozben, de nem vagyok biztos benne. 😁
2019. jan. 12. 09:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Meg vagy lepodve? Nehogy azt hidd meghunyaszkodom olyannak, aki eleve bunkon valaszolt. Valakinek valami nem tetszik, nem kell irni ala, tovabb lehet menni. Amilyen az adjonisten.
2019. jan. 12. 12:39
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez még csak gagyogás. A fiam 1 éves volt mire elkezdte utánozni az apát, de még 2 évesen is csak pár szót mond.

3 éves korig van a türelmi idő.

2019. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekem már 4-5 hetesen úgy sírt, hogy "le-le-le-le", ha tápszer helyett anyatejet kért, és csakis ilyenkor használta ezt a sírását vagy inkább kiabálást, miközben tolta el a cumit. Ez nem beszéd persze, de szerintem az egész kicsi babák is kitalálhatnak valami saját jelzést. Elhiszem, hogy nyammoghat így a tiéd, amikor éhes, ami pont a "hamm"-ra hasonlít.
2019. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A legkisebb gyerekem 4 hónaposan tisztán érthetően gagyogta azt, hogy "hamm, baba". Ettől függetlenül tisztában vagyunk vele, hogy nem tudatos dologról volt szó, hanem puszta véletlen volt. Pedig jó lenne hinni benne, hogy kivételes zseni a gyerek, de hát nem az. Meg nem is attól lenne, ha korán kezd beszélni. Hogy a fentieket bármelyik is mindta, foglamam sincs, de majdnem biztos. Sima gagyogás, kb. minden gyereknél előfordul.
2019. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányom 8 hónaposan mondta először a kocka szót.Tisztán érthetően ,félreérthetetlenül.Nem csak mi szülők, hanem a védőnő,gyerekorvos előtt is elismételte.Mondták tök jó, örültem hogy csodagyerek.:)Aztán 3 hétig használta és utána eltűnt ez a szó és most 15 hósan kezd érthetően állatokat utánozni,meg egy-egy szót elmondani utánunk.Szóval szerintem lehet hogy minden alkalommal ugyanazokat mondod neki ha esztek és ezt ismétli.Ez amolyan rutin,ilyenkor ezt mondod ő meg látja a kanalat és tudja mi következi és tátja a száját..
2019. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

7 honaposan mondta kristaly tisztan h baba, mamma. Nyilvan nem tudatos jelentessel birt.

Pusztan ha kertem hogy mondja baba, mondta.

Elmult mar 3 es megallas nelkul beszel🤪

2019. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!