Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért luxus, hogy házhoz...

Miért luxus, hogy házhoz rendelek, és nem a babát cipelem? Ilyen "tanácsokkal" mit kezdtek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy nagyobb családi vacsora, nem csak a szűkcsalád volt ott. Feljött szóba, hogy a nagynénémnek semmi ideje a gyerekei mellett, már sokszor elmenni bevásárolni sem tud, erre mondtam, hogy miért nem rendel mindent házhoz, én is úgy csinálom (4 hónapos a lányom). Egyszerűbb, gyorsabb és kevésbé stresszes. Mert nekünk maga az elindulás is egy procedúra, aztán a boltban figyelni arra, hogy alszik/ébren van-e, mikor lesz éhes. Közben ott van a többi ember, azokat kerülgetni, kivárni a sort, itthon bepakolni mindent. A férjemre a bevásárlást nem lehet bízni, mert nem ért hozzá. Ha elküldöm 3 db termékért, minimum 3-szor felhív. Sosem vásárolt be, nem is szereti. Ha pedig ő van a picivel, inkább csinálok olyan dolgokat, amiket szeretek, nem pedig bevásárlással töltöm az időmet.


Mikor ezeket mondtam, utána ki lettem kiáltva lustának, és hogy ez micsoda pazarlás, hiszen nem ingyen szállítanak, meg a futár mit gondolhat rólam, hogy otthon vagyok, de ennyit nem vagyok képes megcsinálni. És hogy igenis jó, ha nem a 4 fal között vagyok a gyerekkel, és szokja azt, hogy megyünk valahová. Szoktunk menni, naponta kétszer sétálunk, mellette mindenhová viszem magammal kb. De szerintem ha tudok könnyíteni a dolgunkon, nem baj, hogy élek vele... Viszont annyira nekem támadtak, mintha azt mondtam volna, hogy mi egyedül hagyjuk itthon a gyereket, amíg randizni megyünk. Meg hogy majd mi lesz, ha oviba, iskolába megy, akkor taxival küldöm, mert az egyszerűbb?


2019. jan. 12. 14:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Ritka ostoba érvek. Teljesen észszerű, hogy házhoz szállíttatsz. Az idióta rokonokra meg magasról tegyél.
2019. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 4 hónapos ikreim vannak. Én is sok mindent rendelek. Hetente 1x jutok el boltokba.
2019. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Csak az a legrosszabb, hogy nem is idősekről van szó. Bár még a dédim is azt mondja, hogy milyen jó "találmány" ez, és ő is így szokta, mert nem kell cipelnie semmit. Akik így nekem estek 30-40 év körüliek.
2019. jan. 12. 14:42
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Engem inkább az érdekelne, hogy és ha luxus, mi van akkor, nincs tán jogod hozzá?
2019. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Csináld úgy, ahogy neked kényelmes. Én karácsonyra mindent a neten rendeltem, nem tudtam szaladgálni utána, a futár úgy járt ide, mintha haza jönne.

Hetente egyszer jutok el boltba, addig apukám vigyáz a kicsire, kb. másfél-két órám van mindent elintézni. Bár már 9 hónapos, boltba ritkán viszem, mert a környékbeli kisboltokba babakocsival nem tudok bemenni, a nagyobbak meg messze, a város szélén vannak.

A beszólogatókkal meg ne foglalkozz, kérdezd meg, hogy melyikük vállalja, hogy heti háromszor bevásárol neked.

2019. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9%

Én is azt tudom mondani, hogy ha neked így jó, akkor rendelj mindent házhoz.


Az én saját véleményem az, hogy ez : "És hogy igenis jó, ha nem a 4 fal között vagyok a gyerekkel, és szokja azt, hogy megyünk valahová." teljesen igaz, ha megy veletek a férjed is, akkor jó kis kiruccanás ez, és egyáltalán nem olyan nagy logisztikát igényel a boltban a többi embert kerülgetni.


Egyébként meg mi lesz majd ha oviba, iskolába megy? Tényleg taxival fogod elküldeni, főleg ha lesz mondjuk egy kisebb gyereked addigra?

2019. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy nem a négy fal között élünk. Minden nap megyünk valahová, tegnap pl. reggel elmentünk sétálni, közben találkoztam két barátnőmmel, beültünk reggelizni. Utána hazafele felmentünk anyukámhoz a munkahelyére, ott is voltunk picit, aztán itthon voltunk délutánig, majd elmentünk hármasban a férjemmel kutyát sétáltatni, találkoztunk kisgyerekes barátainkkal, velük voltunk kb 2 óra hosszát, majd mentünk a vacsorára. Szinte nincs olyan nap, hogy csak minket látna a lányunk, viszont nem gondolom, hogy az lenne az ideális családi program, hogy korzózunk a Tescoban, vagy az Intersparban. Inkább elmegyünk kirándulni, csinálunk valami programot, beülünk egy ebédre/vacsorára, vagy csak egy gyors süti+kávéra. Plusz az első két hónapban a pici ki nem állta az autós hordozót. Annyira pedig nem vagyok tehetséges, hogy toljam a bevásárlókocsit, és a babakocsit is, plusz még válogassak a termékek közül. :)



Utolsó, a taxis kérdéseden jót nevettem. Nyilván nem taxi fogja hordani, főleg, hogy a férjemmel mindkettőnknek van autónk. Ráadásul szerintem az iskolát egy bevásárlással összehasonlítani elég meredek... :D Kisebb gyerek nem lesz, egy gyereket terveztünk mindig.

2019. jan. 12. 15:16
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

"Annyira pedig nem vagyok tehetséges, hogy toljam a bevásárlókocsit, és a babakocsit is, plusz még válogassak a termékek közül." ezért jó program apával együtt, nem kell egyedül tologatni a kocsikat.

Sokszor látok egészen pici babákat bevásárló központokba, szerintem ezzel nincs semmi.

A rokonaidnak megvan a véleménye a rendelésről, nekem is megvan, ezzel a tiéd nem egyezik, ennyi. Nem vagyunk egyformák.

2019. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, az én gyerekem 15 éves, úgyhogy simán mehetnek tőle bevásárolni, mégis inkább rendelek hetente. Olcsóbb, egyszerűbb, nem kell cipelni semmit. Mi ezzel a baj? Na és kinek mimkor hozza amúgy? Ha neked így jó, akkor így csinalod
2019. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%

a boltban figyelni arra, hogy alszik/ébren van-e, mikor lesz éhes.


Ja, hát ezért kell napirend, és nem 20 percenként szoptatni, hogy csendben legyen...

A napi kétszeri sétába nem fér bele egy liter tej meg egyebek? Felőlem rendelj, nem érdekel, csak ne oszd az észt, emrt nem sok jutott...

2019. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!