Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátok meddig járt ki...

Hozzátok meddig járt ki házhoz a védőnő?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, hogy fél éves korig havonta, aztán 1 évesen. De hozzánk jött 7 hónaposan is. Ennyire lelkiismeretes, vagy esetleg valami miatt szükségesnek tartja a "fokozott megfigyelést"? Az igaz, hogy anyósnál lakunk, egy szobában vagyunk a babával, de megvan mindene, mindenből jó minőségüt kap, szép és tiszta a ház és szépen növekszik a lányom és anyagi gondunk sincs.

Mi miatt jön ki ennyiszer. Nem baj, hogy jön, én is nyugodtabb vagyok, ha szakember is látja meg tudok tőle kérdezni, csak aggaszt, hogy valami nem jó és ezért jön.


2015. nov. 27. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk még fél éves koráig se jött havonta. Nagyon változó hol milyen. Van ahol csak szeret pletykálni, és azért megy gyakran:)
2015. nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
születésekor jött ki a receptekkel, meg egyszer beugrott mikor olyan 3-4 hónapos volt, mondván itt járt a szomszédban és megkérdezi, hogy minden rendben van-e velünk. baba aludt, így őt nem látta, kávét nem kért, kérdésem nem volt, így tényleg 4 mondatot beszéltünk és minden jót kívánt. utána csak akkor találkoztunk mikor a kötelező státusz vizsgálatok voltak, aztán elment szülni, most meg nincs védőnőnk... :D bár már 6 éves, úgyhogy az orvos megcsinálta a státuszt és jövőre már a suli intézi :)
2015. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6 hetes korig hetente találkoztunk (hol ő jött, hol mi mentünk), majd 1 éves korig havonta meglátogatott minket, általában a tanácsadás előtt pár nappal. Falun élünk, a mi védőnőnk lelkiismeretesen végzi a munkáját.
2015. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont ma volt nálunk a védőnő, a legkisebbem 2 éves és három hónapos. Csecsemő korában havonta jött, ahogy kell, vagy gyakrabban, aztán oltások előtt is mindig.

Az előző védőnőnk ugyanígy csinálta a nagyobbaknál. Nálunk ilyen jóféle védőnők vannak, nem baj az. :)

(mi is rendezetten élünk)

2015. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan meg van határozva, hogy milyen gyakran kell kimennie. Az első hónapban hetente, aztán egy ideig havonta, utána kéthavonta, stb. A legtöbb védőnő ezt általában nem tartja be, úgy látszik, a Tied igen.

Az én védőnőm az első gyereknél rendesen kijárt, a másodiknál egyszer volt csak, mikor hazajöttünk a kórházból.

2015. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hozzám háromszor jött ki másfél év alatt és mi is kb ennyiszer voltunk nála. Mondjuk az enyém úgy hülye, ahogy van.


A szomszédasszonyom a szomszéd községben védőnő, ő viszont rengeteget segített mind a várandósság, mind a hozzátáplálás terén.

2015. nov. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hetes korig hetente, 1 éves korig havonta, 2 éves korig 2 havonta, utána ritkábban, talán 3 havonta köteles kimenni. Az enyém betartotta ezt. Addig járt ki, amíg nem ment a gyerek közösségbe, nálunk 2,5 éves korig.
2015. nov. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzánk az első másfél hétben kijött 3x, ebből kettőnek baromira örültem, mert nem szólt, és egyszer épp a vécén ültem, egyszer meg bugyiban és melltartóban futkostam, mert 50 fok volt. Az elsőről tudtam, azzal nem volt gond. Ezután többet nem jött, 1 hónapos kora óta megyünk mi havonta.
2015. nov. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
talán az első két hétben jött (tél volt). 6 hetesen már mi mentünk. azóta az oltásoknál és a státuszoknál találkozunk
2015. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!