Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért van az, hogy...

Anyukák! Miért van az, hogy sok kérdésnél olvasom, hogy örültök, ha el tudtok menni zuhanyozni, a hajmosás pedig luxus? Férjetek nem segít?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem. Az én babám fél éves, mi úgy alakítottuk ki, hogy akkor megyek el fürdeni, mikor alszik és ilyenkor már apa is itthon van. Nekem jut idő egy óra hosszat is fürdeni, ezért nem értem, hogy nektek nem segít a párotok? Barátnőm is panaszkodik folyton, hogy nincs ideje magára..
2017. jún. 26. 18:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
46%
Csak hiszti.
2017. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem összetehetem a két kezem és hálát adhatok, hogy ilyen párom van.

7-8 körül ér haza munkából, utána rengeteget segít...főz, babázik, fürdeti...s így sem jutott idő arra h első héten hajat mossak.

Nem hiszti :-)

2017. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
28%
Mert a babát magukhoz szoktatják. Nem hagyják egy percig sem sírni, egyedül játszani, hanem azonnal felveszik. Emiatt nem jut idejük semmire.
2017. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
58%
Nekem van időm magamra! :) Szerencsére! 3 éves a nagyobb a pici 8 hónapos! Havi egy körmös, fodrász, illetve pedikűrös, amikor szükséges belefér, ilyenkor a férjem van a gyerekekkel. Simán le tudok zuhanyozni, meg hajat is tudok mosni a srácoktól, a ház sem szalad, kaja is van és természetesen velük is foglalkozom! :) Szerintem szervezés kérdése az egész, persze ahol nincs apuka, na ott fel van adva a lecke!
2017. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
43%

Kettes!

Az én párom reggel 9kor elmegy és este 8 után ér haza,mégis tudok hajatmosni,fürdeni,körmötfesteni!

Minden csak szervezés és nevelés kérdése!

2017. jún. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
66%
Csak jo idobeosztas kell.
2017. jún. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
48%

Szimpla időbeosztás, ahogy az előző is írja.

Nekem is van időm magamra, mert beosztom a napot.


Reggel 9-kor elmegy a párom. Előtte segít pakolni, ha este nem tettük meg. Utána alszik a babám 2 órát, ezalatt megfőzök, elmosogatok ha kell, mosok stb. Utána az egész nap a miénk. Bármit csinálhatunk.

Este pedig fél 9-kor hazaér párom, fürdet, én előkészítem a pizsamát, vacsit stb, elpakolok és fürdés után megetetem.

ÉÉééés azután, hogy elaludt én is tudok fürdeni, sőt, ilyenkor szoktam elmenni futni.


Tökéletesen meg lehet oldani a feladatokat és "énidő" is van így bőven. Minden gyerek alszik napközben 1x biztosan. Azalatt is lehet olvasva kávézni a teraszon.

2017. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
68%

Én speciel nem tudtam elmenni zuhanyozni, amikor aludt, mert kb. 5-10 perceket aludt és órákat volt fent pár hetes korától egy éves koráig. A férjem reggeltől estig dolgozik. Amikor hazaért, persze tud vigyázni a gyerekre, de egy fürdést nehogymár este 10-kor, 11-kor ejtsek meg.


Nap közben persze el tudtam menni egyszer-egyszer egy 5 perces zuhanyra, de az alatt nem lehet hajat mosni, borotválkozni, stb. Nincs meg az a nyugalom, hogy az a fél-egy óra a tied.

Ez kb. olyan, mintha mindig 5 perc alatt kellene megenned az ételt.


Azzal meg senki ne jöjjön, hogy hagyni kell sírni a kiságyban, kibírja. Kibírja, csak épp minek szenvedjen feleslegesen, és még el sem tudod neki magyarázni, hogy visszamegyek.

Egy baba számára az a negyed óra végtelen hosszúnak tűnik, azt hiszi, hogy elhagyták, és soha többé nem mennek vissza érte.

2017. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
65%
Jah, és akinek a babája órákat tudott aludni az rakja össze a kezét, de ne ossza az észt egy eszik-alszik baba mellől, mert nem tudja, hogy milyen az, amikor egy baba 24 órából 18-at van fent, és egyben nem tud fél órát aludni.
2017. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
52%

Villamgyorsan ment a 0-ra pontozas, pedig akkor is idobeosztas! Es igen, en nem csak este hetkor, ejjel is tudtam furdeni😜

8, 14, 17 evesek a gyerekek.


Mindenre volt ido. Kozos tanulas, sport, vacsora.

2017. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!