Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvő 7 hónapos babával?

Esküvő 7 hónapos babával?

Figyelt kérdés

Júniusban lesz az unokatestvérem esküvője, amire hivatalosak vagyunk.

Novemberben szültem, tehát akkor lesz 7 hónapos a kislányom.

Jelenleg igény szerint szoptatok és bízom benne, hogy még akkor is fogok tudni.( persze akkor már kap majd mást is, hozzátáplálás..)

Volt valaki esküvőn ekkora babával? Hogy oldottátok meg a dolgokat? Hol szoptattatok? Mennyire volt el a baba? Vagy csak a szertartásra menjünk el? Nem is tudom hogyan ennénk az étteremben...apukával felváltva? A lányom még csak 2 hós de nem bírja ha megyünk valakihez, félek hogy ott is sírni fog, bár tudom akkor már sokkal nagyobb lesz...

Fürdetésre hazajöjjünk? Szerintem unokatesómék megsértődnek ha hamar elmegyünk haza, de hát az éjféli menyasszonytanc 7 hós gyerekkel sem kivitelezhető nem? És olyankor előbb adjuk oda a borítékot, vagy úgyis jó, ha mondjuk anyukám odadobja majd a menyasszonytancnal ha mi már nem leszünk ott?

Bocsi a sok béna kérdésért de első gyerekem és évek óta esküvön sem voltam. Ti elmennétek így, es ha igen meddig?


2019. jan. 19. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Valaki maradjob otthon vele, ha még szoptatni fogsz, fejjél le előre elég tejet. Gyereket ne vigyél.
2019. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezen annyira kár most agyalnod. Addig annyi minden történik. Ezerszer változik addig a babád.
2019. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk nyáron lesz az esküvőnk. Jelenleg még babát várok. Akkor lesz 5 hónapos. Mi nem szenvedtetjük szegényt a lagzival, ezért lagzi sem lesz tartva, csak a szertartás. Persze ezen is van,aki problémázik,hogy miért nem lesz... Vigyáz a gyerekekre egész nap? Nem. Azt meg nem tudnám elképzelni,hogy életünk egyik legszebb napján ne legyen ott a lányunk. Bármit is csináltok, akkor sem fog mindenkinek tetszeni,de szerintem a gyerek az első és,ha normálisak az unokatesódék,akkor megértik. Ha nem, akkor meg így jártak. Egy gyerek érkezésével sok minden megváltozik. Beszéld meg unokatesóddal,hogy jelenleg még nem tudod,hogy hogyan is lesz,mert ez a babától függ, hozzá kell igazítani. Lehet, hogy addigra már szeret majd emberek között lenni,de az is lehet,hogy marad ilyen, amilyen most. Nem lehet ezt előre tudni.
2019. jan. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
6 honapos volt a gyerekem, vittuk a csatos hordozonkat, mivel en voltam a koszoruslany, ezert ferjem hordozta a nap nagy reszeben, es meg is tudtam idonkent szoptatni, direkt olyan ruhat valasztottam, amiben ez konnyen ment. Igeny szerint szoptattam napi nagyon sokszor akkor meg. Persze babakocsiban is el lehet tologatni, csak azt van, ahova maceras bevinni. A hordozas nalunk szuperul bejott, aludt nagyokat a ferjemen, ameddig en inteztem, amit kellett. Egesznapos dolog volt, tobb, egymastol tavoli helyszinnel. Szoptattam a kocsiban, a fotozas helyszinen, a lagziban kint setalgatva, a hordozo jol eltakart mindent. Mondjuk nagyobb mellekkel nehezebb lett volna, arra van szoptatos kendo, vagy egy textilpelenkaval is le lehet takarni, bar azt az en gyerekem 4 honapos kor utan nem viselte el.
2019. jan. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

A gyereket ne vidd! Se ti, se a násznép nem fogja élvezni ha ceremónia közben pont rázendít. Egyébként se való egy több órás esemény egy picinek. Egy kis kikapcs meg nektek is jól fog jönni.



Mostanában sok esküvőn jártam a gyerekesek mindig korábban hazamentek, nem szokott ebből sértődés lenni. Köszönéskor odaadod a borítékot. De pl. két esküvőn jártam idén ahol direkt vacsi előtt volt már boríték "gyűjtés" mert sokan elmentek éjfél előtt, akkor már csak apróbb pénzt dobáltak.

2019. jan. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!