Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Butaság fél évvel a tervezett...

Butaság fél évvel a tervezett terhesség előtt havi max 1 dolgot venni a leendő babának?

Figyelt kérdés

Nem vagyok költekezős, sőt, csak szeretek előre tervezgetni. Pl. ajándékokat is előre megveszem azt, amit olcsón, jó minőségben meglátok, eddig mindig bevált, nem kell kapkodni az adott ünnep előtt pár nappal.

Tudatosan elkezdtem készülni a még meg se fogant babára, olvasgatok, nézelődök, és vásárlás közben, akár a turiban is sokszor meglátok olyan előkét/rugdalózót, ami hasznos és fogyóeszköz lesz a későbbiekben. Tárolóhelyem bőven van a lakásban, ketten csak a szekrények felét foglaltuk el (a lakásban több beépített bútor, és egy kis gardróbszoba is van.

Felesleges ennyire előre gondolkodni, ki tudja mikor fog összejönni a baba, vagy ártani nem árthat? Belegondolva, anyagilag is kifizetődőbb így, hogy nem egyszerre veszünk meg mindent. Tudom, a nagy dolgokat, mint babakocsi és kiságy úgyis a legvégén kell megvennünk, azokkal mindenképp várok.


2019. jan. 30. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz,ha megfogant☺
2019. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno mondták is,h ne vegyek előre semmit,babonából. Én elég babonás vagyok. Vettem 2 kis unisex ruhát.

Ikerterhes lettem,elvetéltem sajnos. Jó,biztos nem emiatt,de...,mindegy.

Aztán újra terhes lettem és csak a 3 hónaptól vettünk apránként mindent

2019. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki már középiskolás kora óta gyűjtötte a baba ruhákat, én 36 hetesen vettem meg a legelső dolgot 😅


Szerintem hülyeség, lehet, hogy gyereked sem lesz, vagy éppen 10 év múlva, addigra lehet, hogy nem fog tetszeni az, amit màr megvettél

2019. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

És ha 5 évig vártok majd a babára, mert addig nem jön össze? Akkor komplett bababolt lesz otthon?

Bőven elég a pozitív teszt után.


Én dolgoztam a 37. Hétig, szinte akkor vettem meg mindent.

2019. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
En babonabol nem vettem semmit a 12.het elott. Szerintem babona nelkul is felesleges meg ennyire elore vasarolnod.
2019. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem ne! Nem tudod mikor sikerül. Kívánom,hogy hamar,de ezt nem tudod előre és ha mégsen hidd el nagyon nagyon rossz lenne minden nao a kisruhákat nétegetni. Majd ha már itt lesz vásarolhatsz. Minsig leszbek turik és akciós holmik is.
2019. jan. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok babonàs de nem làtom értelmét. Ott vannak példàul a ruhàk, ha 5 évig àll a szekrényben, akkor is besàrgulhat stb. Nem praktikus ennyire előre vàsàrolni.
2019. jan. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A ruhakkal az is a gond, hogy kb fogalmad nem lehet, hogy az evnek melyik reszeben szuletik.

OK, hogy tavaszi es oszi babanak kb ugyanaz az alapruhatara, de pl a teli es nyari ujszulottnek mar nem ugyanaz kell.

A nagyobb meretekrol meg ne is beszeljunk. A fiam 3 honapos es ugy no, mint a gomba, a nyari cuccokat nem mernem most megvenni, ha talalnek neki, mert mar ket hete a 68-as cuccokat hordja. Ha belassul a novese (ami megtortenhet), akkor nyaron eleg lesz a 74-es, ha igy megy tovabb, akkor nem lesz.


De a tobbi dolgot is feleslegesnek tartom most megvenni.

Ha szeretsz vasarolgatni, akkor terhesen is szeretni fogaz, sot, a hormonok miatt meg jobban es lehet, hogy akkor mar mas fog tetszeni.


Inkabb kosd le a penzt aprankent es mire valoban kell, addigra ott lesz. Akkor is lesznek honapjaid, hogy mindenfele akcioba belefuss, hidd el.

2019. jan. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi addig nem vettünk semmit, amíg nem tudtuk, hogy kisfiú vagy kislány. Uniszex ruhát nem egyszerű találni, és nem akartam csupa fehérbe meg sárgába öltöztetni az első hónapokban.
2019. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ruhát nem vennék, de ha ennyire akarsz neki korán gyűjteni, akkor a helyedben pénzt tennék el. Annyit, amennyit egy ruhácskára szánnál egy hónapban.
2019. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!