Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell egy babanak...

Mennyit kell egy babanak naponta minimum masznia az egeszseges fejlodeshez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a sok maszas az egeszseges, de kivancsi vagyok, hogy valaki hallott-e egy minimumrol. Picit aggodok, hogy az en 8 honapos babam eleget maszik-e, mert nagyon szeteti magat allasba felhuzni, es ugy lepegetni.

2019. jan. 31. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Egész nap? :)

Egyáltalán nem kéne megteremteni a feltételeit, hogy felhúzhassa magát. Az még nem normális felállás.

2019. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nincs ilyen minimum. Gondolom, magától húzza fel magát bútorok mellett. Te semmiképp ne segíts neki, ne vezetgesd, az a káros, de vissza sem kell nyomnod, hiszen nem is tudnád :) Vannak korán elinduló babák, de azért a 8 hós kor nem annyira átlag feletti. Az is lehet, hogy az önálló járásig csak jó sok hónap alatt jut csak el és addig hol így, hol úgy közlekedik majd tereptől függően.
2019. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Ez sajnos vagy nem sajnos NEM "szerintem" kérdés, hanem tény, az egyesnek van igaza.

Az önálló felállás nem egyenlő azzal, hogy "felhúzza magát", azaz azt nem szabad hagyni. Kiságyból, járókából ki, minden rácstól távol és már se húzza fel magát, hanem mászik, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy pár hét múlva a lábizmait használva álljon fel, ne a karjaival segítve. Hopp.

2019. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
És ha a baba szabadon és négykézláb elég gyorsan közlekedik már és megy oda pl. könyvespolchoz, asztallábhoz vagy egyszerűen a mi lábunkhoz? Nekem mindkét gyerekem így állt fel 8-9 hósan (ettől függetlenül még sokáig másztak is, mert az gyorsabb) és ismerősi körben is láttam olyan babákat, akiket ekkoraként már esélytelen lett volna távol tartani minden kapaszkodótól még egy tágas loftlakásban is :)
2019. jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekem annyit mondtak ( így utolólag már , mikor nagyok a gyerekeim és figyelmi zavaruk, tanulási gondjuk van) hogy a mászás megindulásától jó 2-3 hónap kell amíg csak azt részesítik előnyben, mert úgy erősödnek meg az ellenkező mozgásért felelős agyi területek.

Tehát jó nagy terület legyen ahol szabadon mászhat , ne 1x1 m es járókában kiságyban és babakocsiban legyen egész nap, valamint amit előttem is írtak, ne legyen hova végigkapaszkodni ( nálunk a nappali elég nagy 40 nm, úgy van kialakítva hogy középen semmi bútor, valamint az egész nappali bababaráttá lett alakítva, nincsenek könyvek, növények,üvegasztal veszélyes tárgyak elérhető magasságban.

Na ennek ellenére , hogy ilyen terepet biztosítottam nekik , MÉGIS problémáik vannak a nagyoknak.

( a harmadik még csak 1.5 éves így róla nem tudom nyilatkozni)

Úgyhogy én úgy gondolom, ez csak EGY tényező a sok közül ami az egészséges fejlődést ,későbbi problémamentességet biztosítja.

A nagyfiam 7 hónaposan kezdett mászni, 9 hós volt mikor kapaszkodva felállt de csak 13hónaposan indult el és előtte csak mászva közelített meg mindent.

A lányom 6 hónaposan kezdett mászni, 11 hósan indult el, de a kettő között szintén 5 hónapot mászott.

Mégis vannak gondjaik .

( későbbi fejlesztő tornák, foglalkozások ellenére is)

2019. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"utólag" és "nem tudoK "....félrenyomtam
2019. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

"esélytelen lett volna távol tartani minden kapaszkodótól még egy tágas loftlakásban is :)"


Vicces, vicces... egészen addig, míg nem érzed a böjtjét, amikor már évek óta fejlesztésre hordod. ;)

Egyébként azt elég könnyű megakadályozni, hogy a lábadban húzza fel magát.

Könyvespolcba kapaszkodva eleve veszélyes, nehogy magára rántsa.

Az asztalláb meg: akkor már nyilván nem csak karból húzza, mert sima felületben kapaszkodva némi lábizom is kell a mutatványhoz, azaz előrébb jár, hagyható.

2019. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

8,5 hónaposom minden létező eszköz mellett felàll. Legyen ez egy lapos ajtó. Vagy egy rács ami az ajtónál van,hogy ne jusson át. Asztal kanapé még a játékos doboza mellett is. Emellett villám sebességgel mászik

Bocsi,hogy bele kérdezek de akkor ez ezek szerint baj???? Ő szinte leállíthatatlan

Ha lerakom kezdi újra

2019. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

8, ha tudsz szöveget értelmezni, egyértelmű, hogy nem káros. Ajtó lapjába nem tud kapaszkodva felállni.

A helyes felállás: térdel, lép, feláll, közben pedig az egyensúlya megtartására "kapaszkodik" csak. Ekkor érett rá. Ha csak lóg a rácsban és húzza magát, az a korai.

2019. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8 és fél hónaposan kezdett mászni és rá egy hêtre elhúzta magát. De csak most indult el 16 és fél hónapos és bátortalan. Szóval ne aggódj simán lehet még hónapokig mászni fog,de az is lehet 1 hónap után elindul. Ezen ne aggódj. ☺
2019. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!