Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedvetlen, nyűgös, hisztis...

Kedvetlen, nyűgös, hisztis lett a babám. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kisfiam, és az utóbbi egy hétben eléggé megváltozott a viselkedése. Kedvetlen, nyűgös, hisztis lett, alig lehet elaltatni. Eddig is volt, hogy délelőtt még álmoskásabb "bújósabb" volt, de pár napja olyan, mintha unná minden játékát, csak immel-ámmal játszik. Sokkal kevesebbet nevet, inkább rosszkedvű. Dörgöli az orrát, de nem folyik neki. Néha tüsszög (ritkán), de láza nincs. Enni eszik rendesen, bár az étvágya is kicsit rosszabb. Elaludni nem akar, kimerülésig nyüglődik, hisztizik. Sosem volt nyafogós baba, de most nagyon. Ha bármi nem úgy történik, ahogy ő akarja, jön a hiszti. A fejét elég sokszor rázza, meg néha fogja oldalt a fejét. Pl. iváskor. De nem lázas és érintésre nem érzékeny a füle. Mi a fene lehet ez? 8 foga már kint van. Jönne sz örlő? De én nem látok az ínyén semmit. Igaz, nem vagyok egy szakértő... Talán mintha fehérebb lenne. Vagy netán vashiány? Vigyem dokihoz ezzel szerintetek?

2019. febr. 1. 13:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy mindent iszonyatosan rág, azért gondoltam fogra, de ezt nem most kezdte, hanem már vagy 2 hónapja. Még a járókát is rágja...
2019. febr. 1. 13:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Te most az én lányomról írtál? Dettó ugyan ez van nálunk is vasárnap óta. Mondjuk ő jól alszik, de nyűgös, olyan mint aki unatkozik, étvágytalan. 7,5 hónapos, fogzik + a frontra is fogom.
2019. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindegy milyen volt metszőknél, az örlőfogak másabbak, okozhat nagyobb fájdalmat neki. Szerintem simán lehet fogzás. Az enyémeknél pont az elalvás lett nagyon kényes kérdés, voltak elmaradt alvások is, az egyik gyereknél éjszaka is több órás fentlét. Ő jobban meg is szenvedte, már 3 hete kínlódott, mire az egyik sarka áttört az első 4-es fognak. A kicsinél csak 1 hét. A nagyobbnak a legutolsó fogaknál is onnan lett gyanús, hogy jönnek a fogai, hogy alig bírt elaludni..

Azért allergént nem vezettél be?

2019. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Semmi újat nem kapott mostanában enni, max. annyit, hogy tízóraira egyik nap kovászos kenyérből evett pár falatkát. De a probléma nem akkor kezdődött, hanem már előbb. Tejes dolgokat sem kap most egy ideig, mert kicsit felfújta, úgyhogy a védőnő tanácsára egy hónap múlva próbáljuk újra.
2019. febr. 1. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!