Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell aggódnom a babám mozgásfe...

Kell aggódnom a babám mozgásfejlődése miatt?

Figyelt kérdés

Pár napja lett 8 hónapos. 6.5 hónaposan kezdett rendszeresen forogni hasról hátra és vissza. Ha az ölemben háttal magamnak támasztom, ülésbe húzza magát, kézen támaszkodva rövid ideig így marad, magától nem ül fel. Hason fekve teljesen kinyomja magát, ütemesen emelgeti egyszerre a karjait-lábait, felemelt végtagokkal "repülőzik". Párszor láttam, hogy próbálja maga alá húzni a térdét. Hátrafelé néha kúszik, az ágyát bejárja gurulva, a habtapin is szokott gurulni ha van kedve. Előre egyáltalán nem halad. Ha hason fekve nem ér el egy játékot, felemeli a végtagjait (repülő) és sír, hogy adjuk neki oda, vagy vegyük fel. A játékokért és egyebekért nyúl, érdeklődő. 9,5 kg

Sok dolgot olvastam az ilyen korú babák mozgásáról, de első baba, ezért nem tudom, hogy is megy ez a gyakorlatban.


2018. máj. 9. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
De min aggódsz? Az enyém ennyi idősen kezdett mászni, de a kúszást teljesen kihagyta. Szerintem a te babád is normálisan fejlődik.
2018. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, de figyelgesd továbbra is. Gondolom a védőnő is látja havonta.
2018. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne? Kúszni 10 hónapos korig kell megtanulnia és a szakértők többsége már a hátrafelé tolatást is kúszásnak veszi. Hamarosan fog előre is.

A mászásnak pedig 13 hónap a határa.

A repülőzés nem gond, csak ha minden más mozgás helyett csinálja. Pl.: lányomnál gond volt, mert azért repülőzött, mert hipotón volt és nem bírta még alkaron se tartani magát, 10 hónaposan produkált először tenyértámaszt.

2018. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lányom is ennyi idős és ő is ezeket tudja pont, mi 2 hete voltunk védőnőnél és mindent rendben talált.
2018. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!