Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az Ábel...

Mi a véleményetek az Ábel névről? Mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a név, de nem szeretnék túl gyakori nevet adni... Továbbá ha esetleg tudtok olyan nevet az Ádámon kívül, amit lehet Ádi-nak becézni annak is örülök!

2019. febr. 4. 21:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Ábel nagyon szép bibliai név. Nekem Tamási Ábel trilógiája jut róla eszembe. Szerintem vállalható név :)


Akármi lesz a pici neve, sok sikert neki és nektek az életben!

2019. febr. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
14%
Fluimucil.
2019. febr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik,de nincs vele semmi baj. Nekem például egyáltalán nem reklámok jutnak eszembe keresztnevekről, mivel nem is nézek tévét. Az viszont biztos,hogy ha néznék, akkor sem hagynám,hogy reklámok formálják a név ízlésemet.
2019. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

,,Maradj otthon, nézzél tévét, töksötét. "

Itt látszik, hogy milyen a mai társadalom.

Nekem Tamási Áron főhőse jut eszembe róla, nem egy buta reklám.

2019. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Az Ádin név is szép, de az Ábel is.
2019. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név, jó név; jobb, mint az átlagos. (azt nemtom, mennyire gyakori, én pl nem ismerek egyet se.)
2019. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%
A rengetegben.
2019. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Héber eredetű, a Biblia szerint Ádám és Éva második fia. Jelentése: lehelet, múlandóság.

Mi is ezt szerettük volna a kisfiunknak adni, de a jelentése miatt nem ezt választottuk. Helyette az Áron nevet kapta. Héber eredetű, a Biblia szerint Mózes fivére, az első főpap, családjának fiai a mindenkori főpapok, a többi fiak pedig papok. Jelentése: ihletett, tisztán látó.

2019. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, és kezd egyre gyakoribb lenni.
2019. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hangzásra tetszik. De héber és bibliai eredetű nevek nálam ki voltak zárva. A jelentése sem tetszik. De egy ideig erősen gobdolkodtam rajta, mert hangzásra tetszik.
2019. febr. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!