Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet alváshiányra a...

Mi lehet alváshiányra a megoldás? Nagyon félek, hogy baj lesz.

Figyelt kérdés

Babám hasfájos. Tegnap alig aludtam. Hajnali 3 körül ülve bealudtam babámmal a karomban annyira fáradt voltam, 5 körül ébredtem fel. Úgy szégyellem magam. Nagy baj is lehetett volna belőle, és azóta folyamatosan auon kattogok, hogy nem e lehet még belőle baj. Isteni csoda hogy nem történt semmi.

Nagyon félek az éjszakától.

Napközben sem tudok aludni. A nagy itthon van, beteg, de ő már rég nem alszik napközben.

Mit tehetek vajon hogy ez ne forduljon elő ismét?


2019. febr. 5. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell előzni a baleseteket. Pl ha éjszaka vagy akkor amikor nagyon álmos vagy veszed kézbe a babádat akkor inkább feküdj le vele az ágyba és bástyázd körbe vagy átmenetileg szerezz be egy matracot a babaszobába, tedd a földre és ott bújjatok össze (a földnél lejjebb úgysem eshet). Vagy szerezz be egy babahordozót és kösd magadra stb. Ezer módszer van erre.
2019. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Alváshiányra csak az alvás a megoldás. Kérj segítséget. Férj, anya, anyós, barátnő, bárki.
2019. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Senkim sincs.

Férj dolgozik, de ha itthon is van hogy etetné meg a babát? 2-3 óránként eszik.

Férjemnek rég meghaltak a szülei, ahogy az én anyukám is. Apukámra pedig egy 2 hetest nem bíznék. A nagyért is aggódom mikor vele van. 😞

Ismerős sok van, de egyikre sem merném rábízni. Egyiket sem tekintem barátnak.

2019. febr. 5. 19:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás! Hidd el átérzem, az én fiam is nagyon hasfajós volt. Órákig sikítva ordított a fájdalomtól. Szörnyű volt, voltak napok mikor egy teljes órát sem tudtam végig aludni. És én nem tudok vele aludni. Képtelen vagyok lelazulni. De mindig körbe párnáztam magam, akár fotelban akár ágyban voltunk, pont azért hogy ha mégis elbóbiskolnék akkor se legyen veszélyben. Lényegében úgy körbevettem magunkat hogy nem kellett őt izomból tartani, de stabilan ott volt a kezem. És ha megmozdult akkor úgyis azonnal fent voltam. Most 3 hónapos, kinőtte. Most már 3 néha 4 órát is tudok aludni éjjel két éves között.
2019. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Ja és azt kifelejtettem, hogy nekem ez a kialvatlanság azt eredményezte hogy elapadt a tejem.. :(
2019. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Aludj vele, nálam is csak ez oldotta meg mindkét gyereknél.
2019. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjed dolgozik, de nem 0-24-ben gondolom. Amíg ennyire rossz a helyzet, be kell osztani, mikor, ki alszik és neki is foglalkozni kell a picivel. Szoptatni nem tud, de mászkálni vele, tornáztatni, simogatni a pocakját, fürdetni igen. Legalább heti 3 éjszakát be kell vállalnia neki is, ilyenkor te alhatsz és felkelt 2-3 óránként, amikor megéhezik a baba. Nyilván ez sem ideális, de a gyerek közös, agt pedig nem lehet csinálni, amit te most művelsz. Ezt a 2-3 hónapot, amíg tart a hasfájás, ki kell tudni bírni és EGYÜTT megoldani.
2019. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Szia en is teljesen egyedul keltem a fiamhoz, addig amíg at nem aludta az eszakat! En is egyszer el aludtam 10 percre , nagyon veszélyes ez! Tedd magad melle , en is azt csinaltam 3 hónapon at ! Utana simán aludt a kis agyába ! Nekem se volt , es nincs segítségem, 9 hónapja egyedul nevelem , apa későn jon,addigra mar alszik a gyerek!
2019. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fú emlékszek erre az időszakra, vedd magad mellé míg hasfájós majd ráér átszokni a saját ágyába, vagy babaöböl is jó lehet.

Hányszor volt velem is hogy pánikolva ébredtem mert előbb még a gyerek a kezembe volt és fogalmam se volt hogy került mellém, szörnyű érzések ezek tudom.

2019. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
63%
Jaj szegény. Ezt csak túlélni lehet, akàrki akàrmit mond. Mostmàr 2 éves múlt a kisfiam, de anno picibaba koràban...nappal egyszer aludt, 15 percet, éjjel vagy 6x ébredt, kiderült, h refluxos, közben a 2,5 éves " nagy" màr rég elhagyta a délutàni alvàst...éjjelente arra riadtam sokszor, h fogalmam sincs, ki tette vissza a babàt az àgyàba, pedig én voltam az. Nappal ülve elaludtam a fotelban.. Borzasztó időszak volt. Nekünk ràadàsul 30 perc büfi kellett a reflux miatt, össze is estem volna, ha az éjszakai szoptatàsoknàl azokat nem veszi àt a férjem, pedig 5- kor kelt a munka miatt. De ezt csak együtt lehet!!
2019. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!