Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem ketten együtt vállaltuk a...

Nem ketten együtt vállaltuk a gyereket? Csak nekem kötelező a 24 órás szolgálat, de legyen tisztaság, tiszta-vasalt ruha, főtt étel és még elégítsem is ki egy férfi igényeit (úgy, hogy a sajátomról mondjak le).

Figyelt kérdés

nálatok is ez van? apa miért nem képes a gyerekkel lenni egy kicsit? nem azért, hogy leüljek esetleg. áááááá, csak azért, hogy pl. ki tudjak teregetni, vagy le tudjam szűrni azt a roh@d.t levest vagy akármi, ami házimnka. tök mindegy. csak ő nem bírja a szar szagát, nekem bírni kell. csak ő nem bírja hallgatni, ahogy sír, nekem kell.

nekem mindent kell. imádom a gyermekünk, de néha nekünk is járna egy kis szünet, nem? mondjuk, hogy egyszer le tudjak úgy zuhanyozni, hogy a gyerek nincs ott a pihenőszékben a kabinnal szemben, vagy, sz@rás közben ( már bocsánat, de most nagyon pipa vagyok!) ne kelljen ugrálnom a wc-ről. ne adj isten esetleg meg tudjak ebédelni vagy vacsorázni normálisan. apa már végzett a vacsival, számítógép elé lefekszik, én meg ugrálok, mint a hülye. nekem kötelező, ő fáradt. mert dolgozik napi 6 órát, ezzel le van tudva. hétvégén délután 5-ig alszik, de nehogy felébresszük ám, inkább elviszem a babát sétálni, mert akkor apa morci, mert nem tudta kialudni a "21267583" óráját!

hogy én hónapok óta nem aludtam egyhuzamban 2 óránál többet? neki nem számít. hát hogy is van ez?

sokat nyelek, nem szólok, csak finoman megkérem, nehogy megbántsam, többször elmondtam, mit várok, megbeszéltük, de mégsem történt semmi. de most betelt a pohár úgy érzem. hangot adtam a problémámnak, hogy esetleg 1 kib...szott órát ő is eltölthetne a gyerekkel, hogy a vacsit meg tudjam csinálni, erre megsértődött. még ő sértődött meg!


ez másoknál is így van? azért nagyon bosszantó.


(huh, már most jobb, hogy ezt leírtam!)


2010. jún. 30. 21:53
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
99%

Már a baba előtt is elvárta, hogy legyen vasalt, mosott ruha, meg főtt kaja? Hát itt a gond, lányok.. :( Én a férjemet úgy "szoktattam" a kezdetek óta, (mivel mindketten dolgozó emberek vagyunk), hogy együtt mosunk-főzünk, sőt, vasalni csak a férjem vasal, az az övé, cserébe viszont csak én porszívózok, és pucolok wc-t (ezt a kettőt nem szereti)....


Nem vagyunk senkinek a rabszolgái! Tessék kiállni magatokért!!

2010. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
86%

Mivel eddig finomkodtál, mostmeg odamondtad a magadét, kb ennyit értett meg: eddig semmi baja se volt, csak néha morgott kicsit, mostmeg felrobbant itt nekem minden előzmény nélkül! Menstruál, vagy most mi van???

Na kb ennyit gondolt végig hirtelen. Mivel eddig utalgattál a dolgokra, mostmeg visitasz, azt se tudja, mit kéne tenni. Eddig te hagytad elkényelmesedni, eddig is szólnod kellett volna, amit akarsz. Állj elé és tömören mond meg, hogy nem kell sértődősködni, te is visszaveszel, ha a lelkébe tapostàl volna, de kicsit aktivabb hozzáállást vársz, ha nem akarja, hogy minden este visitson a felesége. Holnap konkrétan közölni fogod, miben segitsen a baba körül, addig pihenje ki magát. Oszt joccakát neki...:) és holnap, mikor kínlódsz, mert nincs több kezed, nem teszed magadra a bébit kenguruba, hanem határozott mozdulattal apa kezébe nyomod, majd kivonulsz. De túl sokáig ne hagyd vele egyedül, csak fokozatosan! Fél tőle, nincs hozzászokva. Adj kis időt neki, de légy határozott!

2010. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a köv. mondattal hagyom a férjemre, míg elmegyek fürödni:

-Vigyázz apádra!Mindjárt jövök.

Szerintem a 9 hónaposomnak több esze van, mint a férjemnek:)

Nem csodálom, hogy kiakadtál.Más is van ezzel így.Ki előbb, ki később akad ennyire ki.

2010. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
94%

:))) Hát ez a vigyázz apádra oltári!!! :)))

(alkalmazni fogom) :)))

2010. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
91%
Én sokszor úgy érzem, hogy a kisfiammal ketten jól ellennénk. A páromról még pluszban gondoskodnom kell. Ha ketten lennénk, nem kellene annyit mosni, takarítani utána, több pénzem maradna... Sosincs itthon, dolgozik. A lakás így is az enyém. Szóval örökbefogadtam egy majd 40 éves pasit. Én is megkaptam, hogy itthon vagyok, ráérek. A szülés előtt talán volt valami lila köd a szemem előtt? Vagy most látom szürkébben az életet? De egy biztos, hogy a kisfiam imádom, 5 hónapos. Mi nők többet bírunk, ez biztos.
2010. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
...és ha neked valami gondod van,az csak hiszti.Neked nem lehet gondod,hiszen szereted amit csinálsz,ő viszont keményen dolgozik hogy anyagilag biztosítani tudja a jó léteteket.Én is írhattam volna amit te,de nekem még hozzá jön hogy itthonról dolgozom amióta megszültem a kicsim.Még van képe morogni velem hogy elhanyagolom magam,és úgy kezdek kinézni mint valami hippi.Reggel elmegy melózni,2re itthon van,legyen ebéd az asztalon,legyen rend,legyen boldog a gyerek.Megtömi a bendőjét és nem azt mondja köszönöm,vagy jó volt a kaja,hanem lazán oda löki nekem hogy azért igazán kimehetnétek néha kapálni egy kicsit a kertbe,vagy néha azért meglocsolhatnátok vagy lenyírhatnátok a füvet ha már itthon vagytok.Ha hazajött nem is szólhatok hozzá,mert most meccset néz,vagy csak számítógépezik,de nekem is el kell terelnem a fiam a közeléből mert ő meg menne az apjához aki lazán rá mordul hogy ne zavarja.Alig alszom,alig eszem,már fésülködni se tudok rendesen,és egy fél órát se tölt el a gyerekünkkel,pedig úgy emlékszem ketten csináltuk.Kezd nagyon elegem lenni.Kértem hogy legalább szombat este fürdesse meg ő,de elfelejtette,ha emlékeztetem akkor meg morog.Minden hétvégén ki megy a haverjaival szórakozni,és ha ezt szóvá teszem akkor vissza vág hogy ha nem szoptatnám még a majdnem két éves fiam,mehetnék én is...Ha nem veszi észre magát ,én lelépek.Bocs,én is pipa vagyok...nem vagy egyedül.
2010. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát szia.

Nagyon rossz volt olvasni a soraidat.

Mert azt hittem hogy rajtunk kivül ilyen nincs mégegy.

Nálunk is ugyan igy van, de télleg ugyan igy minden egyes szó még a számitógépezés, sírás minden.

Olyan mintha a saját bánatomat olvastam volna.

Tiszta szívemből egyet értek veled.

Néha még azt is megbánom hogy egy ilyen embernek szültem.

Tudom hogy ezek erös szavak de igy van.

Én is nagyon elvagyok keseredve.

(HA GONDOLOD IRHATSZ PRIVIT)

2010. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Én kerek perec megmondtam, hogy minden másnap délután amikor hazajön a munkából az övé a gyerek Persze ez nem azt jelenti, hogy 'egymás' napján nem foglalkozunk a gyerekkel, de akkor tudom, hogy neki tudok állni egy ablakpucolásnak stb. Meg ilyenkor nyugodtan moshatom a hajam. Nekünk ez bevált, mert kiszámíthatóbb lett az életünk. De az igazság az, hogy előtte sem kényeztettem el a párom, ő is mindenben segít. Ha tudsz beszélni vele szerintem ez nem rossz megoldás.
2010. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy kiakadtál, egy a válasz: azért, mert PASI.

Nekem mondjuk nincs gondom a párommal gyerek téren, mert nem finnyás a pelusra, az elején az ordításra volt az, akkor füldugót is tett, amin kiakadtam, de aztán én is megértettem... De sokszor én is kiakadok olyanokon, hogy nem tudja, mi a dolga. Ha pl megyünk valahova, neki csak a saját dolgait kell összepakolni, ami ugye pasiknál kb. 2 gatya, 2 zokni, meg a laptop és jön a kérdés, hogy mehetünk? Persze én még egy szál bugyiban, hajat sem mosva rohangálok a lakásban mint egy mérgezett egér, hogy a gyerek cuccait is összepakoljam, nemhogy az enyémeket, és mikor mondom, hogy a bébi át van pelusozva meg öltöztetve? Mondja, Ja, még azt is kell? Azt hiszi, hogy vakarózom....

Meg persze magától nem takarítana ki, csak ha már ötödjére mondom, hogy ki kéne porszívózni, azt is csak úgy csinálja, ahol a papok táncolnak.

Szóval én is kiakadok sokszor, de utána megnyugtatom magam: pasiból van. Teljesen máshogy működnek. A gyerekkel szemben pedig még nehezebb a viselkedésüket megérteni....


Én is alkalmazni fogom ezt a Bébci, vigyázz apádra módszert. Jónak tűnik :o)

2010. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom hozzátok....ha ez megnyugtat benneteket!

A hét minden napján reggeltől-éjjelig dolgozik,ha itthon van alszik. Nem is részletezem.

Mindennek ellenére szeretem a párom,bolond vagyok én?

2 gyermekes anyuka

2010. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!