Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem ketten együtt vállaltuk a...

Nem ketten együtt vállaltuk a gyereket? Csak nekem kötelező a 24 órás szolgálat, de legyen tisztaság, tiszta-vasalt ruha, főtt étel és még elégítsem is ki egy férfi igényeit (úgy, hogy a sajátomról mondjak le).

Figyelt kérdés

nálatok is ez van? apa miért nem képes a gyerekkel lenni egy kicsit? nem azért, hogy leüljek esetleg. áááááá, csak azért, hogy pl. ki tudjak teregetni, vagy le tudjam szűrni azt a roh@d.t levest vagy akármi, ami házimnka. tök mindegy. csak ő nem bírja a szar szagát, nekem bírni kell. csak ő nem bírja hallgatni, ahogy sír, nekem kell.

nekem mindent kell. imádom a gyermekünk, de néha nekünk is járna egy kis szünet, nem? mondjuk, hogy egyszer le tudjak úgy zuhanyozni, hogy a gyerek nincs ott a pihenőszékben a kabinnal szemben, vagy, sz@rás közben ( már bocsánat, de most nagyon pipa vagyok!) ne kelljen ugrálnom a wc-ről. ne adj isten esetleg meg tudjak ebédelni vagy vacsorázni normálisan. apa már végzett a vacsival, számítógép elé lefekszik, én meg ugrálok, mint a hülye. nekem kötelező, ő fáradt. mert dolgozik napi 6 órát, ezzel le van tudva. hétvégén délután 5-ig alszik, de nehogy felébresszük ám, inkább elviszem a babát sétálni, mert akkor apa morci, mert nem tudta kialudni a "21267583" óráját!

hogy én hónapok óta nem aludtam egyhuzamban 2 óránál többet? neki nem számít. hát hogy is van ez?

sokat nyelek, nem szólok, csak finoman megkérem, nehogy megbántsam, többször elmondtam, mit várok, megbeszéltük, de mégsem történt semmi. de most betelt a pohár úgy érzem. hangot adtam a problémámnak, hogy esetleg 1 kib...szott órát ő is eltölthetne a gyerekkel, hogy a vacsit meg tudjam csinálni, erre megsértődött. még ő sértődött meg!


ez másoknál is így van? azért nagyon bosszantó.


(huh, már most jobb, hogy ezt leírtam!)


2010. jún. 30. 21:53
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is örülök a pozitív fejleményeknek! GRATULA!

Nálunk szerencsére nem annyira drasztikus a helyzet, mint ahogyan itt szomorúan olvasom. Kicsit mintha a sokak által említett okoktól kezdenék "elsárkányosodni" és az a kapcsolatunk rovására megy, amit nem akarok. Úgyhogy mi is változás előtt állunk.

Köszi a jó példát, nekem sokat segítettél!

2010. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam el az egészet az elejétől.Nálunk természetes,hogy én csinálok mindent és valahogy nem is várom el,hogy segítsen,nekem mindenre van időm.Nem sírós a kicsi.Viszont nálunk nagyon szeretnek egymással lenni és az egyszerűen fantasztikus érzés!Sosem voltam kibukva,mert rábízhattam míg én takarítottam.Borzasztó rossz lehetett Neked,hogy eddig nem így volt.De milyen jó,hogy most egymásra találtak :) persze neked akkor is megmarad a házimunka,de mostmár van időd levegőt venni!Remélem minden rendben lesz később is!
2010. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
81%

Jesszus!!!!!!!Nem ugyanaz a párunk??????????:))))))


Nálunk ugyan ez megy pontról potra....:(

2010. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én két kicsivel "küzdök" nap mint nap.

Másfél és 3 és fél évesek.

A fenti hozzászólásokat olvasva nem is szólhatok egy árva rossz szót a férjemre.

Hétköznaponként reggel 7-től du. 5-ig dolgozik. Igen hajtós, sresszes munkája van.

Amikor hazajön szeretne lenyugodni, lazítani egy kicsit, ami ugye nem mindig jön össze neki, mert amint belép az ajtón, a két csajszi a nyakába ugrik:)

Imádják az apjukat, a férjem imádja a lányait, de neki is szüksége van szabadidőre, amit teljesen megértek.


Az én férjem a gyerekek körüli teendőkben a kezdetektől fogva segít. A háztartás az én feladatom.

Persze mi is szoktunk vitázni, az összecsiszolódás folyamatos.

Azért azt se felejtsük ám el, hogy amint megszületik a gyerek, a családnak is meg kell születnie!

Közben nem könnyű kívánatos nőnek lenni/maradni/visszaváltozni.

Mivel nálunk gyorsan jöttek a gyerekek, egymásra alig maradt időnk. Most kezdünk visszatalálni egymáshoz.

2010. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem napi tíz órát dolgozik a hét hat napján,10,5 hónapos a fiúnk.Én nem várom el, hogy megcsinálja a házimunkát,de ha szólok neki, hogy vigye ki a szemetet,mosogasson el, akkor megteszi.Pelenkát cserél,etet,de ezeket csak akkor, ha szólok, hogy csinálja meg.Imádja a fiúnkat,egy hónapos kora óta egyedül fürdeti, sokat játszik vele, foglalkozik vele.Az meg hogy szólnom kell, hogy csinálja meg eléggé zavar,de örülök, hogy legalább megcsinálja.Már mondtam neki, hogy egyszer elmegyek majd reggel, és este jövök haza, és megnézem, hogy hogy boldogul,kanalas etetés négyszer, altatás egyzser, bevásárlás,főzés,takarítás,foglalkozás a gyerekkel.Nem egy ideges tipus, de estére szerintem idegbeteg lenne.
2010. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Tök jó hogy változás állt be!Nem akarok belebonyolódni a dolgokba,mert előttem már millióan leírták azt amit gondolok,csak még kiegészítem egy dologgal:dicsérd őt,legyezgesd a hiúságát ,ez a férfi lelkéhez vezető kulcs!Mondd neki h milyen szépen,pontosan tesz tisztába (még jobban mint te),tökéletes a fürdővíz amit engedett,megnyugszik nálad a gyerek,annyira szeret téged ,nincs még egy férfi aki ennyire tudna egy babával bánni,stb.Nálunk ez mindig bejön,egyenesen lefikázza azokat az apukákat,akiknek büdös a tisztábatevés.Nekünk ikreink vannak,így szinte kötelező volt neki segíteni,ezektől a dicséretektől pedig újra és újra belelkesül.

Ha bejön a dolog,akkor arra azért vigyázz,hogy ne essen át a helyzet a ló túloldalára.Sok szerencsét és jó babázást!

2010. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Hát én is végigolvasgattam a válaszokat, nem egyszerű az élet, az biztos. Örülök, hogy kérdező nálatok megoldódik a helyzet. Nálunk meg az a szitu drágáim, hogy a férjem külföldön dolgozik, én meg itthon 24 órázok 3, 5 év alatti pindurral, a legkisebb 4 hónapos. 1-2 havonta jön meg a férjem, aki egyébként meg abba a tipusba tartozik, hogyha van kedve csinálja, ha nincs kedve, akkor nem. NÁlunk meg inkább az a probléma, hogy "én külföldön dolgozok és csak én hozok áldozatot és csak én teszek a családért" és nekünk is bizony le kellett párszor már ülni és átrágni a dolgokat. Igen ő nélkülözi a családot, de ő elmegy lenyomja a 10 óra melót ( egyébként főnök, igy felelősség van bőven, viszont nem kell megszakadni) és utána még ráér egyet beülni sörözni a kollegákkal, vagy vásárolgat nyugodtan és van két szabadnap, amikor meg pihenhet eleget. Én meg! Ti itt mind anyukák vagytok, nem kell leírnom, hogy telik egy nap. Ha itthon van, akkor meg kedv kérdése nála a gyerekekkel való foglalatoskodás. Volt hogy kivette a lányokat a fürdőkádból, vacsit adott nekik, de olyan is volt, hogy a picurral a kezemben kínlódtam a főzéssel és nyugodtan nézte a tv-t. Pedig még hangot is adtam a bajomnak. Ha dolgom van, elmehetek, de marhára kell hazasietnem. Tisztábatevés, fürdetés, etetés nálunk is az én dolgaim voltak mindig. Sírást azt nem tudja elviselni, akkor biztosan felveszi, akármit is csinál éppen. Hát biztos, hogy a pasik másképp vannak összerakva mint mi. Kitartás mindenkinek!
2010. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől elvartam hogy TÁRS legyen. A nagynal még kemény meló volt a kicsinel már minden ment magától. Én közöltem vele hogy vagy segít de ugy rendesen vagy vállalja a kockázatát, hogy depressziós hisztis fáradt leszek. Aztán bukta a jonő feleséget meg a sok szexet. Nálunk bevallt. Annyi h.a férfiaknak érdemes konkrétan mondani h.mit csináljanak. Pl. Most légyszíves etesd meg vagy segíts altatni stb..Az enyém éjjel egyszerűen nem kell fel a baba sirasra. Nem tudom hogy csinálja:-):-) De ha hosszúra nyúlik az éjszaka akkor szólok neki és ugrik segíteni. De mindig szólni kell és nagyon konkrétan fogalmazni!!:-):-)
2013. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!