Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem ketten együtt vállaltuk a...

Nem ketten együtt vállaltuk a gyereket? Csak nekem kötelező a 24 órás szolgálat, de legyen tisztaság, tiszta-vasalt ruha, főtt étel és még elégítsem is ki egy férfi igényeit (úgy, hogy a sajátomról mondjak le).

Figyelt kérdés

nálatok is ez van? apa miért nem képes a gyerekkel lenni egy kicsit? nem azért, hogy leüljek esetleg. áááááá, csak azért, hogy pl. ki tudjak teregetni, vagy le tudjam szűrni azt a roh@d.t levest vagy akármi, ami házimnka. tök mindegy. csak ő nem bírja a szar szagát, nekem bírni kell. csak ő nem bírja hallgatni, ahogy sír, nekem kell.

nekem mindent kell. imádom a gyermekünk, de néha nekünk is járna egy kis szünet, nem? mondjuk, hogy egyszer le tudjak úgy zuhanyozni, hogy a gyerek nincs ott a pihenőszékben a kabinnal szemben, vagy, sz@rás közben ( már bocsánat, de most nagyon pipa vagyok!) ne kelljen ugrálnom a wc-ről. ne adj isten esetleg meg tudjak ebédelni vagy vacsorázni normálisan. apa már végzett a vacsival, számítógép elé lefekszik, én meg ugrálok, mint a hülye. nekem kötelező, ő fáradt. mert dolgozik napi 6 órát, ezzel le van tudva. hétvégén délután 5-ig alszik, de nehogy felébresszük ám, inkább elviszem a babát sétálni, mert akkor apa morci, mert nem tudta kialudni a "21267583" óráját!

hogy én hónapok óta nem aludtam egyhuzamban 2 óránál többet? neki nem számít. hát hogy is van ez?

sokat nyelek, nem szólok, csak finoman megkérem, nehogy megbántsam, többször elmondtam, mit várok, megbeszéltük, de mégsem történt semmi. de most betelt a pohár úgy érzem. hangot adtam a problémámnak, hogy esetleg 1 kib...szott órát ő is eltölthetne a gyerekkel, hogy a vacsit meg tudjam csinálni, erre megsértődött. még ő sértődött meg!


ez másoknál is így van? azért nagyon bosszantó.


(huh, már most jobb, hogy ezt leírtam!)


2010. jún. 30. 21:53
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
87%

dettó!!!

csontra 13 hós volt a babám, amikor először moziban voltam (egyedül, mert nicns kire bzni a babát, de nem is baj, mert vágyatm egy kis egyedüllétre).

én már beszéltem ezügyben a férjemmel, leírtam 3 napunkat neki, hogy lássa, nincs enek üresjáratok, mert neki kevés amit végzek (vasalás, inges helyen dolgozik ráadásul), takarítás, főzés , minden nap főtt kaja vacsira, bevásárlás, gyerekkel foglalkozás...) válasz: látja, igen, de akkor osszam be jobban az időmet, nemkell annyit a gyerekkel fogllakozni....hozzáteszem, nezéz kétemberes babám van, segítségem meg nuku....no nembaj.

nálunk ez odáig fajult, hogy az elején bántott, tepertem, hogy megértse, mennyi dolog ez nekem, éjjel nem alszom stb. szép lassan asok b*szogatás miatt lejutottam odáig, hogy már egyáltalán nem érdekel, amit mond, le se tojom. csak teszek egy ilyenfajta megjegyzést hogy hm, tényleg, nahát....merthogy ő is mindig így reagált az én bajaimra. szóval ez van. ja és nálunk még az is van, hogy én annak ellenére szerettem volna kistesót 2 éven belül, hogy nagyon nehéz volt az eleje, és nincs segítség, először hajlott rá, a dea zátn kitalálta, hogy nekem még ez az egy is sok, kb. szar anya vagyok és szar háziasszony. szóval ez sem. gondolom, megértitek ti akiknek gyereke van, hogy milyen az ha megtagadnak az embertől egy babát, akit szeretne....nagyon nagyon rossz, és nagyon fáj. mert én tényleg kitettem a lelkem. legalábbis úgy érzem.

szóval most se jó házasság, se kistesó, és úgy érzem, nem rajtam múlt, hanem a tipikus férfiönzésen!!!!

könnyű azt mondani, nézted volna meg hamarabb.az ember reménykesdik, hogy majd máshogy lesz, meg a szerelem ugye....

2010. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Hagydd itthon a babával kettesben hogy megtudja átérezze neked milyen!!!
2010. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segit a férjem,föz egy héten többször is,mosogat,vigyáz a babára stb.Cserébe viszont mindig piszkál h mi lenne velem nélküle,ha 2-3 szösz van a padlon akkor már oltári kosz van!Ha nyugodt vagyok:lavagy lassulva!ha kapkodok,idegbeteg vok.Kritizálja ahogy a gyerekkel bánok,szoval segit,de milyen áron!
2010. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Lányok,Anyukák,akkor én most összeteszem a két kezem:az én férjem imád a picivel lenni már az eleje óta.jó,a főzés,meg a házimunka nagy része az enyém,de nem is engedném neki,mert az nem lenne jó senkinek:)de porszívózni ő szokott.mikor látja,hogy már kicsit sok volt a nap végére,ő szokta mondani,menj,ülj be a kádba,majd én figyelek a csöpire.mi csajok valóban többet bírunk,de sajnos a pasik ezt totál természetesnek veszik(a faterom ilyen,szegény anyám rengeteget melózott mellette)

egy iztos,én a te helyedben hagynám a házimunkát pár napra a túróba,csak észre veszi,hogy nincs meleg kaja,meg vasalt,mosott ing.....rájön a tutira előbb utóbb.......kitartás!

2010. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez.... :( 14 hónapos a baba, de kivagyok... :( Nem ilyen volt előtte...bárki bármit mond...csalódtam benne...
2010. júl. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nincs mindenhol így, szóval ne vedd természetesnek. Nálunk Apa nagyon jól elvan a 4 hónapos babánkkal. És már korábban is voltak otthon egyedül vagy mentek egyedül sétálni babakocsival, kenguruban, mikor hogy. Amikor egy napot szabin volt Apa, még egy masszázsra is elküldött, amíg fodrásznál vagyok elvitte sétálni. Szóval nem baj, ha a gyerek az apját is megismeri, nem hiszi hogy egy idegen néha benéz Anyához. Le lehet pontozni, de szerintem ez a természetes, és ha ennyit sem tesz meg, akkor gond lehet. Ja és Apa 8 órát dolgozik és még 3-at utazik, de ha hazajön, akkor nyugodtan le tudok zuhanyozni, tegnap pedig vacsit is hozott! Beszélj vele, és akár mutasd meg ezt az oldalt neki, hogy lássa, hogy máshogy is lehet.
2010. júl. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet!

Nekem is sokszor elegem van az egészből!Talán még rosszabb mint a majdnem 1 éves kisfiunk,csak éppen tisztába nem kell rakni!

Azt hitte a gyerek nevelés arról szól,hogy a gyereket berakom egész napra a kiságyba,hagy ordítson,és akkor én mindent meg tudok csinálni,minden olyan lesz szülés után,mint amikor még tervbe se volt véve a gyerek!

Ha a kicsi elvan örülök hogy van 1 kis nyugtom,de akkor a párom zendít rá,hogy ö milyen sokat dolgozik(napi 6-7 órát),milyen fáradt stb,stb...!

A terhesség alatt én hogy el lustultam,mert nem tudok mindent megcsinálni 1 nap alatt. már ezt is meg kaptam.

A legutóbb mikor ráhagytam a gyerkőcöt,majd hazajöttem 2-3 óra múlva,közölte hogy nem irigyel!

2010. júl. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
Ja(utolsó vagyok), és ugyan nem főz, de porszívózik, locsol a kertben és ő vasalja a saját és a baba holmiját is. Igaz nem is lenne rá időm, de ezért is imádom! :-)
2010. júl. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

hát lányok...

tetszik a vigyázz apádra módszer nekem is!

beszéltünk a párommal este, talán történik vmi. anyósommal összebeszélek és elmegyünk ketten vmi "halaszthatatlan dologra", ahová gyerekkel nem mehetünk, és apának kell

vele maradni 1-2 órát.


az 'indulhatunk' nálunnk is divat, miközben vlóban én is egy szál bugyiban rohangászok, hogy mindent összerakjak.


én nem vonnám be apát házimunkába, régen is mindent megcsináltam szívesen, most is én megcsinálnék mindent, ha addig a gyerekkel lenne.

magamban is csalódtam,mert azt hittem,mindent meg fogok tudni csinálni, ha összekapom magam, de egyre kevésbé megy, mert kezdek fáradni. szóval tényleg nehéz egyszerre szuperanyának-feleségnek-háziasszonynak lenni.

még nem jutottam el odáig, hogy totál-kész, elegem van, de most egyszer kibuktam.

de most sokkal jobb.

én is nagyon szeretem a párom. érdekes, talán tényleg bolondok vagyunk. amúgy még csak 3 hónapos a pcikénk.


imádok vele lenni, és kell is, ha nem akarom üvölteni hagyni, mert elég hasfájós.

és nem akar elmúlni, ez is zavar, de az orvostól hiába kértem segítséget,mert kiváratta a 3 hót, hogy elmúlik.

most 2 hét szabin van, ha addig sem javulunk, én megint visszamegyek. de ez egy másik történet.


esténként, amikor sikerül neki elaludni, olyankor állok neki főzni, vasalni, teregetni, takarítani, mert fél éjjel alszik. tegnap hagytam a csudába mindent, mert beszélgettünk,ma megpróbálom behozni.


és ezek mellett nekem is vannak igényeim nőként az ágyban.

mondtam este a férjemnek, hogy ha kielégítene, akkor nem lennék ilyen frusztrált. ha kicsit törődne velem!

milyen lenne, ha hónapokon át totál felizgultan otthagynálak az ágyban, mert én már kész vagyok? kérdeztem tőle! és rámcsodálkozott. ( még nem szeretkezhetünk, csak ha 2 hét múlva lefagyasztják a méhszájsebemet, így maradnak az egyéb módszerek).

pedig ennél jobban kimutatni nem tudtam, hogy vágyom én is rá. de próbálkoztam. remélem, most ez is változik.


köszönöm a válaszokat! majd megírom, változott-e vmi mondjuk úgy 2 hét múlva!

2010. júl. 1. 08:30
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo, nem irigyellek de sajnos nallunk is igy volt. Aztan egyszer behivtak surgosen a munkahelyemre, 4 napig kellett mennem duplan fizettek ki kezbe annyira kellett a segitsegem. Szoval lefejt tejcsi a hutobe es apa szabadsagot volt kenytelen kivenni (nagyszulok 1000km-re) es otthon maradta a babaval. 7 orat voltam a melohelyen es mira haza ertem szaladta a lakas. Hozzateszem mosogato gepunk van es meg abba sem volt ideje bepakolni. :) En meg szepen megkerdeztem, hogy mi van vacsorara?? :) Kinait rendelt nincs ideje semmit csinalni, szenyes a mosogepbe (este bepakoltam) meg el sem lett inditva. Megkerdeztem miert, haaat kiment a fejebol a gyerek elvonta a figyelmet stb. Ja es nagyon ehes mert nem volt ideje leulni enni rendesen. :) A gyerek miert sir annyit elalvas elott??? Hat ez a gyerek egyfolytaban eszik???? Miert csak 30 percet alszik ha elaludt? Valami nincs rendben vele? De igen mondtam neki ez teljesen normalis, minden nap igy van. :) Szoval ezt 4 napig csinalta es azota miden aldott nap amikor hazajon atvesz 2 orara a picit, este o eteti meg. Szombat delelott az enyem, ha akarok sokaig alszom ha akarom elmegyek a baratnommel egyett lezengeni. Vasarnap delelott az ove.
2010. júl. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!