Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos baba állapotának...

Refluxos baba állapotának romlása a kúszás megkezdésével. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapos lesz a babám, és már szépen kúszik. Viszont nagyon el vagyok keseredve a refluxa miatt. Ahogy hasra fordul, kúszik, folyamatosan jön vissza belőle az étel. Néha azt hiszem, nem is kapott annyit, mint amennyi kijön belőle. Mondta a gasztroenterológus, hogy rosszabb lesz a kúszás-mászással. De ennyire? Egy pillanatra sem tudok elmenni mellőle, mert, ha hasra fordul, már bukik én meg folyamatos készenlétben állok a textilpelussal, hogy takarítsak körülötte, különben belenyúl, belefekszik.

Pedig már 3 étkezést sikerült kiváltanom nála. Az orvos is azt tanácsolta, hogy minél előbb térjünk át a pürékre, mert az majd jobban benne marad; de nem így van.

Én már teljesen el vagyok keseredve, és nagyon aggódom miatta, hogy nehogy valami komolyabb, tartósabb baja legyen.

Tud valaki valami tanácsot adni?


2019. febr. 7. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nalunk sikerult visszaszoritani a refluxot, sokszor kevesebbet szopizott (fel-1 orankent), es dietaztam tejtermekre, tojasra, szojara. Ezutan mar nagyon ritkan jott csak elo neki. Ha tapszeres, akkor ugyanezt meg lehet csinalni, sokszor kisebb adagokkal, es tejfeherjementes tapszerrel (Neocate, Pregomin).
2019. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Amugy a gasztroenterologus nem mondta, hogy a tejfeherje sokat ront rajta, akar okozhatja is? Nalunk kis gyomormeret es gyenge zaroizom is volt.
2019. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk semmit se találtak, mégis bukik még most 16 hónaposan is. A legrosszabb 4-6 hónapos kora közt volt, akkor tényleg állandóan takarítottam. Nem szüntette meg speckó tápszer és a hozzátáplálás sem. Nem allergiás, de bizonyos dolgok pl gyógyszerek, fogzás könnyîtők savat csinàlnak és már jön is vissza bármi, a darabos is.

Idővel jobb lesz, ha a szerencsésebbek közé tartoztok, akkor pár hónap.

2019. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt a problémánk :(

A püréket nagyon sűrűre csináltam, tiszta pürét sosem adtam, mindig kevertem bele gabona pépet, nem sokat de mindben volt.

Evés után egy ideig ülve kellett tartani, játékokat tettem ki az etető székbe, tudom rossz de szólt a tv az is lekötötte. Savas dolgokat kerültem, alma vagy paradicsom.

Mászást próbáltam kijátszani hogy ne evés után legyen. Emiatt csúsztattuk a napirenden is. Tejfehérje mentesen főztem.

Baba reflux párnán aludt, 2db volt egymás mellé rakva így általában rajta maradt.

Nem volt passzos ruha rajta, vagy ami a nyakához hozzáért. Pl harisnya sosem volt rajta. Ezek is okoznak gondot.

Kemény 3 hónap volt de szerencsére kinőtte

2019. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk már születése óta probléma ez. Tovább is kellett emiatt bent maradnunk, és éjszakára nem lehetett velem, hanem be kellett adnom megfigyelésre.

Túl vagyunk már a reflux párnán, a kiságy megemelésén; ezek működtek, de mára már kinőtte őket, lefordul, elmászik róluk.

Amíg anyatejes volt, addig a Gastrotuss-t kapta. Nagy csodát nem csinált. Utána tápszeres lett; BEBA HA/AR-t kap. Szereti is, de hiába az AR, visszabukja. A sűrűbb pürék enyhítenek, de akkor meg kakilni nem tud, mert hiába itatom utána, a folyadék jön ki először és szinte mind...

Kislányom nagyon aktív, így nem igazán működik nála az sem, hogy elvan egy fél órát az etetőszékben.

Írtátok tejfehérje mentességet, de érdekes, hogy amitől még jobb a helyzet nálunk az a tejpép. Szóval nem hiszem, hogy nálunk az lenne a ludas. Szerintem inkább szimplán nem zár jól a gyomra. A gyerekorvos már gyomortükrözésre küldené, de én még nem egyezek bele, mert azt mondta a gasztrós orvos, jogy az üléssel, állással majd jobb lesz. Ezt még kivárom.

2019. febr. 7. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!