Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos "furán" kúszik, baj...

8 hónapos "furán" kúszik, baj lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam, pár nap múlva 8 hónapos. Nagy súlyú (9,6 kg.) és hosszú baba (80 cm). Nem tudom ez számít-e a mozgásfejlődésénél. 2-3 napja kezdett kúszni előre, addig csak körbe-körbe csinálta. A körbeforgásnál tökéletesen használja mindkét lábát.

Viszont amikor előrefelé megy, a lábait alig használja, van hogy csak kicsit előrébb tolja az egyiket. Csak a kezeivel húzza magát előre, de nagyon ügyesen. Olyan, mint egy kis fóka. Néha rásegít a lábával, fordulásnál például, de amúgy max. betámaszt vele néha. Nem tudom gond-e ez? Volt valakinél hasonló? Minden más megy neki. Átfordulás oké, sokszor feltolja magát négykézlábra és előre-hátra hintázik. Ülni önállóan még nem ül. Szerintetek? Első baba...



2018. okt. 27. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a lányom ugyanezt csinálta és kicsit aggódtam én is ezért utána olvastam.Egy-egy új mozgásforma ,,kivitelezési hibája" pár hétig nem számít 2-3 hetet írnak azt hiszem, mert még csak tanulja, hogy hogy kellene ezt csinálni.Ha 3 hét alatt nem változik és egyik oldalát használja vagy valami furát érzel, akkor megmutatod a gyerekorvosnak és megmondja merre, már ha kell.De nálunk is ,,kinőtte" ezt a fóka mászást 1 vagy 2 hét alatt és utána már szépen mászott.Szóval ne aggódj szerintem nálatok is ez lesz:D
2018. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fiam is így kúszott 2 napig, majd rájött, hogy így nehéz és fárasztó, ezért átváltott szabályos mászásba. Soha többet nem kúszott onnantól, azt is mondhatom, hogy ki is maradt a kúszás nála.
2018. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!