Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kenitek be 17 hós...

Mivel kenitek be 17 hós babátokon a szúnyog csípéseket?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmivel, nem vakarja, nem duzzad meg és elmúlik hamar magától, 16 hónapos lesz a kicsi
2010. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kisfiam sem vakarja, de piros és pukli is van.
2010. júl. 1. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, ti tényleg szerencsések vagytok! :) nekem sem viszketett soha, de a családban a gyerekekről nem tudom uezt elmondani. Mi ecetet kenünk rá, illetve a saját nyálat. Nem akarjuk mindenféle kencéhez hozzászoktatni őket.

De persze ez attól is függ mennyire érzékeny a babád a szúnyogcsípésekre. Nálunk azért annyira nem vészes, hogy bedagad, meg véres stb.

2010. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha nem vakarja, akkor szerintem nem is kell bekenni. Majd elmúlik magától.
2010. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi Fenistilt kenünk rá, igaz az van ráírva hogy két éves kor alatt nem lehet, de a védőnő azt mondta, hogy nyugodtan mehet.

Nekünk még kálciumot is írtak fel. Errefelé annyira csúnya csípések vannak a gyerekeken, hogy mindenkinek írnak.

2010. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

első

persze hogy piros és pukli van, de a lányomat nem zavarja

(észrevenném ha igen, mondjuk odakapna, vagy nyügi lenne) ezért nem kenem be semmivel.

Semmi sem indokolja, természetes bőrreakció.

Magamom is észervettem, ha nem piszkálom,akkor nem viszket és elmúlik hamar.

2010. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11 hónapos a babám.Mikor nagyon viszkedt neki egy csepp ecetet rakok rá.
2010. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem ma mondta a védőnő, hogy jó rá a Soducream is.
2010. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a pontos neve, a patikában lehet kapni, köznéven "vizes rázókeverék". Ezt újszülöttkortól lehet használni, nem is drága. Ez az, amikor fehérre pöttyözik a gyereket :-D

Mi is ezt használjuk a férjemmel. Csalánkiütésre, csípésre, irritcióra.

Már nyukám is ezt használta miránk, és a gyerekorvos is ezt javasolta.

2010. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam, én sem kentem neki eddig, de péntek éjjel utaztunk anyukámhoz, és a kocsiba beszökött 1 szúnyog, ami hülyére csípkedte a fiamat mire odaértünk. nem vakarta, de a csuklóján 1 tök nagy pukli lett, kb 6 csípés egymás mellett... anyu reggel bekente neki sudocremmel, és tényleg rendbehozta neki pár óra alatt.
2010. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!