Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jo enni terhesen? Mi az...

Tyimi96 kérdése:

Mit jo enni terhesen? Mi az ami a babanak is nagyon jo. Koszonom a valaszokat!

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

A legfontosabb táplálkozási irányelvek:

1. Egyél változatosan minden nap!

2. Naponta többször (5-6) kis mennyiségeket fogyassz!

3. Nassolást célszerű elfelejteni (viszont ha útra kelsz, mindig legyen nálad korpás keksz, müzliszelet, vagy aszalt gyümölcs, ha esetleg nem éreznéd jól magad)

4. Kerüld a puffasztó ételeket! (elsősorban a káposztát és a babot)

5. Minden nap fogyassz tejterméket! (hiszen a megnövekedett fehérjeszükségleten kívül a megnövekedett kálcium, foszfor és B-vitamin szükségletet is fedezi)

6. Naponta fogyassz friss gyümölcsöt, nyers salátát, illetve javasolt a párolt zöldség és főzelék előtérbe helyezése is! Burgonyát egyél legalább hetente háromszor!

7. A húsok közül a sovány és zsírszegény baromfi és hal kerüljön inkább az étrendbe. Halat megbízható helyen vegyél és legfeljebb heti háromszor fogyassz, továbbá heti egyszer ehetsz belsőséget is (pl. máj)!

8. Ételeid növényi zsiradékkal és kevés jódozott sóval készüljenek!

9. Erős fűszereket (pl. chili, fokhagyma), füstölt ételeket (pl. kolbász) mellőzd!

10. Igyál naponta 1,5-2 l tiszta vizet, vagy szénsavmentes ásványvizet!

2019. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem most a 3. gyereknél az alma, ezt nagyon szereti, állandóan azt ennék.

A 2. gyerekkel mandarint ettem kiló szamra

Az 1. gyerekkel sajnos a mekit kívántam, na azt nem ettem napi szinten, neki nem hodoltam be 😃


Amúgy a lényeg hogy változatosan egyel, es minden király lesz.

2019. febr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában több zöldséget és magokat, illetve arányaiban több fehérjét (hal, hús, tojás) kellene fogyasztanunk, hogy egészségesebbek legyünk. Ha napi 3x eszel valami zöldet is (paprika, paradicsom, uborka, saláta, főzelékek...), elhagyod a kenyeret meg a kifejezetten cukros dolgokat, és magokat nassolsz egyéb rágcsálnivalók helyett, az átlag magyar étkezéshez képest már tuti jó irányban leszel.
2019. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ 😊
2019. febr. 14. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!