Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még nem tartja a fejét. Aggódjak?

Még nem tartja a fejét. Aggódjak?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hetes. Ha hasra teszem nem emeli a fejét. A gyerekorvos és a dévényes szerint minden rendben, a védőnő pánikol. Ha kézben vagy vállon van, akkor szépen tartja magát, de hason épp csak egy kicsit emeli és nem tartja meg.

Volt másnál is így? Mi lett a vége? Lemaradt mozgásfejlődésben a baba vagy behozta a hátrányát?


2019. febr. 14. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos korban kell 45 fokban, 4 hónaposan 90 fokban emelni a fejét hason fekvésben. Nincs elmaradva, az orvos is megmondta.
2019. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Igen, nekünk is így volt, hetente egyszer jött hozzá dévényes gyógytornász, behozta a lemaradást, később már nem volt semmi gond a mozgásfejlödéssel.
2019. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon pici, ne aggódj, a védőnők többsége szörnyű, ne foglalkozz vele. Próbáld minél többet hasra tenni, hogy erősödjön, de nincs még baj. Minden baba máshogy fejlődik.
2019. febr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy hasra tettem pelenkázón, ágyon, hogy kifele legyen a feje, es eléguggoltam, beszéltem hozzá meg játszottuk az én is pisze, te is pisze ...és így kiváncsiságból emelgette a fejecskéjét és belejött. Illetve én tornáztattam vmi ősrégi módszerrel ami miatt dévény annának szikrát hányt a szeme, de nekünk bejött.
2019. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére elkezdte emelni a buksiját.
2019. febr. 17. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!