Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 3 hónapos lesz 16-án....

Babám 3 hónapos lesz 16-án. Sógornőm azt mondja, már tartania kellene a fejét. Én nem hiszem, szerintem még korai. Szerintetek? Aggódjak? Úgy amennyire tartja, de meg-meg billen, ha épp úgy mozdul. Szerinte már könyökölnie is kéne, ha hasra teszem.

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 19:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tartania kellene már a fejét, persze nem hosszú ideig, de meg kell tudja tartani. Könyökölni még nem tudott az én fiam ennyi idősen. Mondjuk ő nyaki hypotóniával született, sokáig hordtuk is kontrollra a kórházba. Az segít ha minél többet hason van, mert akkor kénytelen megemelni a fejét és erősíteni a nyakizmait.


Aggódnod szerintem nem kell, de azért a következő kontroll alkalmával kérdezd meg a gyermekorvost erről, hogy mit gondol.

2010. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Rövidebb ideig megtartja, akkor ez normálisnak mondható? Kezdek megijedni!
2010. okt. 7. 20:09
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem erre a kérdésre látatlanban nehéz megnyugtató választ adni. Mindenesetre gondolom látja a babádat a gyerekorvos, védőnő. Ha gond lenne a fejtartásával már biztosan szóltak volna és küldetek volna valamerre.

Ne aggódj feleslegesen, szerintem nincs gond. Ha mégis beültették a bogarat a füledbe, kérdezz meg egy szakembert.

2010. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. okt. 7. 20:19
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen semmi baj, a babádnak ezt is meg kell tanulnia:) Ha tartja a fejét, akkor az azt jelenti, hogy meg tudja csinálni, vagyis nagy gond nem lehet!

Tedd gyakrabban hasra, akkor erősödik a nyaka:)

Szólj a dokinak, hogy emiatt aggódsz, majd ő megnyugtat!

2010. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Azért 3 hónaposan már kellene,hogy tartsa a fejét.Minden babának más a fejlödési üteme.Biztosan nincsen baj.Tedd többet hasra,majd erösödik.
2010. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Szia!Szerintem nem kell aggódnod.Minden baba más.Az én kislányom 4és fél hónapos,és azt mondom kb.2 hete tartja rendesen a fejét,és most már kezd könyökölni.Már bőven elmúlt 3 hós amikor hason fekve rendesen tartotta a buksiját.Az tényleg segít ha hason van többször kicsit.Ha a kezedben van és megtartja a fejét akkor nem lehet gond.Bocs,hogy hosszabb voltam.
2010. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

hat hetesen a hipotón babám is stabilan tartotta a fejét és könyökölt (mondjuk őt edzettük otthon, mert teljes pánikban voltunk a nyaki hipotóniától) a kicsi, aki teljesen egészséges volt szerintem 3-4 hetesen már stabilan tartotta.

3 hónaposan már biztos, hogy kéne.

2010. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kellene tartania a fejét, és könyökölnie is kéne.

Nézze meg a gyerekorvos vagy a védőnő, ne mi alkossunk innen véleményt. És ne aggódj, baja biztos nincs, max gyengébb mint kéne, de kijavíthatóak ezek a problémák!!!

2010. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na jó, mostmár besz@rtam, holnap doki! Köszi!
2010. okt. 7. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!