Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy a babák felismernek...

Igaz, hogy a babák felismernek dallamokat a születésük után, ha azt sokat hallották, amíg pocakban voltak?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy képesek felismerni születésük után is a sokat hallott dallamokat és megnyugtatja őket.

Van valakinek ezzel saját tapasztalata? Igaz?

Minden nap elénekelek 2-3x egy dalt, most amíg a pociban van a babám, hátha segít majd a megnyugtatásban a későbbiekben :) Nincs vele veszíteni valóm, csak érdekel, valakinek van-e ezzel konkrét tapasztalata.


2019. febr. 15. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy egy dal amit nagyon sokat hallgattam, kipróbáltam nála miután megszületett de én nem vettem észre rajta hogy felismerte volna.
2019. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem csak hallgattam hanem énekeltem is ugyan azt.
2019. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt igaz.


Rengeteg Robbi Williamst hallgattam terhesen (szinte kizárólag azt), és amikor megszületett, nem reagált rá máshoyg, mint más zenére.

2019. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor énekeltem terhesen ugyanazt az altatódalt. Születése után megnyugodott tőle, örültem is neki, aztán jött egy vigasztalhatatlan sírás, ami csak eszembe jutott énekeltem (rocktól kezdve mulatósig mindent😊) és a Megy a gőzös Kanizsára lett a befutó, pedig azt terhességem alatt nem is hallottam. Azóta ha sír, csak ezt énekelem neki és azonnal megnyugszik.

Ki kell próbálni,aztán majd a baba eldönti, hogy neki mi tetszik.

2019. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem vettem észre hogy felismerte volna, pedig többször próbáltam a külvilágban is mutatni neki kisebb és nagyobb korban is.

De érdekes Majkának zenéjére bármikor, bárhol megnyugodott, és sok rap-et hallgattam terhesen, de nem pont azokat a zenéket amikre megnyugodott,más előadókat.

2019. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon bejött! Én egy zogorán játszott Disney-válogatást hallgattam csak miatta minden nap. A mai napig, ha azt lejátszom, egyből megnyugszik; az altatás pár perc, ha bekapcsolom. (7 hónapos)
2019. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Letöltöttem egy alkalmazást amiben babaaltatók vannak. És minden este végig hallgatattattam vele. Tabletet a hasamra tettem és úgy. Addig nem is beszélgettem, tv sem ment. Pár alkalom után már a pocakban is reagált rájuk. Kivéve az első dallamra.

Teljesen egyértelműen felismerte őket születése után. Úgy tudnám leírni, hogy kb "táncolni" kezdett mikor először hallotta őket újra. Minden porcikája mocorogni kezdett. És próbált közelebb jutni a hangforráshoz. A további alkalmakkor meg élénken érdeklődött, altatónak nem jött be.. 😆 De felismeri, ez egyértelmű.

Ami érdekes hogy az első dallamra azóta se reagál. Csak a második számra.

2019. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Èn letöltöttem a fehér zaj alkalmazàst és ha a hajszàritó hangot bekapcsolom megnyugszik. Napközben alvàsnâl bekapcsolom ès 10 perc mùlva alszik. 6 hónapos..
2019. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekünk nem jött be. Az autóban mindig a babazenét hallgattam ( pedig nagyon untam) - megszületett és rá sem hederít :)
2019. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!