Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szenvedek attól, hogy csak a...

Szenvedek attól, hogy csak a párom családjával találkozom mindig én is és a babám is, más is volt ilyen helyzetben, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapos lesz a kisbabám, a családom és a barátaim másik városban élnek, még nem is tudtam velük találkozni (és nem is fogok sokat tudni találkozni), mert mindenki influenzás volt a családban és nem vittem így haza, de ők mindig érdeklődnek a kisfiam iránt, kérnek képeket, meg akarják már ölelni stb. Teljesen odavannak. A családommal nagyon szoros a viszonyom és a barátaimmal is, viszont senki sem itt lakik. Anya jön fel távolsági busszal kéthetente látogatni egy napra, mindig sír mikor itt hagy minket én meg vele sírok. Ez az egyetlen unokája. Párom családtagjai mind itt laknak a közelben, a tesója a szomszéd úgymond, csak más bejáratú helységben. Többször átjön ő is kávézni ilyenek,de nem nagyon beszélgetünk,mert rohan mindig. Az anyja néha felhív hogy hogy vagyunk (inkább a páromról érdeklődik, sőt volt hogy csak róla), meg volt itt többször kis időre, épp csak beugrott aztán ment is, annyira nem érdeklődik unoka felől. Valahogy nem érzem idetartozónak magam, nem érzem hogy a babám valaha olyan szeretetet tudna kapni, mint amit megérdemelne. Egyedül a párom az aki igazi partner, de nagyon egyedül érzem magam közöttük. Szomorú vagyok amiért csak ők vannak a közelben mindig (nyilván erről nem tehetnek). Nem tudom ezt az érzést hova tenni egyszerűen.

2019. febr. 20. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudsz közelebb költözni a családodhoz? Vagy mi miatt laksz messze tőlük?
2019. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Még mindig jobb mintha a drága mama folyton beleszolna, rád telepedne stb.


Gondolj arra, ha nagyobb lesz a babád mehettek majd együtt, akár ott is nyaralhat picit anyukádnál.


Az én anyukám külföldön él, így megértelek teljesen. Barátaim vannak, de nagyon távol állnak még a gyerekvállalástól, így ők annyira nem babáznak. Úgy érzem, hogy csak untatom őket, ha mesélek a lanyomrol. Nekem viszont most így telnek a mindennapjaim, ami gondolom számukra unalmas.


Esetleg járatok babauszasra, ringatóra ott tudsz barátokat szerezni.

2019. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jön a tavasz, elmúlik az influenza-szezon, és jönnek majd a te rokonaid és barátaid is. Ill. ahogy nagyobbacska lesz a gyerek, ti is bátrabban viszitek.

Az eléggé természetes, hogy aki messzebb lakik, influenza miatt nem látogathat, az többet telefonál, többet érdeklődik, mert tudja, hogy mást nem tud csinálni.


Tudatosítsd magadban, hogy ez egy ideiglenes helyzet, ami belátható időn belül meg fog változni.

2019. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es: Azért nem élek otthon, mert ott nincs semmi lehetőség, se munka, semmi. Az ország egyik legszegényebb régiója, már csak az idősek maradtak szinte.


Igaz hogy itt a jóidő és megyünk majd a szabadba, ez a része rendben van, csak attól még nem lesz itt a családom, barátok, ugyanúgy egyedül fogom érezni magam szerintem. A családja alapvetően más, nem összetartóak, egymás iránt sem igazán érdeklődnek, párom bátyja is csak akkor megy az anyjához ha éhes és van kaja. Mikor itt volt anyósom akkor kérdezte páromhoz fordulva hogy "na és hogy vagy...ööööööö vagytok" kijavítva magát hogy mi is ott vagyunk. A nagybácsikája is itt lakik csak ő is egy másik bejáratú hágyrészen, de ő meg elvan magának, csak akkor látni ha elmegy boltba meg vissza. Nekem ez furcsa mert én nem ilyen családban nőttem fel és ilyenkor méginkább hiányoznak az otthoniak.

2019. febr. 20. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Mintha csak rólunk írtál volna, én ugyanígy vagyok :( anyáek 80km-re, anyósék meg pár utcára, sose jöttünk ki velük, mégis ők laknak a közelünkben :( anya nagy segítség, csak nagyon ritkán találkozunk :/
2019. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok


Jaj értem, nagyon sajnálom és remélem idővel megoldódik majd ez a helyzeted! :) Kitartást!

2019. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyukád nem tud néha ott aludni pár napot?
2019. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a helyzet nyilván a baba előtt is fennállt.

Így anyukád menjen sűrűbben ha tud, illetve te is mehetsz a babával.

Sajnos azzal számolnod kell, hogy a gyerek nélküli távoli barátok gyakran elkopnak, és nem az influenza miatt :(

2019. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Anya még dolgozik és mamámat sem lehet sokáig egyedül hagyni,mert nem lát rendesen.Szomszéd segít neki ilyenkor mikor két hetente 1 éjszakát itt alszik.
2019. febr. 20. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!